Czy można wirtualizować wersje Mac OS X PowerPC na komputerach Mac z procesorami Intel?


13

Ignorując problemy licencyjne / prawne, czy jest jakieś oprogramowanie do wirtualizacji, które zwirtualizuje starszą wersję Mac OS X (tylko Panther 10.3.9) na PowerPC na Macintoshu?

Jeśli dobrze rozumiem (i prawdopodobnie nie rozumiem), takie oprogramowanie musiałoby emulować procesor PowerPC, więc nie wydaje się prawdopodobne.

Czy istnieją emulatory lub wirtualizacja, które mogą uruchamiać aplikacje lub nawet system operacyjny wystarczający do uruchomienia aplikacji PowerPC?

Odpowiedzi:


9

PowerPC i Intel Mac są zupełnie różnymi architekturami, więc masz rację, możesz naprawdę emulować instalację PowerPC na maszynie Intel, a nie wirtualizować Windows / Mac OS / Linux na maszynie Intel.

Istnieje kilka emulatorów PowerPC, ale ten, który znam dla OS X, to PearPC . Użyłem PearPC bardzo dawno temu i nie wiem, jak dobrze działają na nowszych komputerach.

Aż do Lion'a przynajmniej oprogramowanie PowerPC było emulowane przy użyciu Rosetty . Zostało to jednak upuszczone w Lionie.

Jeśli naprawdę potrzebujesz maszyny PowerPC, do dedykowanej pracy osobiście kupiłbym używaną starszą maszynę w serwisie eBay, która byłaby raczej niedroga w zależności od tego, jakiego rodzaju mocy potrzebujesz.

Uwaga : Usunięto iEmulator, ponieważ stał się bardziej do emulacji systemu Windows lub Linux na komputerze Mac Intel OR PPC.


1
Tak, mam kilka żelazek na eBayu w ogniu :) Doskonała odpowiedź, na zdrowie.
Paul D. Waite

2
Zdalna administracja działa dobrze nawet w starszych systemach OS X
Thorbjørn Ravn Andersen

Słyszałem, że mają ładne głośniki. Oszczędnie, ale miło ;-) - TAM
bmike

3

Sheepshaver to kolejny emulator układów PPC . Domyślne zachowanie big-endian i przełączanie w czasie wykonywania sprawiają, że prawdziwy emulator jest powolny i trudny do wdrożenia.


2
SheepShaver to kolejny dobry przykład, ale nie wymieniłem go, ponieważ @Paul szukał wsparcia dla OS X. Usunąłem iEmulator z mojego, ponieważ wygląda tak, jakby służył tylko do emulacji systemu Windows lub Linux w porównaniu z Mac OS.
jmlumpkin

1

PearPC to emulator powerpc, który może emulować wersje powerpc systemu Mac OS X, jednak działa tylko w systemie Windows. Możesz uruchomić PearPC na OS X, pobierając Wineskin.

Pełny samouczek znajduje się tutaj: http://www.emaculation.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=8306

Ponadto, jeśli interesuje Cię uruchomienie Mac OS X 10.2 Jaguar zamiast Mac OS X 10.3 Panther, znajdziesz go tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8vseh2Jshj4

Mam nadzieję, że to pomogło!


1

Narzędzie emulatora QEMU i wirtualizacji jest wystarczająco elastyczny dla tego zadania.

Ja i inni mamy doświadczenie w uzyskiwaniu MacOS 9.2.2, OS X 10.0 - 10.4.11 przy użyciu QEMU. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ różne wersje QEMU mogą, ale nie muszą działać. Jako przykład odkryłem, że 9.2.2 NIE zainstaluje się przy użyciu QEMU 4.1.0, podczas gdy wydaje się, że działa dobrze przy użyciu 2.5. ~. W każdym razie uważam, że jest to najlepsza platforma emulacji, ponieważ zapewnia ona także rozdzielczości dużych ekranów (wszystkie moje platformy działają w rozdzielczości 1920x1440X32).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.