Szukasz dobrych aplikacji SSH na iPhone'a


17

Od jakiegoś czasu korzystam z bezpłatnej aplikacji SSH na moim telefonie, ale przestałem, ponieważ używanie VIM w większości go zepsuło. Teraz po niektórych aktualizacjach wydaje się, że mam ograniczoną liczbę naciśnięć klawiszy, zanim wygaśnie. Wydaje się więc, że to dobry czas na zakupy.

Istnieją wymagania:

 • Może emulować kolor
 • Może obsługiwać VIM, chociaż fajne byłoby także uruchomienie EMACS.
 • To nie musi być darmowe.
 • musi działać na uszkodzonym telefonie bez więzienia.

Czego wszyscy inni używają? Co sugerujesz?


1
Jak nazywa się Twoja bieżąca aplikacja SSH?
Jason Salaz,

@VxJasonxV - dzięki za edycję. ZaTelnet był wcześniej używany.
QueueHammer

Kiedy spróbujesz tego, zdasz sobie sprawę, że nie możesz wykonać żadnej poważnej pracy na Vimie lub Emacsie. Jest bardzo przydatny w mgnieniu oka, ale nie jest praktyczny. Oczywiście IMHO.
EmmEff

Odpowiedzi:


22

Będąc fanboyem, którym jestem, całkowicie przyznaję, że jestem absolutnie zakochany w Prompt (autorstwa Panic ). Od pierwszego wydania przeszedł już długą drogę, a oto kilka wspaniałych funkcji;

 1. Nie jest zagracone. Udostępnili aplikację, która oferuje to, czego potrzebujesz od klienta SSH i dodali kilka bonusów, dzięki którym jest to o wiele bardziej opłacalne.

 2. Polecenie i parametr, automatyczne uzupełnianie. (O mój boże, to jest niesamowite .)

 3. Obsługa uwierzytelniania za pomocą klucza publicznego / prywatnego. Dobrze udokumentowane, a także całkiem ulepszone w ostatnich wersjach pod względem sposobu ładowania rzeczywistego klucza.

 4. Wykorzystując ilość wolnego miejsca na pasku meta klawiszy, możesz przypisać 4 „ulubione klawisze znaków specjalnych”, więc wybierz te, których używasz najczęściej, więc rzadko musisz naciskać 123klawisz klawiatury lub gorzej #+=. Obecnie /\.-wybrałem.

Monit to 8 USD (aplikacja uniwersalna!) W sklepie iTunes App Store .


2
To nie tylko najlepsza aplikacja SSH na iOS, to jeden z najlepszych mobilnych klientów SSH, z których korzystałem na dowolnym urządzeniu.
Nicholas Smith

Uwaga dla osób znajdujących się tutaj z Google ... Monit jest bardzo miły, ale brakuje wsparcia dla agenta sash. W zależności od tego, jak zwykle pracujesz, może to być denerwujące. I tak używam Monitowania, ale to mnie gryzie.
larsks

Obsługa ssh-agent jest kwestią sporną i prawie niemożliwe do uruchomienia na oprogramowaniu, które nie działa trwale. Poza tym po pewnym czasie agent SSH wygasa, a oprogramowanie działające w tle wygasa po pewnym czasie. Implementacja jest zaskakująco podobna, jeśli się nad tym zastanowić.
Jason Salaz

To nie tylko 7 USD. To także 8 $ minus grosz. To jest pizza!
Chillin

@chillin i zawsze był, kiedy nie jest w sprzedaży, huh. Tak, spieprzyłem to. Dziwne. No cóż, teraz naprawione.
Jason Salaz

10

Korzystałem z Podpowiedzi Paniki . To robi kolor, klucze SSH (w tym PEM, jeśli masz potrzebę pracy z EC2), dobrze działa z Vimem i Emacsem, a na pewno działa pięknie na telefonie bez jailbreaku. Miękka klawiatura zapewnia również wygodny dostęp do klawiszy Escape, Tab i innych klawiszy, których często potrzebujesz podczas pracy z terminalem. Prawidłowo skonfigurowany Prompt zapewnia również doskonałe automatyczne uzupełnianie, które w rzeczywistości sprawia, że ​​korzystanie z terminala na iPhonie jest przyjemne. Alternatywnie, Monit działa świetnie z klawiaturą Bluetooth - kombinacja, która okazała się doskonała, gdy jestem w drodze i coś idzie nie tak z serwerem.

