Zmaksymalizuj okna tak jak Windows w OS X


29

Posiadam MacBooka Pro od roku, jednak w pracy używam laptopa z systemem Windows. Ponieważ naprawdę podoba mi się funkcja maksymalizacji okna, po prostu przesuwając go do górnej części ekranu, chciałbym też mieć to na moim Macbooku.

Używam Spectacle do przypisywania skrótów takich jak „windows”, aby zmaksymalizować okno, co działa dobrze i polecam je.

Czy jest jednak jakaś aplikacja, która maksymalizuje okno, na przykład na laptopie / komputerze z systemem Windows, po prostu przesuwając okno na górę ekranu?

Uwaga: Mam na myśli maksymalizację okna, a nie pełny ekran.


3
Warto zauważyć, że tak też kiedyś działało w OS X - wszechstronne jabłko zdecydowało, że użytkownicy wyraźnie chcą pełnego ekranu zamiast najnowszej aktualizacji OS X. Utknąłem na 10.7, więc mam przynajmniej starą funkcjonalność. Również przytrzymanie „opcji” (alt) podczas klikania przycisku pełnego ekranu powinno to zrobić.
Wyatt8740,

2
@BenS Tak długo, jak konsekwentne oznacza cholernie irytujące i zmiany dla samej zmiany, zgodzę się. Nazwałem zielony przycisk maksymalizacji, ponieważ tak działa 99% programów w starszych wersjach OSX.
Wyatt8740

2
W systemie Mac OS Sierra możesz także dwukrotnie kliknąć narożnik okna, aby automatycznie powiększyć go do maksymalnego rozmiaru, mam nadzieję, że to pomoże.
Kubuntuer82,

2
Dzięki @ Kubuntuer82, dokładnie takiej funkcjonalności szukałem. Jest to podobna funkcjonalność do systemu Windows. Kliknij dwukrotnie ramkę okna, gdy pojawi się ikona myszy zmiany rozmiaru.
Ligemer

1
@ Ligemer Nie ma za co, a ze względu na Wasze opinie postanowiłem dodać ją jako rzeczywistą odpowiedź, ponieważ nie zależy ona również od żadnego oprogramowania innych firm.
Kubuntuer82 30.04.19

Odpowiedzi:


8

Istnieje aplikacja www.bettertouchtool.net, która robi dokładnie to, czego potrzebujesz. Możesz pobrać wersję próbną i sprawdzić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W MacAppStore istnieje także narzędzie Better Snap Tool tego samego programisty, które wykonuje tylko przyciąganie okien.


Mają też prostą wersję do przyciągania, zwaną „Lepszym narzędziem przyciągania”, chociaż psuje niektóre moje aplikacje i czasami się zawiesza.
Oliver Dixon

18

Przytrzymaj shift option ⌥i kliknij zielony przycisk maksymalizacji w lewej górnej części okna.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

UWAGA: nie każda aplikacja OSX kwalifikuje się do maksymalizacji (przykład: maksymalizacja Findera nie działa)


3
To jedyna odpowiedź, która poprawnie rozwiązuje to pytanie i nie zawiera żadnych programów stron trzecich
Lucas Gabriel Sánchez

2
Mam OS X 10.13.6. Jeśli zrobię to, co zaproponowałeś, tylko trochę powiększy okno, ale nie spowoduje wypełnienia ekranu. Spróbuj przetestować w oknie Findera.
Sasha Shpota

1
@OleksandrShpota miałeś rację, połączenie się zmieniło. To opt + alt + shift i kliknij. Zaktualizowałem również odpowiedź za pomocą gif.
Jonathan Argentiero

1
@JonathanArgentiero twoja odpowiedź wciąż wspomina Option + Command, która powiększa tylko w pionie. Musisz włączyć Shift, aby zmaksymalizować okno na całym ekranie.
Marcello Romani,

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź, ponieważ jestem pewien, że większość osób, które tu przyjeżdżają, szuka prostej odpowiedzi, która działa i nie musi niepotrzebnie instalować i kupować narzędzi innych firm.
DavidR

13

Jeśli nadal szukasz alternatywnego sposobu, spójrz na Spectacle .

