Jak włączyć / wyłączyć uczestnictwo w OS X beta w Terminalu?


10

Czy ktoś wie, jak włączyć / wyłączyć uczestnictwo w OS X beta w terminalu?

Zazwyczaj można zrezygnować z programu Beta, wybierając następującą opcję znajdującą się w panelu preferencji App Store. Jednak po rezygnacji opcja rezygnacji znika i należy ponownie skorzystać z narzędzia dostępnego online. To jest dla mnie nudne. Ponieważ większość ustawień w OS X jest zarządzana przy użyciu ustawień domyślnych, zastanawiam się, czy ktoś ma zestaw poleceń, aby włączyć / wyłączyć tę opcję w panelu preferencji?

Jeśli nie, to może proces, w którym mogę odkryć odpowiednie domyślne ustawienia odczytu / zapisu, aby włączyć tę funkcję?

Ostatecznie chciałbym po prostu móc wyrazić zgodę w niektórych okresach, a zrezygnować w innych terminach.

Jeśli istnieje prostsze podejście niż korzystanie z terminalu, jestem również otwarty na naukę o tym.

beta

Nota Bene - Daj mi znać w komentarzach, jeśli coś jest niejasne lub jeśli potrzeba więcej informacji, aby poprawić to pytanie.

System: Używam Yosemite i El Capitan na różnych komputerach.


Pamiętaj, że jeśli rejestracja w wersji beta jest objęta umową NDA - wiele osób odmówi udzielenia odpowiedzi tutaj i być może będziesz musiał omówić to na forach Apple. Czy obejrzałeś pakiet, skrypt lub profil używany do rejestracji? Grzebanie tam może dostarczyć wskazówek, jaki klucz w domyślnej bazie danych może być powiązany.
bmike

Odpowiedzi:


16

Jak wspomniano w SeanCLT, ty / twój system musi być zarejestrowany w jednym z programów i musisz mieć zainstalowane odpowiednie narzędzia Oświadczenie o narzędziach jest założeniem, nie próbowałem tego bez. Następnie możesz użyć softwareupdatepolecenia, aby włączyć lub wyłączyć źródło wersji beta / przedpremierowej.

Możesz to wyłączyć poprzez:

aktualizacja oprogramowania - wyczyść katalog

Włączanie jest nieco trudniejsze, ponieważ musisz wybrać swój kanał / źródło. Dostępne są następujące opcje:

OS X Public Beta

sudo softwareupdate --set-catalog https://swscan.apple.com/content/catalogs/others/index-10.12beta-10.12-10.11-10.10-10.9-mountainlion-lion-snowleopard-leopard.merged-1.sucatalog. gz

Katalog OS X Developer Beta

sudo softwareupdate --set-catalog https://swscan.apple.com/content/catalogs/others/index-10.12seed-10.12-10.11-10.10-10.9-mountainlion-lion-snowleopard-leopard.merged-1.sucatalog. gz

Katalog OS X Gold Master

sudo softwareupdate --set-catalog https://swscan.apple.com/content/catalogs/others/index-10.12-10.11-10.10-10.9-mountainlion-lion-snowleopard-leopard.merged-1.sucatalog.gz


1
Samo użycie softwareupdate -hdaje bardzo podstawowe informacje o poleceniu.
Wołsk

Dzięki, korzystałem z aktualizacji oprogramowania man i kilka opcji się nie wyświetlało. Jakieś wskazówki na temat tego, jak określić, jakie opcje katalogu są dostępne?
Tommie C.


1

Kroki, aby zapisać się do wersji beta

  1. Przejdź do https://beta.apple.com/sp/betaprogram/guide
  2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID
  3. Kliknij Zarejestruj swoje urządzenia w prawym górnym pasku menu
  4. Krok 2 ma niebieski przycisk „Pobierz narzędzie OS X EL Capitan Public Beta Access Utility”

Zostałem również zapisany do wersji beta mojej maszyny wirtualnej i niedawno wyrejestrowałem ją po wydaniu 10.11.4

może ci się przydać pytanie Jak przejść z wersji beta do stabilnych wersji OS X.


1
przykro mi, że wybieram gnidy, ale jaka część tego jest „z terminala”, co wydaje się być głównym punktem, którego OP chce się nauczyć.
bmike

2
Czytam to tak, jakby istniało prostsze podejście niż korzystanie z terminalu, ale myślałem, że ma na myśli inne niż terminal
SeanClt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.