Ponadto Prompt to uniwersalna aplikacja, więc jeśli masz iPada, możesz użyć większego ekranu, gdy go masz, i nadal polegać na rozmiarze iPhone'a, gdy go nie masz.

Moją jedyną skargą jest to, że Podpowiedź może być trochę powolna. Nie jestem pewien, ile z tego jest winą Prompta, a ile z tego, że sieć mojego telefonu komórkowego nie jest dość do niczego. Ale powolność nie jest szczera


Wielkie umysły myślą podobnie?
Jason Salaz,

Podoba mi się, że opublikowaliśmy dosłownie trzy sekundy i zidentyfikowaliśmy dokładnie te same funkcje do uruchomienia. Czy jednak uważasz, że Podpowiedź jest trochę wolna?
Benjamin Pollack

Powolność jest częściowo ograniczona taktowaniem procesora i tym, jak każda aplikacja na iOS, która musi czekać na dane z sieci. Opóźnienie zabija płynne działanie ssh bez względu na to, czy jest to komputer, czy klient iOS. Możesz użyć znaku zachęty w szybkiej sieci (zwłaszcza iPada w standardzie 802.11n), aby zobaczyć prawdziwą szybkość aplikacji zachęty - krzyczy, gdy sieć jest szybka - nawet na starszych urządzeniach.
bmike

1
Miałem gorsze problemy z iSSH. Oprócz oświadczeń bmike, częściej korzystałem z monitu na moim (tylko WiFi) iPadzie. I znacznie rzadziej w Internecie niż w lokalnych połączeniach sieciowych. Z pewnością widziałem ten sam rodzaj opóźnienia, ale nie jest to wcale najgorsze, jakie widziałem, takie jak SSH w nasyconej sieci. Tak długo, jak aplikacja reaguje lepiej niż ta sytuacja, jestem szczęśliwy. A w przypadku Prompta jestem cholernie ekstatyczny.
Jason Salaz,

5

Lubię iSSH . Minęło już sporo czasu i jest wysokiej jakości emulatorem. Można go używać na ekranie iPhone'a i całkiem fajnie na ekranie iPada. Ma nawet obejście dotyczące używania klawisza Control na zewnętrznej klawiaturze Bluetooth. Próbowałem też wyświetlać Prompt zaraz po jego wydaniu i okazało się, że nie jest tak solidny, chociaż od tego czasu wprowadzono wiele ulepszeń.


iSSH jest zdecydowanie moją ulubioną. Deweloper doda nawet funkcje, jeśli poprosisz o nie w e-mailu lub za pośrednictwem grupy google iSSH.
Kalamane

issh ma Mosh wsparcie!
chillin

2
Chcę tylko zauważyć, że iSSH, która była rzeczywiście najlepszą dostępną aplikacją ssh, została wycofana i, o ile wiem, usunięta ze sklepu z aplikacjami.
hymie


1

Monit Panic jest zauważalnie wolniejszy niż iSSH. Jeśli to Ci nie przeszkadza, to przyjemna, prosta aplikacja terminalowa SSH.


3
Cześć, witam w Ask Different. Zasadniczo dobrym pomysłem jest opublikowanie potwierdzających dowodów w odpowiedzi, zwłaszcza jeśli mogą się one wydawać ... sporne i nieco spekulacyjne. Jak wyżej.
Ian C.

