Wyłącz klawisz ESC wyświetlający listę propozycji słów po naciśnięciu w Podglądzie w OSX 10.11.2


9

W podglądzie (i najwyraźniej także w innych aplikacjach Apple, takich jak Keynote , chociaż nie mogę się odtworzyć), otrzymuję nieoczekiwane zachowanie, gdy otrzymuję listę słów po naciśnięciu klawisza Escape w pustym oknie wyszukiwania.

propozycje słów po kliknięciu ESC w puste pole wyszukiwania

Jeśli wpisuję coś w polu wyszukiwania, zaznacz je, a następnie naciśnij klawisz ESC, okno wyszukiwania zostanie zamknięte (zgodnie z życzeniem). W przypadku tekstu w nowo utworzonym polu tekstowym zachowanie jest podobne tylko, że otrzymuję te sugestie również po naciśnięciu klawisza ESC na zaznaczonym tekście. Nie wiem, dlaczego dostaję te rzeczy, a moje próby wyłączenia tego zachowania były na razie daremne. (np. „preferencje systemowe - klawiatura - tekst - automatyczna korekta -> wyłączone” nie miały z tym nic wspólnego)

Ktoś ma pomysł 1. dlaczego może to być kiedykolwiek pożądane (ponieważ dla mnie nie wydaje się to rodzajem korekty pisowni, po prostu daje mi niemieckie słowa (w moim przypadku) o wysokiej częstotliwości) i 2. jak mogę to zmienić poza?


Nie jestem pewien, jak i dlaczego, ale wygląda to na listę najczęściej używanych słów, od których możesz zacząć, tak samo jak po wpisaniu w polu tekstowym iPhone'a.
Tetsujin

Otrzymuję to w podglądzie podczas otwierania dokumentu PDF, który jest formularzem do wypełnienia. Jeśli kliknę wiersz, aby rozpocząć wprowadzanie tekstu, utworzy się dla mnie małe pole tekstowe. Jeśli zmienię zdanie i spróbuję anulować wprowadzanie tekstu za pomocą ESC, otrzymam te same sugestie.
Jubei

Odpowiedzi:


10

Jest to automatyczne uzupełnianie z wbudowanego modułu sprawdzania pisowni i po długim wyszukiwaniu znalazłem rozwiązanie na forach dyskusyjnych Apple :

defaults write -g NSUseSpellCheckerForCompletions -bool false

Następnie uruchom ponownie programy, których dotyczy problem, a Esc ponownie anuluje wyszukiwanie.


niesamowite. To wygląda obiecująco. Niestety nie mogę go przetestować, ponieważ w mojej obecnej wersji systemu operacyjnego (10.12) ten błąd wydaje się już naprawiony.
conipo

1
Być może dlatego tak trudno było znaleźć rozwiązanie. Pracuj dla mnie w 10.11
GrmpyJoe

1
Działa dla mnie 10.11. To powinno być oznaczone jako poprawna odpowiedź.
zwycięzca
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.