Usuwanie XCode przy zachowaniu narzędzi wiersza poleceń (w El Capitan)


13

Jak z tematu. Istnieje wiele linków, takich jak ten, które dotyczą tego problemu, ale nie są specyficzne dla El Capitan i / lub po prostu nie są na ten temat lub są nieaktualne.

Czy można odinstalować XCode 7, zachowując Narzędzia wiersza poleceń (i nadal będąc w stanie uzyskać aktualizacje CLT)? Czy powinienem po prostu odinstalować wszystko i ponownie zainstalować tylko CLT (jak?)?

W jakikolwiek inny sposób?

Odpowiedzi:


22

Osobiście uważam, że zamiast próbować „ pomieszać ” metodę odinstalowania Xcode, pozostawiając nienaruszony CLT, jest zbyt kłopotliwa. Moja sugestia to:

  1. Całkowicie odinstaluj Xcode
  2. Zainstaluj Xcode CLT

Wykonanie tego powinno zająć Ci mniej niż 5 minut i jest dość proste.


Odinstaluj Xcode

Istnieje wiele różnych sposobów odinstalowania Xcode. Doskonały samouczek można znaleźć w OSXDaily .

Jednak najbardziej niezawodnym sposobem na odinstalowanie oprogramowania jest darmowa aplikacja zalecana przez Macworld.com o nazwie AppCleaner . Możesz „przeciągać i upuszczać” lub „Wyszukaj” aplikacje, które chcesz usunąć, a znajdziesz wszystkie powiązane pliki / katalogi - nawet te, które zostaną zainstalowane jako demony uruchamiania.

Oświadczenie: Nie jestem w żaden sposób związany z aplikacją ani jej twórcami.

Zainstaluj Xcode CLT (Yosemite przez Sierra)

Instalacja Xcode CLT jest właściwie dość prosta. W terminalu wykonaj następujące polecenie:

xcode-select --install

Pojawi się okno dialogowe z monitem o „Pobierz Xcode”, „Anuluj” lub „Zainstaluj”. Wybierz „Zainstaluj”, aby zainstalować tylko CLT .

Okno dialogowe instalacji xcode-select

Instalator zrobi to samo i powiadomi cię, gdy będzie gotowy. Po zakończeniu będziesz mieć dostęp do narzędzi takich jak giti svn. Możesz wykonać te polecenia, testując je w Terminalu.

CLT zostanie zainstalowany na /Library/Developer/CommandLineTools/

Otóż ​​to! Xcode CLT są zainstalowane i gotowe do użycia.


Zrobiłem dokładnie tak, jak zasugerowałeś. Xcode jest usuwany, podczas gdy brew doctorna przykład daje mi Error: Failure while executing: /usr/bin/otool -L /usr/bin/install_name_tooli xcode-select --installzwracaxcode-select: error: command line tools are already installed, use "Software Update" to install updates
giampaolo

Czy usunąłeś /Library/Developer/CommandLineTools/?
Allan

Nie, jak nie wskazano w twojej procedurze. Zamierzam.
giampaolo

7
Wypróbowałem tę metodę na Sierra, w rzeczywistości AppCleaner nie usuwa folderu narzędzia wiersza poleceń i nie musisz tego robić. Wystarczy usunąć wszystkie pliki znalezione przez AppCleaner, a następnie zrobić sudo xcode-select --switch /Library/Developer/CommandLineTools/. Uruchom, brew doctoraby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Liu Siyuan,

1
Mała aktualizacja: brew doctornie zwraca żadnych błędów w moim systemie: wystarczyło usunięcie za pomocą AppCleaner.
Mehdi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.