Jak wyłączyć AddressBookSourceSync w El Capitan


9

AddressBookSourceSyncstale zapobiega bezczynności snu. Nie używam synchronizacji książki adresowej, a we wcześniejszych wersjach użyłem tylko do usunięcia aplikacji. Jednak temu teraz zapobiega integralność systemu.

Czy istnieje zatwierdzony lub łatwy sposób na wyłączenie aplikacji (za pomocą programu uruchamiającego lub listy właściwości lub czegoś innego)? Czy też muszę wyłączyć SIP, usunąć aplikację, a następnie (jeśli mogę) ponownie włączyć SIP?

EDYTOWAĆ

Przyszło mi do głowy, że ponieważ SIP działa tylko na dysku rozruchowym, łatwo jest usunąć plik, po prostu uruchamiając go z innego dysku (np. USB) i uzyskując dostęp do głównego dysku HD.Cześć, możesz opracować swoje rozwiązanie? Mam ten sam problem. Dziękuję
rabbid,

@rabbid Aby to zrobić, musisz zainstalować OSX na dysku zewnętrznym (np. dysku USB) o pojemności co najmniej 8 GB. Możesz dowiedzieć się o tym tutaj: support.apple.com/en-us/HT202796 - następnie uruchom komputer z tego dysku (przytrzymaj opcję / alt po naciśnięciu przycisku zasilania). Następnie możesz eksplorować główny dysk twardy, aby zlokalizować i usunąć aplikację w / Macintosh \ HD / System / Library / Frameworks / AddressBook.framework / Versions / A / Helpers /
William Morris

Odpowiedzi:


14

Nie jestem pewien, czy to naprawdę dobry pomysł, ale możesz uruchomić to (jako ty, a nie root) w Terminalu:

launchctl unload -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.AddressBook.SourceSync.plist

FWIW, miałem ten sam problem i nawet po wykonaniu instrukcji w linku Tetsujin , wyłączeniu wszystkich kont Kontaktów w Preferencjach systemowych, wylogowaniu się z iCloud, wysadzeniu katalogów AddressBookSourceSync w ~ / Library / Caches i ~ / Library / Application Support, i oczywiście wiele restartów, nie mogłem zmusić AddressBookSourceSync, aby przestał blokować sen. To polecenie „naprawiło” to. AddressBookSourceSync już nie działa i pmset -gnie zgłasza niczego, co uniemożliwia sen.

Możesz cofnąć efekt za pomocą tego polecenia:

launchctl load -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.AddressBook.SourceSync.plist

Wspaniale dzięki. Moje rozwiązanie jest wciąż cofane przez aktualizacje.
William Morris

W nowszych wersjach należy najpierw wyłączyć ochronę integralności systemu (SIP).
KittMedia
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.