iBooks Limit miejsca w iCloud?


9

Włączyłem pamięć iCloud w iBookach na moich komputerach Mac, iPadzie i iPhonie. Powoli importuję ponownie książki PDF i ePub do iBooks na moim MacBooku, aby mieć centralną lokalizację do ich przechowywania (i mam dostęp z iPada itp.).

Za każdym razem, gdy importuję, iBooks przechodzi około połowy przetwarzania importowanych książek i mówi mi, że moje miejsce w iCloud jest pełne. Od tego momentu powie mi, że przechowuje książki tylko na urządzeniu lokalnym.

Problem polega na tym, że mam 200 GB miejsca na iCloud, z których korzysta tylko około 40 GB. 30 GB lub więcej to byłyby książki, a reszta to zdjęcia, kopie zapasowe itp. Sprawdziłem z wielu urządzeń i upewniłem się, że moje rozliczenia są w porządku (i tak, zdecydowanie mam 200 GB miejsca).

Więc moje pytanie brzmi: czy iBooks ma limit procentowy, ile miejsca w iCloud może zająć? A może nawet twardy limit?

Dla kontekstu próbowałem restartować system, restartuje aplikację, różne połączenia internetowe itp. IBooks nie przesyła żadnych dodatkowych książek po ponownym otwarciu aplikacji, chyba że wykonam kolejny import, w którym to przypadku uzyska około 20-50% przez pliki, zanim umrze ponownie.


Na którym urządzeniu pojawia się komunikat o błędzie? Jaka przestrzeń dyskowa jest przydzielona dla każdego urządzenia? (Na przykład - jeśli jesteś zalogowany do iCloud na iPhonie 8 GB - prawdopodobnie spowoduje to błąd, gdy 30 GB danych książek spróbuje zsynchronizować dane z chmury do tego urządzenia)
bmike

Błąd pojawia się na urządzeniu, do którego dodaję książki, z których jest Mac. Mam dużo wolnego miejsca na komputerze Mac (~ 300 GB), iPhone ma 67,6 GB za darmo, a iPad ma około 30 GB za darmo. iOS nie pobiera automatycznie książek w iCloud, pokazuje je jako dostępne, ale musiałbym pobrać książki, kiedy chcę, tak jak w przypadku istniejących zakupów w iTunes. oi66.tinypic.com/2h2e3wl.jpg i oi67.tinypic.com/1jww87.jpg pokazują błędy.
Mark

Ta sama wiadomość dla mnie właśnie teraz próbuję przesłać dwa małe pliki PDF do iBooks na moim MacBooku Pro. Dostępne 168G 200G pamięci iCloud. MBP ma dostępne 178 G

1
Dwie godziny spędziłem przy telefonie z Starszym Doradcą AppleCare, próbując ustalić podobne problemy. Pierwszym krokiem byłoby sprawdzenie, czy masz oddzielne identyfikatory Apple ID dla iTunes i iCloud (nauczyłem się tego na własnej skórze). Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego byłoby przejście do Preferencji systemowych -> iCloud -> Zarządzaj i lokalizuj iBooks. Dzięki temu dowiesz się dokładnie, ile miejsca zajmuje iBooks.
ghostof101

Odpowiedzi:


4

Miałem ten sam problem - książki dodane na moim Macbooku Pro przestały się wyświetlać na iPadzie. Rozwiązałem to, odznaczając iBooks w iCloud na moim Macu (Preferencje systemowe / iCloud / ... kliknij kartę Opcje obok iCloud Drive ... przewiń listę i odznacz iBooks.app. Jeśli iBooks jest otwarty, powinna pojawić się wiadomość że możesz udostępniać książki w chmurze, a to daje ci taką możliwość. Wybierz tę opcję. Odznaczając i ponownie wybierając w ten sposób książki, które próbowałem udostępnić w chmurze, natychmiast pojawiły się na moim iPadzie.


1

Menu Apple / Preferencje systemowe / iCloud / iCloud Drive / ... „opcje” ... umieść znacznik wyboru przed „iBooks”


0

Odznaczam i ponownie wybieram opcję iBook w menu iCloud Drive i synchronizacja przebiega normalnie


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie jest, jeśli chcesz wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Zapoznaj się z naszą sekcją pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

@Allan. przepraszam za krótką odpowiedź. Obiecuję, że następnym razem będziesz bardziej precyzyjny (Y) :)
dr.dran

0

Rozwiązaniem było dla mnie odznaczenie / ponowne sprawdzenie Preferencji systemowych / iCloud / iCloud Drive / Options / iBooks. Odznaczenie wyczyściło całą moją bibliotekę iBooks minus nowo dodany ePUB. Ponowne sprawdzenie synchronizacji iBooks przywróciło wszystkie książki i przesłało najnowszą.

Miało to niefortunny efekt uboczny polegający na tym, że wszystkie moje ponownie pobrane książki były wyświetlane w porządku. Dla porównania, cała moja pamięć iCloud zajmowała około 180 GB z 2 TB. Moja biblioteka iBooks ma 6,6 GB, a około 200 książek stanowi połączenie ePUB i PDF.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.