Czy możesz użyć wiersza poleceń na komputerze Mac, aby dostać się do komputera Mac w sieci?


2

Mam komputerowy pulpit Mac i bezprzewodowy laptop. Chciałbym użyć komputera stacjonarnego do testowania stron internetowych z laptopa. Pulpit Mac posiada serwer php / mysql / apache poza routerem do testowania.

Jak dostać się do mojej sieci za pomocą wiersza poleceń z laptopa? Robię cd ~ i dostaję dysk twardy laptopa Robię cd / i otrzymuję jeden poziom wyżej Robię cd Sieć i nie otrzymuję żadnego katalogu

Czy jest to możliwe tylko w przypadku serwera Mac? Wygląda na to, że CLI powinien zobaczyć inny Mac w sieci, ponieważ zalogowałem się do niego z sieci i mam inny dysk twardy Mac widoczny na pulpicie. dzięki,

unix 

1
Kiedy mówisz „dostać się do tego”, czy chcesz uzyskać dostęp do jego udziałów dyskowych?
Ian C.

Odpowiedzi:


4

Użyj polecenia mount, aby wyświetlić różne zamontowane udziały. Zobaczysz coś takiego:

$ mount

//GUEST:@betafat/tmp on /Volumes/tmp (smbfs, nodev, nosuid, ...
afp_0h2ueA0008BK0000oM0000VU-2.2e000005 on /Volumes/admin (afpfs, nodev, nosuid, ...

Pierwsza linia to udział Windows SMB z komputera XP, druga linia to udział AFP z innego Maca.

Zwróć uwagę na punkty montowania po słowie „on” powyżej. Możesz uzyskać dostęp do zamontowanych udziałów za pomocą punktu montowania, tak jak w każdym innym katalogu, tj. Ls / Volumes / admin


+1: Wygląda na to, że OP już ma zamontowany inny system plików (poprzez GUI), więc jest to odpowiednia odpowiedź na to, czego szuka.
NReilingh

2

Inną opcją byłoby użycie ssh do „zdalnego” w komputerze. Aby włączyć ssh, przejdź do System Preferences -> Sharing Preferences -> Remote Login.

Następnie logowałbyś się, wpisując ssh <username>@<hostname (lub <ip_address> zamiast nazwy hosta). Po połączeniu pracujesz w powłoce, która wykonuje wszystkie polecenia na zdalnym komputerze.


0

Przyznaję, że jestem nieco zdezorientowany pierwotnym pytaniem.

Czy oba komputery znajdują się za tym samym routerem i znajdują się w tej samej sieci (LAN), czy też znajdują się w dwóch oddzielnych sieciach i chcesz połączyć się z jednego do drugiego?

ssh to pierwszy krok

Niezależnie od tego, co robisz dalej, pierwszym krokiem jest włączenie ssh (Preferencje systemowe »Udostępnianie» Zdalne logowanie, które domyślnie jest WYŁĄCZONE).

Jeśli różne sieci…

Zakładając, że chcesz połączyć się z komputerem osobistym w innej sieci, najprostszym sposobem jest użycie DynDNS, które można znaleźć pod adresem http://dyn.com/dns/dyndns-free/ . Dadzą ci dwie nazwy hostów za darmo, jedną na komputer, a drugą na laptop.

Jeśli te same sieci…

Jeśli jesteś w tej samej sieci, powinieneś być w stanie połączyć się z innym komputerem za pomocą hostname.local gdzie „nazwa hosta” to nazwa komputera w Preferencjach systemowych »Udostępnianie. Myślę, że domyślnie jest to zazwyczaj „John Smith's MacBook.local” lub coś takiego. Zawsze zmieniam moje.

Jeśli są w tej samej sieci, możesz użyć Udostępniania plików (chociaż nadal nie jest w 100% jasne, co próbujesz zrobić) lub jakiejkolwiek opcji „zdalnej” poniżej…

Jeśli różne sieci…

Jeśli pracujesz w różnych sieciach i chcesz zamontować dysk twardy, możesz użyć funkcji Back To My Mac i udostępniania plików, ale nigdy nie znalazłem tego niezawodnego. Lepiej jest spróbować zamontować ssh z jednym ExpanDrive lub Przekazać .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.