Nie można zalogować się w Google przy użyciu kont internetowych


14

Skonfigurowałem swoje konto Google na El Capitan (OS X 10.11.2) przy użyciu kont internetowych i przez jakiś czas działało dobrze. Jednak po ponownym uruchomieniu system ponownie poprosił o hasło i 2-czynnikowy kod uwierzytelniający, które dostarczyłem, ale po wprowadzeniu hasła i kodu utknąłem w następującym oknie :

problem z uwierzytelnieniem w Google

W powyższym oknie, jeśli kliknę, Cancela następnie spróbuję wybrać coś na koncie Google, pojawi się komunikat „Nie można zweryfikować nazwy konta ani hasła”.

Jeśli usunę konto i dodam je ponownie, zostaniesz poproszony o podanie mojego hasła i 2-czynnikowego kodu uwierzytelniającego, ale po ich dostarczeniu utknąłem w następującym oknie - zauważ, że Doneprzycisk zmienił kolor na szary po naciśnięciu, a okno dialogowe nigdy nie zostało zamknięte po tym:

problem z uwierzytelnieniem w Google

Próbowałem już uruchomić system w trybie awaryjnym, z tymi samymi wynikami. Co się dzieje? Każda pomoc będzie mile widziana!


1
Otrzymuję to również w OS X 10.12.3 (Sierra). Bardzo irytujące!
f01

Odpowiedzi:


8
  1. Otwórz dostęp do pęku kluczy.
  2. Upewnij się, że „login” jest zaznaczone w lewym górnym rogu pod „Brelokami” i ręcznie usuń każdy wpis powiązany z Google (każdy wpis z Google w nazwie, usunąłem). W szczególności wpis „com.apple.account.Google.oauth-token” należy usunąć.
  3. Wróć do kont internetowych i dodaj swoje konto Google.

1
Z jakiegoś powodu to nie działa dla mnie w OS X 10.12.3 (Sierra)
f01

Wykonanie tego plus google.com/accounts/UnlockCaptcha wpuściło mnie ponownie na macOS Sierra.
Sarah Vessels

1
To nie działa dla mnie w Sierra. Jednak całkowicie usunęło wszystkie moje konta Google, więc teraz nawet jeśli naprawią problem, muszę pamiętać, do czego służyłem.
John Smith

3

To właśnie losowo zaczęło mi się dziać na Sierra (macOS 10.12.3).

Usunąłem swoje konto Google z kont internetowych w systemie macOS, aby móc ponownie je dodać. Przywołał proces logowania, a następnie zawiesił się na końcu bez obracającego się koła.

Jednak po włączeniu opcji „Dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji” w moich preferencjach Google wszystko zaczęło działać ponownie.


Czy możesz również dodać swoją odpowiedź do apple.stackexchange.com/questions/272467/... ?
nohillside

Nie działało to w moim przypadku, ponieważ nie jestem w stanie włączyć tego „dostępu do mniej bezpiecznych aplikacji” na moim koncie, ponieważ mam włączoną funkcję uwierzytelniania 2-czynnikowego. „To ustawienie nie jest dostępne dla kont z włączoną weryfikacją dwuetapową. Konta takie wymagają hasła aplikacji, aby uzyskać mniej bezpieczny dostęp do aplikacji”.
Sarah Vessels

@SarahVessels tak IIRC używając mniej bezpiecznej metody aplikacje Apple jest sposób obejścia rozwiązanie app szczególnych haseł
developius

1

Przez kilka dni zmagałem się również z tym problemem w OS X 0.11.4, ale wcześniej działał bezbłędnie. W moim przypadku wybrałem Breloki> Logowanie> Hasła> Google i usunąłem wszystkie tokeny bezpieczeństwa.

Teraz mogę ponownie dodać konta Google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.