  • Możesz wybrać z menu lub użyć skrótu klawiaturowego.
  • Istnieje wiele opcji zmiany rozmiaru, ale twoim wymaganiem jest „Pełny ekran ⌥⌘F”
  • To nie jest jak pełny ekran OS X, ale Windows jak maksimum.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
„Używam Spectacle do przypisywania skrótów takich jak„ windows ”, aby zmaksymalizować okno” @Thijs Kempers już o tym wspomniał.
Mateusz Szlosek

@ Mateusz: ale pierwotne pytanie mówiło, że wciąż szuka tej funkcjonalności, więc oczywiście nie było wiadomo, że jest to możliwe w przypadku spektaklu.
Henning,

8

Istnieje prosty, ale irytujący standardowy sposób: przytrzymaj alt/opt, klikając zielony przycisk na górnym pasku. Będzie zmiana na plus zamiast podwójnej strzałki, a po kliknięciu okno zostanie zmaksymalizowane.


5
Tak, ale nie na całym ekranie, tylko wysokość.
Thijs Kempers

2
To jest dziwne. Na moim Yosemite maksymalizuje zarówno szerokość, jak i wysokość, z ciekawym wyjątkiem Safari na dużych monitorach zewnętrznych.
akaasjager

11
W rzeczywistości wywołuje to polecenie powiększenia, które nie jest tym samym, co maksymalizacja. Zoom ma na celu powiększenie okna w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń ekranu dla jego zawartości. Co to oznacza, decyzja musi zostać podjęta przez aplikację. Safari nie powiększy się w poziomie, jeśli strona już mieści się w oknie bez poziomego paska przewijania. Niektóre aplikacje po prostu maksymalizują okno.
MJeffryes

2
Nie mam wystarczającej ilości odpowiedzi, ale znalazłem interesujący sposób: przytrzymaj klawisz Alt i kliknij dwukrotnie krawędź okna, aby zmaksymalizować poziomo lub pionowo, a narożnik okna, aby zmaksymalizować oba!
yelliver,

alt / opt działa z niektórymi aplikacjami, ale nie ze wszystkimi. Zwłaszcza nie z celownikiem. Rozwiązanie Yelliver działa! bez „alt”, dwukrotne kliknięcie dowolnego narożnika maksymalizuje tylko w kierunku dwóch ramek, które pasują do klikniętego rogu (kliknij górny prawy, aby zmaksymalizować okno od miejsca, w którym znajduje się ono do góry i po prawej, pozostawiając lewy i bittoim jak jest , na przykład) - ale dodanie „alt” maksymalizuje wszędzie! Dzięki @yelliver
Henning,

5

Obejście bez żadnego oprogramowania innych firm:

W systemie Mac OS Sierra możesz także dwukrotnie kliknąć narożnik okna (gdy pojawi się wskaźnik zmiany rozmiaru), aby automatycznie rozwinąć narożnik do maksymalnego rozmiaru. Dlatego, jeśli klikniesz dwukrotnie lewy górny róg, a następnie prawy dolny róg, okno rozszerzy się całkowicie, czyli zostanie zmaksymalizowane.

Aktualizacja: Niedawno zdałem sobie sprawę, że w przypadku wielu aplikacji, z mojego doświadczenia około 60% / 70% z nich, możesz również po prostu dwukrotnie kliknąć pasek tytułu, a okno zostanie również zmaksymalizowane. W przypadku aplikacji, w których to nie działa (np. ITunes lub niektóre aplikacje, które nie mają paska tytułu), nadal możesz dwukrotnie kliknąć przeciwne rogi okna, jak wyjaśniono powyżej.


