Czy istnieje sposób, aby ścieżki udostępniania SMB w stylu Windows były uruchamiane poprawnie?


11

Mamy mieszaną sieć Windows / Mac, serwery plików Windows i system poczty Exchange / Outlook.

Użytkownicy systemu Windows wysyłają wiadomości e-mail z łączami do udostępnianych plików, które wyglądają następująco:

\\FileServer01\topfolder\subfolder\shared.doc

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy link w Mac Outlook 2010, wydaje się, że ma pseudo-URL:

file://///FileServer01/topfolder/subfolder/shared.doc

Mac Outlook 2010 sprawia, że ​​link można kliknąć, ale kończy się błędem:

The file ///FileServer01/topfolder/subfolder/shared.doc could not be found.

Biorąc pod uwagę, że nie będziemy w stanie zmusić ludzi do zaprzestania wklejania kopii w nieprzyjaznych dla Maca linkach SMB, czy jest jakiś sposób na to, aby Finder lub jakiś program obsługi do przepisania adresu URL na coś, co Mac może otworzyć?

Odpowiedzi:


8

Jestem w podobnej sytuacji w pracy, w mieszanym środowisku. Używamy WinShortcutter , który jest darmowy. Umożliwia kliknięcie prawym przyciskiem myszy ścieżki UNC (np. \\FileServer01\topfolder\subfolder\shared.doc) I otwarcie jako Windows Link: WinShortcutter - Otwórz jako Windows Link

Jest również dość konfigurowalny i pozwala na mapowanie dysków (więc kiedy zostanie wysłany link, który się uruchomi S:/folder, pozwoli Ci otworzyć jako Windows Link). WinShortcutter - Konfiguracja

Działa to dla nas całkiem niezawodnie.


Miły! Wydaje się, że działa całkiem dobrze. Jedna uwaga - usługa nie była dostępna do dodania w Klawiaturze-> Preferencjach systemowych usługi aż do ponownego uruchomienia.
Rafi Jacoby

0

Krótka odpowiedź: nie. Długa odpowiedź: może, jeśli Outlook obsługuje wtyczki lub coś takiego. Komputery Mac będą odnosić się do udziału serwera Samba jako smb: //Server/Share/Subfolder/File.ext. Co mógł zrobić - skopiować link, minus śmieci na początku, tak, że masz coś takiego w swoim schowku - „FileServer01 / topfolder / podfolder / shared.doc”.

Przełącz się do wyszukiwarki, naciśnij cmd + k, wklej, przejdź na początek linii i wpisz smb: //, naciśnij enter. Zostanie przeniesiony do ostatniego folderu przed „shared.doc”.

Nie elegancki, nie ładny, ale działa. I na razie może to być twoja jedyna opcja, przepraszam.


Mac Outlook nie obsługuje wtyczek. Zastanawiałem się może nad zarejestrowaniem nowego modułu obsługi adresów URL, który przejął schemat „file: //”, ale wydaje się, że jest podatny na błędy. Naprawdę próbuję rozwiązać to za pomocą technologii dla odbiorców nietechnicznych. Coś, co możemy po prostu zainstalować, a to odpowiednio go zmapuje.
Rafi Jacoby

Udało ci się to? Odwzorowanie „file: // ...” na „smb: // ...”, abyśmy mogli po prostu kliknąć łącza do serwera sieciowego i otworzyć je w Finderze?
peterjc

-1

W wersji 10.8 dostępna jest funkcjonalność pozwalająca na wykonanie tego wbudowanego ... więc w pewnym sensie Twoje życzenia zostały spełnione, pod warunkiem, że możesz przeprowadzić migrację do nowszych systemów operacyjnych. Mogę zobrazować, że wsparcie dla tego będzie lepsze tylko w wersji 10.9.


1
Czy mógłbyś opracować? Co dodał OSX 10.8 w stosunku do pytania?
Chris W. Rea

-1

Korzystałem z wersji 10.8 i jako taki wysyłałem linki z mojego komputera do naszego użytkownika Mac ---

smb: // video / videohare / folder /

Pierwotnie je wysyłałem

\\ video \ videoshare \ folder \ --- To nadal działałoby, musieliby wykonać kliknięcie prawym przyciskiem, a następnie wybrać otwarty adres URL, a to otworzyłoby lokalizację.

Teraz mamy 10.9.3 i wydaje się, że możliwość otwarcia łącza sieciowego samby w programie Outlook 2010 zniknęła bez śladu. Wysyłam to tak, jak byłem dla użytkowników komputerów Mac, a teraz nie mogą kliknąć linku, aby otworzyć. Muszą kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie otworzyć adres URL, a czasem działa, a czasem nie.


Witam i zapraszam do Ask Different. Publikowanie w sekcji odpowiedzi jest specjalnie zarezerwowane do publikowania bezpośrednich odpowiedzi na zadawane pytanie. Format pytań i odpowiedzi Stack Exchange różni się od typowego forum i nie jest przeznaczony do dyskusji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję Pomoc . Zastanów się nad usunięciem tego, ponieważ prawdopodobnie nadal będzie on przyciągał głosy za to, że nie jest bezpośrednią odpowiedzią na pytanie lub poprawi się, aby był bezpośrednią odpowiedzią.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.