Czy macOS ma równoważne narzędzia wiersza poleceń, takie jak `lshw` lub` lspci` do wyliczania urządzeń PCI?


12

Najbliższą rzeczą, o której wiem, jest system_profilerto, że wyrzuca zbyt wiele niepotrzebnych informacji i nie mam dobrego sposobu na filtrowanie / przekształcanie tego wyjścia.

Jaka jest najbliższa alternatywa dla czegoś podobnego lshwlub lspciw systemie Mac OS X?


2
Próbowałeś sysctl? Myślę, że sysctl machdeppodaje pewne informacje dotyczące twojej maszyny.
maybeharry 10.04.16

1
@per być może być ładna Sugestia z sysctl. Jednak nie do końca to, czego szukam.
głosy

1
Dlaczego nie awk | grep | sed wyrzucić niepożądanych informacji? system_profileri ioregsą kanonicznymi narzędziami do wyliczania szczegółów sprzętowych w systemie macOS.
bmike

@bike robię, w przeważającej części, lub kiedy muszę.
głosy

Odpowiedzi:


4

Spróbuj przeanalizować dane wyjściowe ioregpolecenia.

Próbowałem ioreg -l | grep PCIi dostałem mnóstwo informacji.


Dzieki za sugestie. Spróbuję i dam znać, jak to działa.
głosy


1

Dla osób zaznajomionych z Dockerem prostym obejściem jest uruchomienie prostego kontenera Ubuntu i zainstalowanie tam lshw. Uważam, że działa świetnie.


0

Możesz wypróbować dspcinarzędzie konsoli z projektu DPCIManager typu open source . Muszę cię jednak ostrzec , że oprogramowanie pochodzi ze świata Hackintosh / OSx86, a program DPCIManager.app oferuje dodatkowe funkcje oprócz wyświetlania urządzeń PCI, które wcale nie są bezpieczne do pracy na prawdziwym komputerze Mac , więc unikaj używania ten pakiet oprócz dspcinarzędzia, które tylko wyświetla listę urządzeń PCI w twoim systemie (jak lspciw Linuksie).


Wygląda na to, że byłoby dobrze; jeśli to było rodzime. Myślę jednak, że jesteś na dobrej drodze. Dzieki za sugestie.
głosy

FYI: lshw, lspci, lsusb, itd. Są dostępne ze źródeł zewnętrznych też.
głosy

1
@ tjt263, prawda, są oba porty macci pciutils i libusb (podejrzewam, że lspcii lsusbsą zawarte w odpowiednich drzewach źródłowych jako przykłady / przydatne narzędzia). Dostępne są również powłoki otoki, które używają np. system_profiler SPUSBDataTypeJako źródła danych i starają się zachowywać jak lsusbcoś lub cokolwiek innego.
Kervich

Zgadza się. Przypominam sobie, że lsusbpakiet jest dystrybuowany przez brew, po prostu jest to opakowanie, klon lub pseudonim dla czegoś takiego system_profiler SPUSBDataType.
głosy

1
@ tjt263 brew mówi: No formula found for "/pciutil/". No formula found for "/lshw/". No formula found for "/lsusb/". No formula found for "/lspci/". Gdzie? Czy możesz być bardziej precyzyjny i podać adresy URL?
SebMa,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.