1
Po dłuższym użyciu wydaje mi się, że jest to lepsza funkcjonalność niż Windows IMO. Znacznie przyjemniejsze doświadczenie, aby móc rozwinąć boczny lub górny róg ekranu. Zdecydowanie więcej Apple Likei daje użytkownikowi większą kontrolę.
Ligemer

1
@Ligemer Lepsza funkcjonalność niż Windows? Chyba sobie żartujesz. MacOS ma absolutnie najgorszą funkcjonalność zarządzania oknami w dowolnym systemie operacyjnym. Stąd ten ogromny wątek ludzi próbujących dowiedzieć się, jak uczynić go bardziej podobnym do systemu Windows.
Wayne Bloss,

1
W rzeczywistości @Ligemer ma rację, możliwość maksymalizacji tylko w poziomie lub tylko w pionie zapewnia większą swobodę niż system Windows, w którym musisz zmaksymalizować w obu kierunkach. Jedynym problemem z MacOS jest, że ludzie nie wiedzą te rzeczy, a oni muszą nauczyć się ich jako tajnych „sztuczek”. Być może ludzie Apple powinni znaleźć sposób na poinformowanie ludzi o tych „sztuczkach”, bez zmuszania ich do bardzo trudnych wyszukiwań w Internecie, aby je znaleźć.
Kubuntuer82,

3

Istnieje aplikacja o nazwie Cinch, która naśladuje opisane przez ciebie zachowanie systemu Windows. Możesz uruchomić go w trybie demonstracyjnym, w nieskończoność, aby zobaczyć, co robi przed zakupem.

Cinch umożliwia proste zarządzanie oknami za pomocą myszy, definiując lewą, prawą i górną krawędź ekranu jako „gorące strefy”. Przeciągnij okno, aż kursor myszy wejdzie w jedną z tych stref, a następnie upuść okno, aby zatrzasnęło się na swoim miejscu. Przyciągnięcie do lewej lub prawej krawędzi ekranu zmieni rozmiar okna, aby wypełnić dokładnie połowę ekranu, umożliwiając łatwe porównanie dwóch okien obok siebie (podzielony ekran). Przyciągnięcie do górnej krawędzi ekranu spowoduje zmianę rozmiaru okna, aby wypełnić cały ekran (pełny ekran). Przeciągnięcie okna z pozycji zablokowanej spowoduje przywrócenie oryginalnego rozmiaru okna.


2

W El Captan, a może wcześniej, możesz dwukrotnie kliknąć górny pasek, aby powiększyć okno. Jest podobny do podwójnego kliknięcia w systemie Windows, ale niektóre aplikacje nie wypełniają całego ekranu. Nie dokładnie kliknij i przeciągnij, jak prosisz, ale w ten sposób nie musisz instalować żadnych aplikacji innych firm.


nie działa ze wszystkimi aplikacjami - zwłaszcza nie z wyszukiwarką.
Henning,

1

Wciśnij Option i kliknij zielony przycisk sygnalizacji świetlnej na pasku tytułu


1

Używam SizeUp do zarządzania oknami w OS X. Używam go od około 4 lat. SizeUp pozwala używać skrótów klawiaturowych do przenoszenia okien do różnych ćwiartek lub połówek ekranu. Istnieje również skrót do maksymalizacji okna. Kiedyś brakowało mi gestów Windows do zarządzania oknami, ale kiedy przyzwyczaiłem się do skrótów klawiaturowych, wolałem OS X + SizeUp niż gest „przeciągnij na górę, aby zmaksymalizować” z Windows 7.

http://www.irradiationsoftware.com/sizeup/


0

Możesz to zrobić za pomocą Split Screen Ultimate .

Naciśnięcie klawisza Control i przeniesienie okna do górnej części ekranu spowoduje maksymalizację okna - tak, jak chcesz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ujawnienie: Jestem właścicielem tej aplikacji.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.