Zaciemnienie części pliku PDF lub redakcja tekstu


62

Jakie są metody zaciemnienia części pliku PDF?

Nie chcę po prostu używać narzędzi do podglądu Preview, a następnie zapisywać dokument, ponieważ wtedy ktoś może otworzyć plik PDF i usunąć adnotację, aby odsłonić część dokumentu, którą próbuję zaciemnić.


4
Prawidłowym określeniem tego, co chcesz zrobić, jest „redakcja”.

Odpowiedzi:97

Jeśli szukasz bezpłatnego sposobu w Preview.app

 1. Plik-> Eksportuj (lub zapisz jako)
 2. Eksportuj PDF do formatu pliku TIFF (jest to format wielostronicowy)
 3. Otwórz plik TIFF
 4. Eksportuj TIFF do formatu pliku PDF

Utrzymuje strukturę strony, OCR zostanie utracone.


3
Ta metoda była dla mnie naprawdę najlepszym podejściem. Nie wymaga instalacji oprogramowania.
Sonny,

1
Czy zechciałbyś skomentować, w jaki sposób pojawia się tutaj funkcja powrotu do poprzedniej wersji dokumentu?
cnst

2
@cnst: Myślę, że pomysł polega na utworzeniu zredagowanej kopii i pozostawieniu oryginalnego pliku PDF w spokoju.
mklement0

1
Świetne rozwiązanie. Należy pamiętać, że w przypadkach, w których bezpośrednie użycie dokumentu TIFF jest dopuszczalne, warto włączyć kompresję dla eksportu TIFF (np. LZW działa również w systemie Windows), aby plik nie stał się znacznie większy niż oryginał. (W przypadku konwersji z powrotem do formatu PDF nie jest to konieczne, ponieważ konwersja najwyraźniej stosuje kompresję niejawnie).
mklement0

1
Wypróbuj „Pędzel” dla OSX, aby uzyskać solidny, darmowy program podobny do mspaint do ręcznego redagowania.
Sean Glover

12

Bezpłatnym rozwiązaniem jest konwersja pliku PDF na obraz, a następnie zapisanie go ponownie jako plik PDF. Jedyną wadą jest to, że plik PDF usuwa wszelkie informacje OCR, które mógł mieć.

Kroki:

 1. Otwórz plik PDF, aby zredagować w podglądzie.
 2. Zaciemnij tekst dowolną metodą (np. Użyj narzędzia adnotacji prostokątnej z kolorem czarnym jako kolor i wybierz najgrubszą ramkę. Następnie narysuj kształt tyle razy, ile potrzeba, aż dokument zostanie zaciemniony.)
 3. Plik> Zapisz jako i wybierz format obrazu, taki jak PNG lub GIF.
 4. Otwórz zapisany plik obrazu , a następnie Plik> Zapisz jako i wybierz PDF.

wow, to bolesne podejście brutalnej siły.
javadba,

Jest to lepsze podejście niż obecny lider, ponieważ nie tylko usuwa OCR, ale także zaciemnia rzeczy.
jvriesem,

6

PDFPen ma narzędzie redakcyjne, które działa poprawnie.


2
Uważaj jednak na informacje w formie graficznej, a nie tekstowej: trudniej to zredagować.
Harald Hanche-Olsen

1
Uważam, że moja oryginalna odpowiedź działałaby poprawnie dla danych graficznych.
Rozsądny

1
@Senseful: Nie. Właśnie próbowałem. Wynik jest tutaj . Patrząc nie można tego stwierdzić, ale plik zawiera trzy obrazy, ułożone jedna na drugiej: u dołu oryginalne obrazy, a na górze prostokąt adnotacji i jego obramowanie jako dwa osobne obrazy. Narzędzie pdfimages (dostarczane z popplerem, który mam za pośrednictwem MacPorts) wyodrębnia wszystkie trzy obrazy, pozwalając mi odczytać nie tak tajny sekret.
Harald Hanche-Olsen

1
Czy zapisanie pliku PDF jako obrazu (np. GIF lub PNG) w podglądzie, a następnie zapisanie tego obrazu jako pliku PDF ponownie odpowiednio zredaguje dane graficzne? (tj. patrz apple.stackexchange.com/questions/22683/... ) - z moich testów wydaje się, że jest to prawidłowe rozwiązanie.
Senseful