1

Jest nowy, o nazwie RapidSSH, który jest całkiem dobry

 • Obsługuje agenta SSH i przekazywanie agentów
 • Naprawdę łatwe i kompleksowe zarządzanie kluczami
 • Obsługuje wiele sesji i ma dobre wysuwanie wycinania i wklejania
 • Integruje się z Dropbox, dzięki czemu można łatwo dostać duże kawałki tekstu i wylogować pliki z aplikacji.

Ma też wiele innych funkcji, których tak naprawdę nie używam, ale zgodnie z żądaniem OP - działa w vIM, ma kolor ANSI, emacs nie jest tak dobry, nie jest darmowy, ale bardzo tani i działa dobrze na telefonach bez jailbreaku.


1

wypróbuj xCute - nową i istniejącą aplikację SSH na iPad / iPhone

Cytat ze strony internetowej xCute :

Wysyłanie poleceń na serwer może być tak proste, jak wysłanie
wiadomości tekstowej do znajomego.

  Remote SSH asynchronous execution. 

  Results displayed back. 

  Persistent host details.  

  User defined sets for keyword colouring output.  

  Scripts for one touch execution.  

  iCloud on demand synchronisation.  

  Global or on a per user/server secure connections.

Aplikacja jest dostępna w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim

Niezwykle łatwy w użyciu, wystarczy wpisać polecenie lub wybrać z własnej listy skryptów i nacisnąć przycisk wysyłania.

Zmiana serwera jest również niezwykle łatwa.

Podoba mi się kolorowanie, łatwo można rozróżnić polecenia i wydruk oraz selektywnie pokolorować słowa na wydruku, co pomaga moim prezentacjom, które mogę wysłać pocztą e-mail z całym formatowaniem.


Dlaczego według twojego doświadczenia jest lepszy niż inni, nie cytaty sprzedających
użytkownik151019

Witamy, aby zapytać inaczej! Przeczytaj centrum pomocy dotyczące autopromocji i dołącz do zrzeczenia się odpowiedzialności, jeśli jesteś autorem produktu w swojej odpowiedzi.
grg

0

Moje doświadczenie z iSSH polega na tym, że ma sporo błędów interfejsu użytkownika. Dane wejściowe znikają za klawiaturą i tym podobne. Również interfejs użytkownika nie jest tak naprawdę standardem iOS. Kilka razy szukałem alternatyw. (Dlaczego tu jestem) Poza tym dobry klient. Również VNC jest całkiem niezły.


-2

Dlaczego nie spróbować ssh term pro? Najlepiej w wielu przypadkach niż powyżej aplikacji


Szukamy długich odpowiedzi, które dostarczą wyjaśnienia, czy mógłbyś w jakiś sposób obronić swój argument? Jak myślisz, dlaczego jest lepiej?
Thecafremo,

-2

vSSH - zaawansowany klient ssh i telnet na iPhone'a i iPada. Oprócz standardowych funkcji klienta ssh na iOS (praca w tle, przekierowywanie portów, przekazywanie kluczy, obsługa Unicode i pseudografii, rejestrowanie sesji) ma następujące unikalne funkcje:

 • Gesty na ekranie dotykowym (konfigurowalne, symulują strzałkę Pg w górę / w dół i inną kombinację klawiszy)
 • Rozszerzona klawiatura (konfigurowalna, F1-F20, Ctrl, Alt, Ins, Pg Up / Down i inne klawisze)
 • W pełni funkcjonalna obsługa klawiatury zewnętrznej (bluetooth) (w tym klawiszy modyfikujących)
 • Synchronizacja iCloud między wszystkimi urządzeniami iOS oraz wersją aplikacji OS X
 • Obsługa makr (skrypty są wykonywane jako elementy menu w celu szybkiego dostępu)

Dostępna jest darmowa wersja Lite (z reklamą).


Witamy, aby zapytać inaczej! Przeczytaj centrum pomocy dotyczące autopromocji i dołącz do zrzeczenia się odpowiedzialności, jeśli jesteś autorem produktu w swojej odpowiedzi.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.