Czy podczas wymiany dysku twardego mogę używać taśmy elektrycznej zamiast plastikowej?


1

Zastępuję dysk twardy w moim Macbooku Pro 2010 (ta maszyna po prostu działa, a ja w końcu aktualizuję ją na dysk SSD!) I jestem prawie gotowy (jest to dość proste), ale plastikowa karta oryginalny dysk twardy po prostu nie przyklei się do nowego dysku SSD. Zastanawiałem się, czy mogę zamiast tego użyć taśmy elektrycznej? Wiem, że krótkoterminowe nie powinno to stanowić problemu, ale te maszyny mogą stać się naprawdę gorące i obawiam się, że taśma może z czasem zamienić się w gumowy bałagan w moim komputerze. Czy ktoś próbował tego? Czy to trwało?

Odpowiedzi:


2

Zdecydowanie nie użyłbym taśmy elektrycznej. Szczerze mówiąc, jeśli z jakiegoś powodu nie masz plastikowej zakładki, która pojawiła się na dysku twardym, możesz przejść bez niej, gdy zastąpisz ją dyskiem SSD. Otwór jest wystarczająco duży, aby można było dostać palec między dyskiem SSD a szynami bocznymi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz zobaczyć Ten artykuł za kolejną opinię w tej sprawie.


2

Podczas pracy na komputerach Mac miałem szczęście używać taśmy dwustronnej. Musisz kupić dobrą markę, taką jak Scotch. Cena powinna być & lt; 4 USD. Chociaż nigdy nie próbowałem używać tej taśmy do trzymania plastikowej zakładki na napędzie.

enter image description here


Pójdę z tym. Taśma elektryczna pozostawi lepką pozostałość, ale dwustronna taśma klejąca powinna działać długo i krótko.
RedEagle2000
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.