Czy istnieje praktyczny program do czytania książek ePub dla Mac OS X? [duplikować]


11

Adobe Digital Editions ma pewne możliwości, ale jest w zasadzie osieroconym produktem bez wsparcia.

Stanza wyświetla tylko tekst w książkach ePub, i znowu jest to osierocony produkt bez wsparcia.

Calibre służy głównie do budowy e-książek. Ma tekstowy czytnik ePub, ale jest jeszcze bardziej prymitywny niż Stanza dla komputerów Mac.

Scrivener może kompilować i generować format ePub, ale nie sądzę, że może wyświetlać je do odczytu na komputerze Mac.

Istnieją różne aplikacje na iPada i iPhone'a, ale już o nich wiem.

I nie rozmawiajmy o problemach DRM; wszystkim, czego wszyscy chcemy, jest czytnik, który pozwoli nam wyświetlać książki ePub (bez DRM, a może niektórych form DRM), taki, który obsługuje wyświetlanie znacznego formatowania oraz grafiki i fotografii, jeśli są obecne.

Czy jest obecnie coś innego niż to, co zauważyłem powyżej?

Wykluczmy Window, Linux lub cokolwiek, co wymagałoby X11. Mam nadzieję, że ktoś wie o natywnej aplikacji Mac lub czymś, co można uruchomić w przeglądarce internetowej.


Czytnik e-booków Calibre został ulepszony
użytkownik151019,

Odpowiedzi:


5

Nie korzystałem z niego - więc nie mogę powiedzieć, czy to coś dobrego - ale zauważyłem, że nie umieściłeś aplikacji Barnes & Noble na liście. Czy próbowałeś użyć tego do przeglądania swoich książek ePub?


TAK! Mogłem użyć tej aplikacji na komputerze Mac, aby przeczytać darmowy plik ePub od Apple Inc. (bez DRM), który otrzymałem ze sklepu iBook Store i skopiowałem z iPoda touch na pulpit komputera Mac. Ma dużo formatowania i grafiki i wygląda dobrze.

Jestem zaskoczony, jak dobry jest czytnik Barnes & Noble Nook dla komputerów Mac, biorąc pod uwagę, że Nook dla iPhone'a jest żałośnie zły! I tak, potrzebujesz konta logowania Barnes & Noble, aby z niego korzystać. Mam taki i uważam, że był darmowy - przynajmniej nie kupiłem żadnych książek. Po utworzeniu konta możesz następnie załadować dokumenty ePub w formacie innym niż DRM z dysku twardego komputera Mac. Myślę, że to dobre rozwiązanie.

Wydaje się, że już nie działa :(
Dmitri Zaitsev,

2

Czytelnik książki

Nie mogę poręczyć za tego faceta, ponieważ go jeszcze nie kupiłem. Ale możesz wypróbować ten wariant sklepu z aplikacjami, jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy. Cena wynosi zwykle 10 USD, ale wydaje się, że jest już w sprzedaży.

Obsługuje 10.7 Lwa, gesty i wydaje się być dobrze obsługiwany.


Korzystam z BookReadera. Jest naprawdę dobry i gładki ze smakiem iPada.
Chiron

2

Ehon jest przeznaczony do zarządzania komiksami i ePub i jest dostępny w Mac App Store. (Kiedyś było płatne, teraz jest bezpłatne)

Wydaje się to trochę wadliwe i dla mnie oprogramowanie Nook może być lepszym wyborem.


1

RE: „.. Wykluczmy Window, Linux lub cokolwiek, co wymagałoby X11. Mam nadzieję, że ktoś wie o natywnej aplikacji na Maca lub o czymś, co można uruchomić w przeglądarce internetowej”.

Niestety, nie ma natywnych czytników epub dla komputerów Mac, które działałyby lepiej niż Stanza lub Calibre (które moim zdaniem wcale nie działają zbyt dobrze jako aplikacja „czytająca”).

Najlepsze, co mogę znaleźć, to rozszerzenie Firefoksa, ePubReader (który działa całkiem nieźle, jeśli masz zainstalowany Firefox).

Mam nadzieję że to pomoże.


Właśnie zaakceptowałem odpowiedź gloryfikowaną przez hakera powyżej, gdzie wskazał mi Barnes & Noble Nook na beta Maca . Działa świetnie.

1
Hej, ePubReader dla FireFox również działa dobrze. Premia. Dowiedziałem się o dwóch programach, w których obawiałem się, że żaden nie istnieje.

@ Wheat Williams, nie ma problemu. Wypróbowałem Barnes & Noble Nook na Maca, ale nie cieszyłem się, że wymagały ode mnie założenia konta, zanim jeszcze mogłem czytać dowolne książki w formacie epub w formacie DRM na komputerze Mac, dlatego od razu odrzuciłem tę aplikację.
user1556373,

Przynajmniej może czytać treść, ale nawigacja wydaje się być zepsuta
Dmitri Zaitsev

1

Dostępny jest nowy darmowy czytnik epub dla OS X: Kitabu (bezpłatny)


1
Dzięki za odpowiedź, zak! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Czy możesz dodać więcej informacji o aplikacji, z którą się łączysz? Jak odpowiada na pytanie PO?
daviesgeek

Kitabu twierdzi, że działa na systemie OS X 10.6 lub nowszym, ale po zainstalowaniu wymaga wersji 10.9!
Dmitri Zaitsev,Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.