mysql nie ładuje się podczas uruchamiania


2

Mam Macbooka. Na zawsze mam zainstalowany serwer mysql i działa na starcie (przy użyciu El Capitan).

Teraz zainstalowałem Wine. Od tego czasu serwer mysql nie uruchamia się po restarcie. Jeśli ręcznie uruchomię ./mysqld z /usr/local/mysql/bin to działa dobrze. Oto, co dzieje się dziwnie: jeśli używam launchctl list następnie potokuj używając grep, aby zobaczyć listę uruchomionych procesów, których nie widzę mysql ( ale wiem, że to działa! )

Okno terminalu z uruchomionym mysqld:

enter image description here

Okno terminalu uruchamia moje wyszukiwanie grep, aby je wyświetlić Nie uruchomione procesy mysql [szukały GPG jako grupy kontrolnej, aby pokazać, jak powinno wyglądać podczas pracy:

enter image description here

Kiedy już uruchomiłem instalację, użyłem tego: https://stackoverflow.com/a/35445024/2226328 bez problemów i problemów. Teraz od zainstalowania wina za pomocą: brew install wine Nie mogę dostać mysqld załadować na starcie. Jakieś pomysły?

Od tego czasu odinstalowałem wino i miałem ten sam problem, uruchomiłem brew update ale także od tego czasu ustaliłem, że zainstalowałem mysql oddzielnie.

Edytuj: Trochę ostatecznej kontynuacji tutaj. Raz uruchomiłem sudo launchctl list | grep mysql pokazał, że mój mysqld działa ... patrząc na system.log pod kątem wpisów mysql pokazał, że nie udało się go uruchomić, co doprowadziło do utworzenia wpisu plist dziennika błędów wymienionego w odpowiedzi poniżej. zmiana uprawnień w folderze mysql rekurencyjnie rozwiązała problem. To polecenie pokaże nazwę użytkownika mysql w systemie: dscacheutil -q user | grep mysql

Odpowiedzi:


3

W zależności od miejsca zainstalowania com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist konieczne może być uruchomienie:

sudo launchctl list | grep mysql

sprawdzić, czy com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist znajduje się w bazie danych launchctl.

Nawet jeśli znajdziesz to, niekoniecznie oznacza to, że mysql jest ładowany podczas uruchamiania. Otwórz Monitor aktywności lub wprowadź ps | grep mysqld w Terminal.app, aby sprawdzić, czy działa.


Jeśli pojawi się taki błąd w dzienniku systemowym:

com.apple.xpc.launchd [1]: (com.oracle.oss.mysql.mysqld) Usługa działa tylko przez 0 sekund. Pchnięcie respawnu o 10 sekund.

rozładuj plist i dodaj dwie linie do com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

<key>StandardErrorPath</key>
<string>/tmp/mysql.err</string>

Upewnij się, że odpowiednio chmod / chown plik:

sudo chown root:wheel /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist
sudo chmod 644 /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

i ponownie załaduj demona uruchamiania

sudo launchctl load -w /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

Otwórz plik /tmp/mysql.err w konsoli i sprawdź dalsze problemy.


Widzę, że jest zainstalowany, ale powoduje, że coś nie działa 3/16/16 8:25:02.023 PM com.apple.xpc.launchd[1]: (com.oracle.oss.mysql.mysqld) Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds. w moim logu wielokrotnie ... hmmm Myślę, że spróbuję porozmawiać na plist launchctl po uzyskaniu atrybutów właściciela w tym dyrektorze
Frankenmint

okej ... nie można ustawić datadiru w /usr/local/mysql/data Zobaczę, czy to istnieje, a jeśli nie ... To także mój pełny błąd, ponieważ jest to znacznie więcej: puu.sh/nJqiW/2f73c393c9.png
Frankenmint

hmm powinienem zostać przeniesiony na datadir do _mysql?
Frankenmint

@Frankenmint Katalog dane zwykle zawiera wszystkie bazy danych i inne pliki i foldery. Domyślne uprawnienia to drwxr-x--- _mysql _mysql...
klanomath

dzięki, skończyło się na używaniu sudo chown -R _mysql mysql aby rekurencyjnie ustawić uprawnienia w katalogu `/ usr / local / mysql /`, teraz działa on po ponownym uruchomieniu, ponieważ powinien on pomóc ... Dzięki, że oznaczę to jako rozwiązane.
Frankenmint
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.