Mac Yosemite: Czy mogę odzyskać katalogi usunięte za pomocą rm -rf


1

Pracowałem w terminalu i przypadkowo usunąłem katalog „rm -rf”

Czy jest jakieś narzędzie, które może odzyskać pliki usunięte za pomocą poleceń unixowych?


Będziesz mieć znacznie większą szansę na użycie dowolnego narzędzia do odzyskiwania, jeśli usuniesz je z dysku twardego zamiast dysku SSD. Im więcej korzystałeś z napędu, odkąd to zrobiłeś, i im jest on mniejszy, tym mniejsze są szanse.
Tetsujin,

Twój tytuł mówi, czy mogę odzyskać katalogi - pytasz, czy możesz zrekonstruować dokładnie istniejący układ, czy po prostu normalne „uruchomienie programu do trollowania całej„ wolnej przestrzeni ”, aby sprawdzić, czy można znaleźć pliki i wrzucić je do folder o nazwie „odzyskane pliki”.
bmike

Odpowiedzi:


4

Krótka odpowiedź: Nie. Długa odpowiedź: Możesz spróbować użyć narzędzi do odzyskiwania danych na dysku, ponieważ ogólnie oznacza to po prostu, że jest wolne miejsce na inne rzeczy do przepisania.


0

Możliwe jest odzyskiwanie plików, a nawet całych katalogów po ich usunięciu, o ile dysk nie był używany do przechowywania zbyt wielu rzeczy lub edytowania zbyt wielu plików od tego czasu.

Powodem tego jest to, że pliki są przechowywane na dyskach twardych w taki sam sposób, w jaki były przechowywane katalogi starych kart bibliotecznych: każda książka miała swoją kartę, a wraz z kartą można było ją znaleźć. Bez karty znalezienie książki nie było łatwe.

Podobnie, aby zaoszczędzić czas podczas usuwania pliku, a nawet katalogu, komputery po prostu usuwają wskaźnik do pliku, a nie do całego pliku. Oznacza to, że plik nadal tam jest, po prostu nie jest łatwo widoczny, ponieważ wskaźnik nie zawiera pozycji katalogu karty. Niestety, ponieważ nie ma pozycji katalogu dla usuniętych plików, miejsce zajmowane przez nowo niewidoczne pliki jest oznaczane jako dostępne, a wszelkie działania zapisujące się w tym miejscu grożą trwałym usunięciem tych plików.

Aby odzyskać plik, jak już wspomniano wcześniej, możesz użyć narzędzi cofania, takich jak Boomerang, aby przeskanować dysk twardy w poszukiwaniu plików, które nie mają wpisów w systemie plików w „katalogu”. Narzędzie przywracania zlokalizuje następnie usunięte pliki, a następnie ponownie utworzy oryginalne wpisy systemu plików, dzięki czemu pliki będą widoczne.

Właśnie zauważyłem, że prosiłeś o komendy Unixa, moje złe. Nie znam żadnych poleceń uniksowych, ale jak widzieliście, istnieje wiele cofających się w oparciu o GUI narzędzi, takich jak bumerang, których można użyć.


0

Najpierw sprawdź kopię zapasową Time Machine. Plik prawdopodobnie nadal tam jest.

Jeśli nie masz kopii zapasowej Time Machine lub nie utworzono kopii zapasowej tego folderu, możesz użyć jednego z wielu narzędzi innych firm, aby spróbować odzyskać pliki. Prosoft Data Rescue, Disk Warrior, EaseUS Data Recovery, FileSalvage, Disk Drill, PhotoRec.

Unikaj zapisywania nowych danych, aby usunięte sektory nie zostały nadpisane. Dlatego idealnie wyłącz komputer i użyj innego komputera lub napędu rozruchowego, aby uzyskać narzędzie do odzyskiwania danych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.