Mój MacBook nie będzie już spał


9

Od czasu aktualizacji Mavericks mój MacBook przestał spać po zamknięciu pokrywy. Przeprowadziłem dochodzenie i znalazłem polecenie ( pmset -g) w celu zidentyfikowania procesów, które uniemożliwiają spanie.

Wyjście:

$ pmset -g
Active Profiles:
Battery Power    -1
AC Power    -1*
Currently in use:
 womp         1
 halfdim       1
 sms         0
 hibernatefile    /var/vm/sleepimage
 gpuswitch      2
 networkoversleep   0
 disksleep      0
 sleep        0 (sleep prevented by AddressBookSour)
 hibernatemode    0
 ttyskeepawake    1
 displaysleep     15
 acwake        0
 lidwake       1

Jak widać AddressBookSourskrót od tego procesu Address Book Source Syncuniemożliwia komputerowi zasypianie. Niestety nie mogę wyjść z tego procesu, ponieważ jest to demon i wkrótce po jego zabiciu zaczyna się od nowa. Próbowałem dezaktywować synchronizację moich Kontaktów Google z Książki adresowej (nie używam iCloud), ale to nie pomogło: proces jest nadal uruchomiony i zapobiega uśpieniu.

Odpowiedzi:


2

Aby addressbookzapobiec zasypianiu, zastosowałem następującą procedurę, aby naprawić to na moim MBA 10.9.2

Jak zawsze zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych.

Kliknij trzykrotnie w dowolnym miejscu wiersza tekstu poniżej na tej stronie, aby go wybrać:

~ / Library / Caches / com.apple.AddressBookSourceSync

Kliknij podświetloną linię prawym przyciskiem myszy lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control i wybierz

Usługi ▹ Ujawnij

z menu kontekstowego. * Folder powinien zostać otwarty z wybranym elementem. Przenieś wybrany element do Kosza.

Wyloguj się, zaloguj ponownie i przetestuj. Jeśli nie ma zmian, przejdź do następnego kroku.

* Jeśli nie widzisz pozycji menu kontekstowego, skopiuj zaznaczony tekst do Schowka, naciskając kombinację klawiszy-C. W Finderze wybierz

Idź ▹ Idź do folderu ...

z paska menu wklej do pola, które zostanie otwarte (Command-V). Nie zobaczysz tego, co wkleiłeś, ponieważ uwzględniono podział linii. Naciśnij klawisz powrotu.

Krok 2

Jeśli korzystasz z iCloud, odznacz pole Kontakty w panelu preferencji iCloud. Naciśnij klawisz Return, aby potwierdzić lub kliknij Zachowaj na komputerze Mac w otwartym oknie dialogowym.

Krok 3

Z listy grup po lewej stronie okna Kontakty wybierz Wszystko na moim Macu. Jeśli ta grupa nie istnieje lub jest pusta, pomiń ten krok. W przeciwnym razie z paska menu wybierz

Plik ▹ Eksportuj ▹ Eksportuj wizytówkę vCard

Zapisz wyeksportowane kontakty na pulpicie.

Krok 4

Zamknij kontakty. Ujawnij w Finderze następujący element, tak jak w kroku 1:

~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Książka adresowa Przenieś wybrany folder na pulpit, pozostawiając na razie otwarte okno.

Krok 5

Uruchom kontakty. Twoje kontakty znikną. Jeśli wykonałeś Krok 3, kliknij dwukrotnie plik utworzony w tym kroku i potwierdź, że chcesz go zaimportować. Twoje kontakty pojawią się ponownie.

Krok 6

Jeśli zrobiłeś Krok 2, odwróć go. Test. Jeśli problem zostanie rozwiązany, usuń folder AddressBook i plik vCard na pulpicie i zamknij okno otwartego folderu.

W przeciwnym razie zamknij Kontakty ponownie i umieść folder AddressBook z powrotem tam, gdzie był, zastępując nowszy, który zostanie utworzony w jego miejscu.

Kurtuazja. https://discussions.apple.com/people/Linc%20Davis


0

Miałem wcześniej podobny problem. Użyłem tego artykułu - Zaawansowane rozwiązywanie problemów z synchronizacją kontaktów i kalendarza - jako odniesienia do naprawy zepsutej synchronizacji kontaktów.

Wypróbuj opisane tam metody, a wszystko pójdzie dobrze, powinieneś Mac spać jak dziecko.

Uwaga: istnieje specjalna metoda wyłączania synchronizacji kontaktów - więc może powinieneś spróbować najpierw. Wypróbuj i sprawdź, czy to działa.

AB


1
Jeśli czytasz ten artykuł, ostatni wiersz brzmi: „Nie używasz systemu OS X Mavericks 10.9 lub nowszego. Ten artykuł nie ma zastosowania, jeśli używasz systemu OS X Mavericks”. Skarga wynika z Mavericks. Jest to nieodłączny problem związany z Mavericks, o którym Apple wie, ale nie ma rozwiązania.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.