Jak odinstalować Xcode IDE bez całkowitego usuwania narzędzi programistycznych


10

Chciałem włączyć biblioteki programistów na Macu (RoR, Perl, gcc itp.), Więc zainstalowałem Xcode 3.2. Interesują mnie tylko te narzędzia wiersza polecenia i nie będę w ogóle używać Xcode (ani innych narzędzi GUI z dzwonkami i gwizdkami programistów Mac i iPhone'ów, które są częścią zestawu SDK), ponieważ ogólnie lubię korzystać z edytora tekstu i wiersz poleceń.

Jak usunąć tylko te narzędzia IDE, nie zmieniając mojego środowiska programistycznego? Wolę odzyskać miejsce na dysku.

Odpowiedzi:


2

Od ostatnich wydań Xcode 4 możesz teraz pobrać narzędzia wiersza poleceń jako osobny plik do pobrania i instalator - jest to również znacznie mniejszy plik do pobrania: http://developer.apple.com/downloads .

Będziesz chciał odinstalować istniejącą instalację Xcode za pomocą polecenia:

$ sudo /Developer/Library/uninstall-devtools --mode=all

przed instalacją narzędzi wiersza poleceń.


4
Używam El Capitan i na moim komputerze nie ma folderu / Developer. (Co oznacza brak / Deweloper / Biblioteka, a wyszukiwanie również nie włącza żadnego uninstall-devtoolsnarzędzia).
Dannid

1

Aktualizacja odpowiedzi dla użytkowników, którzy chcą zrobić to samo w 2020 r.

(Testowane na macOS Catalina 10.15.2)

Metoda:

  1. Odinstaluj aplikację Xcode - możesz do tego użyć zarządzania pamięcią masową.
  2. Zainstaluj narzędzia wiersza polecenia za pomocą polecenia xcode-select install
  3. Teraz spróbuj g++ -v, jeśli pojawi się błąd xcrun, który mówi, że musisz zainstalować narzędzia wiersza polecenia xcode za pomocą xcode-select install(co właśnie zrobiłeś), wpisz xcode-select installponownie. Jeśli pojawi się błąd „użyj aktualizacji oprogramowania”, aby zainstalować aktualizację ”, ale nie masz żadnych aktualizacji oprogramowania do zainstalowania softwareupdate --list, spróbuj:
    sudo xcode-select --reset

0

Domyślam się, że będziesz musiał usunąć rzeczy ręcznie. Powinieneś być w stanie usunąć foldery Aplikacje i Dokumentacja oraz dwa foldery platformy iPhone, jeśli nie jesteś tym zainteresowany. To pozbędzie się większości rozmiarów (7,5 GB z 11,1 GB dla mnie, ale jestem pewien, że część z nich zostanie pobrana, gdy otworzysz Xcode, a kolejne 2 GB to pliki projektu).

Możliwe, że możesz całkowicie usunąć folder / Developer, ale na pewno masz kopię zapasową przed próbą, ponieważ kompilatory mogą korzystać z plików tam zapisanych.


0

Jestem prawie pewien, że narzędzia gcc również potrzebują Xcode do poprawnego działania.


2
Nie, używam GCC bez XCode.
CoffeeRain

1
Poza tym jest to „Xcode” - przepraszam: tak wiele osób widzi „Xcode”, a następnie pisze „xCode”, „XCode” i cokolwiek innego ..
petert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.