Wyłącz system pełnoekranowy w całym systemie OS X 10.9.5


21

Używam Mac OS X 10.9.5. Posiadanie pełnego ekranu po prawej stronie każdego okna. Jak mogę to wyłączyć?

Próbowałem rozwiązać ten problem, ale nic nie wyszło. Wymieniłem jedno z obejścia poniżej.

Terminal

Rodzaj :

$ defaults write NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool NO

Wciśnij Enter

Zanim to zrobisz, zamknij wszystkie aplikacje, aby upewnić się, że ustawienie się propaguje. Każda aplikacja uruchomiona po wprowadzeniu tej zmiany będzie musiała zostać ponownie uruchomiona, aby zmiany zostały wprowadzone.

To też mam z tego forum. Co mogę zrobić, aby wyłączyć okna pełnoekranowe?


1
Ustawienie wartości NSAutomaticWindowAnimationsEnablednie ma nic wspólnego z widokiem pełnoekranowym. Ma to związek z animacją okna, gdy okno jest tworzone, zaczyna się od mniejszego rozmiaru i rośnie do początkowego rozmiaru roboczego.
user3439894,

Wszelkie rozwiązania będą mile widziane ....
Venkat

Ze wszystkiego, co przeczytałem w Internecie, to, o co pytasz, nie jest łatwe do wykonania. Innymi słowy, nie ma prostego defaults writepolecenia, aby zatrzymać okno w widoku pełnoekranowym. O co w tym wszystkim chodzi? Po prostu nie klikaj ikony pełnego ekranu ani nie naciskaj: ⌃⌘F
użytkownik3439894

Odpowiedzi:


15

To prawda, że ​​nie ma możliwości zmiany ustawień domyślnych w samym systemie OS X. Próbowało wielu ekspertów, odbyły się szczegółowe dyskusje na Stack Exchange i innych stronach, ale nie ma polecenia, które można uruchomić, aby wyłączyć tryb pełnoekranowy lub zmienić domyślne zachowanie.

Na szczęście 2 sposoby, aby obejść ten ...

 1. Przytrzymaj klawisz Opcja (Alt) na klawiaturze po kliknięciu zielonego przycisku maksymalizacji. Okno następnie powiększy STARY sposób - tzn. Nie przejdzie w tryb pełnoekranowy.

  LUB

 2. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji innej firmy o nazwie BetterTouchTool. Zwykle nie lubię polecać konkretnego oprogramowania, ale o ile wszyscy są w stanie to stwierdzić, jest to jedyna aplikacja, która faktycznie pozwala zmienić domyślne zachowanie przycisku maksymalizacji - tj. Jedyna, która nie wymaga żadnych naciśnięć klawiszy w ogóle. Zamiast tego używasz aplikacji, aby przypisać nową akcję do tego przycisku. Po ustawieniu kliknięcie przycisku działa tak, jak kiedyś.

  Te instrukcje mogą być potrzebne do zmiany preferencji aplikacji. Ich terminologia jest trochę niestandardowa:

  W Preferencjach BetterTouchTool:

  1. Wybierz kategorię „Inne” u góry okna.

  2. Upewnij się, że „Globalny” jest zaznaczony po lewej stronie.

  3. Kliknij przycisk „Konfiguruj nowy wyzwalacz” w dolnej części okna.

  4. Wybierz „Lewy przycisk zielony przycisk okna” jako wyzwalacz.

  5. Wybierz „Okno powiększenia poniżej kursora” jako predefiniowaną czynność.

  Zapisz te zmiany i upewnij się, że aplikacja jest uruchamiana automatycznie po uruchomieniu komputera, dzięki czemu zawsze działa w tle.

  W przyszłości mogą być inne opcje, ale ostatnio wyglądałem, że aplikacja była przeważającą ulubioną poprawką.

Dziesiątki tysięcy ludzi napisały do ​​Apple, aby narzekać na to w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednym z powodów jest to, że ma tendencję do psucia się i wywoływania dziwnych zachowań w przypadku wielu aplikacji innych niż Apple, tj. Tych, które nie zaktualizowały swojego oprogramowania, aby działały w trybie pełnoekranowym. Ale nawet bez tego problemu, dla wielu zadań ( szczególnie tych, które wymagają jednoczesnego otwarcia wielu aplikacji i okien ), jest to frustrujące marnowanie czasu dla wielu ludzi.


10

Najlepszym sposobem jest uniknięcie kliknięcia tego zielonego przycisku, ALE zamiast tego kliknij dwukrotnie w dowolnym miejscu na pasku tytułowym okna.


1
Niezłe. Dlaczego nigdy nie próbowałem, to jest poza mną ha.
GeoffCoope,

1
@GeoffCoope, ponieważ działa tylko w niektórych aplikacjach.
Bart Doe


1

To, co działa dla mnie - kiedy zapomnę kliknąć opcję - kliknij zielony przycisk - to przesuń kursor na górę, aby zobaczyć elementy menu, a następnie kliknij zielony przycisk.

Prawie nigdy nie chcę pełnego ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.