Dlaczego moje aplikacje ze sklepu nagle zaczęły wychodzić z kodem 173?


11

Mój iMac działa na bieżącym systemie OS / X Yosemite 10.11.3. Jest to duża maszyna programistyczna, nie uruchamiana ponownie przez kilka tygodni. Ma wiele aplikacji ze sklepu Mac App Store, między innymi TextWrangleri Clocks. Nagle (zadziałało wczoraj) TextWranglernie chce się uruchomić. Wykaz z Consolepokazał

2016/02/16 11:12:38.116 com.apple.xpc.launchd[1]: (com.barebones.textwrangler.64672[94023]) Service exited with abnormal code: 173

i nie zrobiłoby nic innego, dopóki nie wyrzucę go do kosza i nie pobiorę go ponownie z App Store. Potem zauważyłem, że Clocksnie działa (to też zadziałało wczoraj). Dał ten sam kod błędu 173 i został naprawiony przez ponowne pobranie.

Rozumiem, dlaczego aplikacje App Store przeniesione do ~ / Aplikacje na innym komputerze nie uruchamiają się? ten błąd 173 jest spowodowany niepoprawnym potwierdzeniem odbioru aplikacji.

Czy jest jakiś powód, dla którego potwierdzenia niektórych moich aplikacji ze sklepu nagle stałyby się nieważne?


Właśnie miałem ten sam problem z Textwranglerem. Opuściłem sklep z aplikacjami, usunąłem Testwrangler.app, przeinstalowałem go ze sklepu z aplikacjami i wznowiłem pracę. Nie wiem, jak może ci to pomóc.
GordonM,

Odpowiedzi:


16

Wczoraj (14 lutego 2016 r.) Wygasł jeden z certyfikatów Mac App Store, a także dla deweloperów termin włączenia nowego certyfikatu pośredniego do łańcucha podpisywania aplikacji. Ten pierwszy powoduje awarię kodu sprawdzania paragonów używanego przez wiele aplikacji, a drugi to „wyleczenie”

Deweloperzy otrzymali co najmniej dwa razy wiadomość e-mail na temat tej zmiany, ale nie mieli dużo czasu na przesłanie aplikacji do przeglądu - w zależności od czasu, jaki zwykle zajmuje przegląd aktualizacji Mac App Store, nawet jeśli zostanie zatwierdzony za pierwszym razem zgłoszenie.

Użytkownicy muszą uruchomić każdą ze swoich aplikacji MAS po połączeniu z Internetem, aby odnowić certyfikaty pośrednie lub poradzić sobie z aplikacjami, które należy pobrać ponownie.

Aplikacja z nieprawidłowym potwierdzeniem powinna wyjść ze specjalnym kodem (173), który informuje OS X o konieczności zalogowania się w celu korzystania z tej aplikacji w oknie dialogowym komputera.

Jednak osobny błąd w OS X może uniemożliwić pojawienie się tego okna dialogowego. W takim przypadku użytkownicy zobaczą aplikację, która po prostu kończy działanie po uruchomieniu. (Console.app zgłasza, że ​​aplikacja kończy pracę z kodem 173, ale OS X zapomina wyświetlić okno dialogowe).

Dwa scenariusze, o których powinieneś wiedzieć:

  • Jeśli zwykle używasz aplikacji z lokalizacji bez dostępu do Internetu, upewnij się, że uruchomisz aplikację, aby ją ponownie sprawdzić przed wyjazdem.
  • Jeśli aplikacja ulega awarii podczas uruchamiania i nie wyświetla okna dialogowego, oznacza to błąd OS X. Usunięcie aplikacji i ponowne pobranie aplikacji ze sklepu powinno rozwiązać problem.

Okropna sytuacja, o której Apple bardzo wie.


2
Okropna sytuacja? Dzień świstaka.
Max Ried

1
Podpisywanie kodu Apple jest tak skomplikowane, że nawet Apple nie może tego zrobić poprawnie :-( Dzięki!
emrys57

Dziękuję milionowi za to, że znalazłem się na szczycie wyników wyszukiwania i uwolniłem się od paniki.
molbdnilo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.