/ private / tmp vs / private / var / tmp vs TMPDIR


18

Jakie są różnice między tymi katalogami?
Jak długo przechowywane są pliki w każdym z nich?

Najstarszy plik / folder, jaki mogłem znaleźć w każdym z nich, to

  • / prviate / tmp, 13 dni
  • / private / var / tmp, 28 dni (2-3 dni po aktualizacji do Lion)
  • TMPDIR, 1 dzień

Uwaga: TMPDIR jest tym, co dostajesz, uruchamiając się echo $TMPDIRw terminalu. Mój TMPDIR to/var/folders/3y/d44gn_2x7vv8d9d67969f54c0000gn/T/


Dobre pytanie. Właśnie sprawdziłem i myślę, że /private/var/tmpzostajemy dłużej, ponieważ mam tam rzeczy sprzed ponad roku.
styfle

Odpowiedzi:


15

TMPDIR zdefiniowany w OSX jest dostępny tylko dla ciebie, co zmniejsza ryzyko dostępu innych osób do twoich plików tymczasowych utworzonych przez programy używające mktemp()do tworzenia plików tymczasowych.

Różnica między / tmp i / var / tmp jest bardziej subtelna i sięga daleko w świecie uniksowym, dyskusja na temat różnic i zastosowań prawdopodobnie trwa, odkąd pierwszy system uniksowy został wdrożony z obydwoma (długa lista znajduje się w Google linków). / tmp znajduje się w głównym systemie plików, więc jest dostępny zaraz po uruchomieniu systemu (nawet jeśli nie podłączono jeszcze żadnego dysku), ale może być raczej mały. System plików / var zwykle znajduje się na innej partycji i jest znacznie większy. Zetknąłem się również z systemami, w których / tmp był tylko ramdyskiem lub dowiązaniem symbolicznym do / var / tmp. Jednak nie jest tak w OSX.

/ tmp jest regularnie usuwany w OSX (patrz /etc/defaults/periodic.conf), / var / tmp bardzo rzadko (jeśli w ogóle).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.