Nie można otworzyć terminala na komputerze Mac (komunikat o błędzie „Nie wolno używać”)


8

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie mogę w ogóle otworzyć terminalu z powodu tego komunikatu o błędzie. (Prawdopodobnie najbrudniejszy komunikat o błędzie, jaki kiedykolwiek widziałem na komputerze.) Ten Mac był pierwotnie komputerem szkolnym, a przede wszystkim nie otrzymałem pozwolenia na korzystanie z terminalu, więc nie mam pojęcia o metodzie „informatyków” „Kiedyś powstrzymywałem się od korzystania z niego, dlatego też nie wiem, jak się z niego zregenerować. Mam konto administratora, chociaż zwykle używam konta standardowego (próbowałem zalogować się na inne istniejące konta administracyjne prawdopodobnie założone przez informatyków, ale nawet na tych kontach nie można było uruchomić terminalu) i już próbowałem naprawa uprawnień do uruchamiania, ale nie miało to wpływu na problem.

(ps Nie jestem bardzo zaawansowanym użytkownikiem Maca, więc opisy odpowiednie dla początkujących byłyby bardzo mile widziane. Widziałem podobne pytanie na tej stronie, ale to naprawdę nie pomogło.)

Odpowiedzi:


6

Wygląd okna dialogowego wygląda na to, że szkoła, z której masz ten komputer Mac, używała oprogramowania Casper Suite firmy JAMF Software do zarządzania komputerami Mac. Jedną z funkcji Casper jest możliwość uniemożliwienia uruchomienia określonych aplikacji , z dodatkową opcją dostarczenia wiadomości do użytkownika końcowego. Po otrzymaniu tego komunikatu wydaje się, że oprogramowanie agenta Casper jest nadal zainstalowane na danym komputerze Mac. Istnieje polecenie odinstalowania, aby usunąć agenta Casper, ale trzeba go uruchomić w terminalu. Artykuł na stronie https://jamfnation.jamfsoftware.com/article.html?id=153 autorstwa autorów Caspera wyjaśnia, jak to się robi.

W tym momencie uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kopii zapasowej aplikacji i danych, wyczyszczenie dysku komputera Mac i ponowna instalacja od zera. To najlepszy sposób, aby upewnić się, że wszystko, co zainstalowała szkoła, zniknęło.


problem rozwiązany przez uruchomienie w trybie pojedynczego użytkownika i użycie tego polecenia, aby to unicestwić. nie mogę uwierzyć, że dostałem ten pomysł kilka miesięcy po opublikowaniu tego pytania. wielkie dzięki!
CrazyRabbitKGe

15

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie czystej instalacji, zakładając, że masz kopie / licencje na dowolne oprogramowanie, z którego korzystasz. Wykonaj kopię zapasową wszystkich plików, które chcesz zachować, i postępuj zgodnie z jednym z wielu dostępnych tam przewodników. Na przykład:

http://mashable.com/2015/10/01/clean-install-os-x-el-capitan/

Może to zająć mniej czasu niż ustalenie, co zrobili informatycy, i na dłuższą metę sprawić, by Twój Mac był szybszy.


7
Ponadto, nawet jeśli wymyślisz, jak sprawić, by Terminal działał normalnie, nigdy nie dowiesz się, co jeszcze zrobili z komputerem. Czysta ponowna instalacja to najlepsza droga.
Gordon Davisson,

8
Tak ... nie mogą być pewne spyware głęboko w systemie, w którym nigdy nie dość móc go pozbyć. Nuke rzecz z orbity.
Blacklight Shining

2

Wygląda na to, że aplikacja Terminal została usunięta i zastąpiona aplikacją wyświetlającą to okno dialogowe, więc zmiana uprawnień nie pomoże. Wykonanie czystej instalacji, jak sugerował BaronVonKaneHoffen, działałoby, ale są też inne opcje.

Opcja nr 1 - Przywróć z innego komputera Mac

Jeśli jesteś właścicielem innego komputera Mac lub masz do niego dostęp, możesz skopiować /Applications/Terminal.app do /Applications/Terminal.app na tym komputerze Mac.

Opcja nr 2 - Przywróć z partycji odzyskiwania

(Prawie?) Każdy Mac ma partycję odzyskiwania od Mac OS X Lion. Jeśli wyłączysz komputer i włączysz go ponownie, przytrzymując Command+ Rzgodnie z opisem w https://support.apple.com/en-us/HT201314 , przejdziesz do partycji odzyskiwania. Stamtąd możesz wybrać Narzędzia-> Terminal, aby wejść do Terminalu. Stamtąd możesz wpisać (nieprzetestowane, coś takiego)

cd /Applications/Utilities
rm -rf /Volumes/Macintosh\ HD/Applications/Utilities/Terminal.app
cp -r Terminal.app /Volumes/Macintosh\ HD/Applications/Utilities/Terminal.app

Opcja nr 3 - Przywróć z aktualizacji oprogramowania Apple

Jest to najprostszy sposób, ponieważ można to zrobić bez ponownego uruchamiania lub przesyłania plików. Wystarczy pobrać zamiennik terminala, taki jak iTerm (Heck, równie dobrze możesz go użyć zamiast terminala) i uruchomić

cd /tmp

rm -rf TERMINALRESTORE
mkdir TERMINALRESTORE
cd TERMINALRESTORE

curl -ORL http://swcdn.apple.com/content/downloads/21/09/031-20634/8d84o1ky5gn2agnf5kiz9eed134n7y3q4c/RecoveryHDUpdate.pkg

xar -xf RecoveryHDUpdate.pkg

hdiutil attach -nobrowse RecoveryHDMeta.dmg
hdiutil attach -nobrowse "/Volumes/Recovery HD Update/BaseSystem.dmg"

sudo rm -rf /Applications/Terminal.app # Erase the old Terminal app. Password required.
sudo cp -Rp "/Volumes/OS X Base System/Applications/Utilities/Terminal.app" /Applications/Utilities/Terminal.app # Copy over the new Terminal app

hdiutil detach "/Volumes/OS X Base System"
hdiutil detach "/Volumes/Recovery HD Update"

cd ~
rm -rf /tmp/TERMINALRESTORE

Dodatkowo możesz po prostu uruchomić, curl https://gist.githubusercontent.com/lights0123/2a03d88f99fbbdfc8a35/raw/8d961db047d387319e07e56c228847394ecc1b57/Terminal.command | shaby uniknąć kopiowania / wklejania powyższego.


Hm, to też może być możliwość.
nicael

1

Możliwe, że tak naprawdę jest to niestandardowe okno dialogowe, które zostało przekierowane z terminal.app

Jeśli możesz zainstalować aplikacje, poszukaj alternatywnego programu terminalowego.


1

To nie jest błąd Apple. Masz problem z uprawnieniami i błąd pochodzi ze skryptu bezpieczeństwa lub wirusa. Ponownie zainstaluj system operacyjny za pomocą obrazu Narzędzia dyskowego i zainstaluj od nowa.

To prosty proces, daj mi znać, jeśli potrzebujesz pomocy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.