Dlaczego nazwa hosta w powłoce „MacBook-2” zamiast „MacBook”?


2

Otworzyłem Terminal na moim MacBooku Pro i komunikat brzmi:

MacBook-2:~ myName$

Czy jest coś nie tak? Czy muszę się tym martwić? Dlaczego -2?

Odpowiedzi:


3

Wynika to z faktu, że w sieci nie mogą znajdować się dwa urządzenia o tej samej nazwie. MacBook staje się MacBook-1, a następnie MacBook-2.

Możesz to sprawdzić za pomocą:

scutil --get ComputerName

Może to być spowodowane tym, że istnieją dwa inne urządzenia o nazwie MacBook lub dlatego, że Bonjour nie zapomniał, że urządzenie zostało odłączone. Nie ma się czym martwić, możesz zmienić nazwę komputera w Preferencjach systemowych → Udostępnianie lub użyć scutil, aby poprosić o zmianę nazwy.

scutil --set ComputerName MacBook

1
Jesteś dość optymistyczny, jeśli możesz to zmienić. Zwykle, gdy pojawia się „przestarzały” wpis, nie można go zmienić, a następnie zostanie uderzony na MacBook-3. Myślę, że istnieje kilka błędów, które wymagają naprawy po stronie Apple i lepszej obsługi podwójnego interfejsu sieciowego IPv4 i IPv6, zanim wyjdziemy z tego bałaganu związanego z zmianą nazwy.
bmike

@bike Przez kilka razy tak się działo, nigdy nie miałem problemu ze zmianą! :) Myślę, że to zależy od konfiguracji sieci i od tego, w jaki sposób urządzenia w sieci przestrzegają specyfikacji i tym podobnych.
grg

Sprzęt sieciowy Apple wydaje mi się naprawdę utknąć. Widziałem także pętle, w których Apple TV i takie są do (325) po swoich nazwach!
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.