2
@Senseful: Tak, to powinno działać. Jednak w dokumencie wielostronicowym należy to zrobić na każdej stronie, a następnie ponownie złożyć zredagowane strony. Może to nie być najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale nie widzę z tym żadnych problemów.
Harald Hanche-Olsen,

2

Próbowałem zapisać mój obraz jako obraz w podglądzie i działa to tylko wtedy, gdy twój pdf to jedna strona. Jeśli jest to wiele stron, wyeksportowanie jako obraz spowoduje zapisanie tylko pierwszej strony.

Rozwiązanie, które znalazłem, było następujące (jest to trochę nudne, ale możesz szybko przejść przez to dość szybko):

Otwórz plik PDF w GIMP (darmowy edytor zdjęć) jako obraz. Otwórz tylko te strony, które wymagają redakcji. Gdy otworzysz go jako obraz, zasadniczo spłaszcza on pdf, więc nie możesz już wyróżniać i kopiować tekstu.

Użyj narzędzi w GIMP, aby zaciemnić tekst.

Następnie plik -> wydrukuj. Na ekranie drukowania wybierz „Podgląd wydruku”. Spowoduje to wyświetlenie pliku pdf w podglądzie, w którym można wyeksportować / zapisać plik.

Jeśli masz więcej niż jedną stronę, możesz wybrać widok miniatur w podglądzie i przeciągnąć / upuścić pliki pdf na siebie, aby utworzyć większy dokument, który można następnie wydrukować. To właśnie robię, gdy muszę podpisać tylko kilka stron dużego dokumentu pdf.

Mam nadzieję że to pomoże!


2
Jak wspomniano powyżej w „darmowym sposobie”, musisz wyeksportować jako plik TIFF, który obsługuje wydruk wielu stron.
Pierz,

2

Otwórz plik PDF lub obraz.

Użyj narzędzia linii lub cokolwiek innego, aby dokonać redakcji.

Następnie Plik> Drukuj. Zamiast drukować na papierze, zapisz go jako plik PDF. W ten sposób czarne linie lub pola przestaną być klikalne. Jeśli po prostu „zapiszesz jako” nowy plik PDF, skrzynkami można manipulować,


3
Niestety, to podejście ma jedną fatalną wadę: jeśli zredagowałeś po prostu umieszczając nieprzezroczyste pola nad interesującą Cię treścią, nadal możesz wybierać, kopiować i wklejać ukrytą treść ; hiperłącza w ukrytej treści również nadal działają.
mklement0

2

Otworzyłem plik PDF w podglądzie, wyeksportowałem go jako plik jpg. Otworzyłem słowo / strony i wkleiłem plik jpg do dokumentu, a następnie użyłem prostokąta, aby zaciemnić wszystko, co chciałem, a następnie wyeksportowałem go jako plik pdf.


1

ScanTango

Funkcje obejmują redakcję.

Korzystanie z wersji demo dzisiaj: opcja zredagowania jest wyszarzona, więc nie mogę potwierdzić jej skuteczności.

Według posta Adama Greivella z 2008 roku :

… Narzędzie redakcji działało całkiem dobrze. W rzeczywistości wydawało się, że zepsuł tekst w dokumencie pdf na żywo, więc nie można skopiować tego, co było pod redakcją. … Nie mogę powiedzieć, jak bardzo zaufałbym tej funkcji w przypadku wrażliwego tekstu na żywo. Zeskanowałem wszystkie moje dokumenty do formatu PDF bez OCR, zanim dokonałem redakcji. Następnie wydrukowałem do formatu PDF, aby dodać jeszcze jedną warstwę separacji, aby nikt nie widział, co kryje się za redakcjami.


1

OK, więc jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest zredagowanie papierowej kopii, a następnie ponowne zeskanowanie jej!

Wszystkie inne metody wymienione tutaj nie działają poprawnie.

Importowanie obrazu do GIMP i edytowanie go tam nie działa, ponieważ po ponownym umieszczeniu strony w dokumencie PDF strona ta nie jest już dostępna do wyszukiwania tekstowego, ponieważ cała strona jest teraz postrzegana jako obraz!

