Brak modelu wersji Macbooka w sekcji „About This Mac”


9

Co to znaczy, że nie ma modelu wersji?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to normalne? Oczekuję, że rok po słowach „MacBook Air” będzie podobny do tego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chciałbym kupić ten konkretny komputer Mac, czy powinienem się tym martwić?

Odpowiedzi:


12

To nie jest normalne, ale może być niczym. Następna ponowna instalacja systemu operacyjnego lub aktualizacja może wypełnić to pole.

O ile wiem, jakiś czas podczas instalacji system sprawdza z Apple i pobiera zlokalizowany ciąg znaków reprezentujący sprzęt. Ponieważ nie jesteś USA - być może wystąpiła awaria lub błąd podczas lokalizowania łańcucha.

O ile nie ma innych powodów do niepokoju - możesz spróbować ponownie zainstalować system operacyjny - wybierz lokalizację i język w USA, aby sprawdzić, czy jest to powiązane. Spróbuj wyszukać numer seryjny, korzystając z odpowiedzi z ostatniego linku (pytanie Przepełnienie stosu).

http://support-sp.apple.com/sp/product?cc=G940&lang=en_US

W twoim przypadku jest to zgłaszane jako MacBook Air (13-calowy, początek 2015 r.) I możesz zmienić kod języka, aby uzyskać zlokalizowaną wersję.

Inne odczytywanie numerów seryjnych i systemu operacyjnego:


-2

Czy dobrze zrozumiałem, że chcesz identyfikator modelu komputera Mac? Można go znaleźć w przeglądzie sprzętu. To o jeden poziom niżej od twojego obrazu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.