Jak przekazać następujący komunikat o błędzie w Asystencie Boot Camp: „Sformatuj dysk USB jako pojedynczą partycję FAT.”?


8

Korzystam z Asystenta Boot Camp na El Capitan. Ilekroć dojdę do trzeciego ekranu, zatytułowanego „Zapisz oprogramowanie obsługi systemu Windows”, na którym mogę wybrać nośnik pamięci, na którym chcesz zapisać oprogramowanie obsługi systemu Windows, po wybraniu dysku i kliknięciu „Kontynuuj” wyświetlany jest następujący komunikat o błędzie: „Proszę sformatuj dysk USB jako pojedynczą partycję FAT. ”.

Używam dysku USB Transcend 16 GB. Sformatowałem go jako FAT za pomocą Narzędzia dyskowego. Wypróbowałem każdy możliwy schemat partycji. Próbowałem również sformatować dysk jako Ex-Fat, ponownie w połączeniu ze wszystkimi trzema schematami partycji. Ciągle widzę komunikat o błędzie. Wydaje się, że istnieje spora liczba osób, które napotkały ten sam problem, a dla niektórych problem został rozwiązany przez sformatowanie dysku jako FAT za pomocą schematu partycji MBR. Dla innych jednak to nie działało.

Jakakolwiek rada dotycząca tego, jak sprawić, by Asystent Boot Camp zaakceptował mój dysk USB, byłaby bardzo wdzięczna.

Odpowiedzi:


15

Po kilku próbach i błędach w końcu zorientowałem się, na czym polega problem i znalazłem rozwiązanie. Mam nadzieję, że pomoże to tym, którzy napotkają ten wątek z tym samym problemem.

Problem: Ponowne formatowanie za pomocą Narzędzia dyskowego nie utworzyło partycji podrzędnej, a sformatowało cały dysk tylko jako FAT. W Narzędziu dyskowym można wyprowadzić to z faktu, że przycisk „Partycja” jest wyszarzony po wybraniu napędu USB. W terminalu diskutil listpolecenie pokazuje napęd USB mający tylko jeden DeviceNode (oznaczony 0).

Rozwiązanie: Ponowne formatowanie napędu USB za pomocą diskutilterminala. Jest to odpowiednik narzędzia dyskowego wiersza polecenia, ale w przeciwieństwie do odpowiednika GUI tworzy partycję podrzędną, co z kolei rozwiązuje błąd zgłaszany przez Asystenta Boot Camp.

OSTRZEŻENIE: Postępuj ostrożnie! Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z interfejsu wiersza poleceń, możesz poprosić doświadczonego technicznie przyjaciela o pomoc. Nie biorę odpowiedzialności za wynik tego. Jeśli w tym czasie usmażysz swój sprzęt, to zależy od ciebie. Powodzenia!

Krok po kroku:

 1. Otwórz aplikację Terminal. Można go znaleźć, wyszukując w Spotlight hasło „Terminal” (bez cytatów).
 2. W Terminalu wpisz diskutil listi naciśnij Enter.
 3. Spójrz na wyniki i określ identyfikator docelowego napędu USB. Będzie to wyglądać tak: /dev/diskX. Jeśli masz podłączony tylko jeden dysk zewnętrzny, powinno to być łatwe do zrozumienia (wskazówka: za identyfikatorem jest napisane (internal, ...)lub (external, ...)).
 4. Uruchom następujące polecenie, aby sformatować dysk USB: diskutil partitionDisk /dev/diskX 1 MBR fat32 NAME 8G. Zamień /dev/diskXna identyfikator swojego dysku uzyskany w poprzednim kroku. Zamień NAMEna nazwę, którą chcesz nadać partycji (co w zasadzie nie ma znaczenia). Zrób wszystko CAPS, aby uniknąć problemów. Wymień 8się 8Gz liczbą gigabajtów chcesz partycja mieć. Najłatwiej jest po prostu wybrać całkowity rozmiar dysku USB.
 5. Poczekaj na zakończenie.
 6. Sprawdź dane wyjściowe. Koniec danych wyjściowych polecenia powinien pokazywać formatowanie dysku. Powinieneś zobaczyć dwa DeviceNodes:, 0typu FDisk_partition_schemei 1, typu DOS_FAT_32oraz z identyfikatorem, diskXs1gdzie Xjest cyfra odpowiadająca identyfikatorowi znalezionemu w kroku 3.
 7. Uruchom ponownie Asystenta Boot Camp i ciesz się, ponieważ w końcu działa jak urok.

Jaka była rzeczywista przyczyna problemu? Czy dysk flash był wcześniej w jakiś sposób zmanipulowany, aby nie można było ponownie podzielić go na partycje za pomocą Narzędzia dyskowego? Czy jest to problem specyficzny dla modelu? Czy jest to problem specyficzny dla El Capitan?
Dictionarics Anonymous

@DictionaricsAnonymous Ja również miałem ten problem i jestem tak samo zaskoczony, jak OP, dlaczego Narzędzie dyskowe nie utworzyło właściwej partycji. Używam pamięci USB o pojemności 8 GB, która była prezentem na jakimś wydarzeniu biznesowym, więc na pewno nie jest to coś, co zostało zmanipulowane w jakikolwiek specjalny sposób. FWIW, jestem na Mac OS X 10.11.6 na MacBooku Pro z końca 2013 roku. Asystent Boot Camp dotyczący okna dialogowego pokazuje wersję 6.0.1 (6024.40.2).
herzbube

7

Aby najłatwiej to rozwiązać, musisz usunąć dysk USB zgodnie ze schematem „Master Boot Record”.

Kroki:

 1. Otwórz Narzędzie dyskowe
 2. Wybierz napęd USB
 3. Kliknij „Usuń”
 4. Wybierz Format „MS-DOS (FAT)”
 5. NAJWAŻNIEJSZE : Wybierz schemat „Główny rekord rozruchowy”
 6. Kliknij przycisk Usuń

Ogromne podziękowania dla nholtappels za rozwiązanie problemu!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.