Odtłuszczanie po prostu nie działa w przypadku redagowania tekstu. A może jest to zupełnie nieintuicyjne bez dobrej pomocy.

Większość innych metod pozostawia tekst dostępny poniżej zredagowanych „białych znaków”.

Przekazałem Apple informacje zwrotne na ten temat ( http://www.apple.com/feedback/macosx.html )


1

PDF Studio w wersji 8 ma wbudowane narzędzie do ręcznej redakcji w narzędziu do edycji treści. To prawdziwa redakcja, która faktycznie usuwa zawartość. Może zaznaczać tekst i obrazy w treści dokumentu PDF i redagować je.

PDF Studio w wersji 9 (nadchodzący marzec 2014 r.) Będzie miało pełnoprawną funkcję redakcji, w której użytkownicy mogą wybrać obszar dokumentu, i zredaguje wszelkie obrazy lub tekst przecinające się z tym obszarem.

PDF Studio działa na Macu (w tym 10.9 Mavericks), ale także Windows i Linux, a ten sam klucz licencyjny może być używany na 2 różnych komputerach z innym systemem operacyjnym.

http://www.qoppa.com/pdfstudio/


-2

Temat redakcji plików PDF wydaje się trudnym tematem dotyczącym programowania. Ponieważ Acrobat Pro CD jest dla mnie zbyt drogi jako prywatny użytkownik non-profit, szukałem alternatywy. Długo zajęło mi znalezienie naprawdę dobrej alternatywy dla Acrobat Pro:

 • PDF Studio PRO od Qoppa ( http://www.qoppa.com/pdfstudio/ ): To narzędzie naprawdę zapewnia praktycznie całą funkcjonalność programu Acrobat Pro. Jest to solidna część oprogramowania i według moich obszernych testów jedyne narzędzie, które naprawdę potrafi bezpiecznie redagować pliki PDF. Pamiętaj, że potrzebujesz wersji PRO, ponieważ wersja standardowa nie ma możliwości redakcji.

Wypróbowałem kilka innych możliwości, które nie działają poprawnie:

 • Podgląd Apple: ta aplikacja pozwala wizualnie ukryć części pliku pdf za pudełkiem, ale zawsze można je usunąć lub skopiować / wkleić tekst, ponieważ poufne informacje NIE są usuwane z pliku!

 • Pióro PDF: Pióro PDF wydaje się być dobrym narzędziem i oferuje niezłą funkcjonalność reakcji - przynajmniej tak się wydaje. Uważaj na to narzędzie: podczas redagowania całkowicie psuje twoje pliki PDF. Dlatego funkcjonalność jest ograniczona do plików, które są przypadkowo kompatybilne z tym narzędziem. Zwłaszcza w plikach PDF ze zdjęciami (tj. Wszystkimi zeskanowanymi plikami) Pióro PDF ma duże problemy i psuje plik, dzięki czemu staje się nieodwracalnie bezużyteczny. Mój kontakt ze wsparciem nigdy nie przyniósł rozwiązania przez kilka tygodni.

 • Nuance PDF Coneverter dla komputerów Mac: kupuję to narzędzie, ponieważ oferuje ono funkcję redakcji. Niestety nie ma dostępnej wersji próbnej, ale refundacja przebiegła bez problemów. Jak tylko zainstalowałem to narzędzie, musiałem zdać sobie sprawę, że to nic innego jak PDF Pen pod inną maską. Teraz nie musisz się zastanawiać, dlaczego PDF Pen korzysta z silnika OCR Nuance :-). Dla przypomnienia: PDF Pen = Nuance PDF Converter dla komputerów Mac. Te same błędy podczas redagowania zgodnie z oczekiwaniami. Wynik: równie bezużyteczny jak długopis PDF.

Jako proste podsumowanie sugeruję, abyś wydał 129 USD na PDF Studio PRO od Qoppa.


Miałem doskonałe wsparcie z pióra PDF. Lata tego w rzeczywistości. Nie mogę mówić o tym produkcie, ale zachęcam wszystkich do przetestowania pióra PDF za darmo przed zapłaceniem za nic innego niż aplikację Preview.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.