El Capitan - Menu Kliknij prawym przyciskiem myszy - Otwórz terminal tutaj


17

Wiem, że można było o to zapytać kilka razy, ale nie mogę znaleźć prawidłowej metody, która będzie dla mnie odpowiednia.

Na El Capitan - chcę dodać opcję do menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (nie w sekcji usług), która pozwala mi otworzyć plik lub katalog bezpośrednio w terminalu za pomocą opcji po kliknięciu prawym przyciskiem.

Czy ktoś byłby w stanie zapewnić działającą metodę?


Co jest nie tak z Usługami? Istnieje już tam jako opcja.
Tetsujin

@ Tetsujin - Jak dotąd nie pozwala mi to otworzyć pliku w terminalu. Tylko foldery. Wcześniej korzystałem z XtraFindera, który nie działa już na El Capitan bez wyłączania funkcji Elucitan.
RandomMath,

Hmm ok. Ta usługa to tak naprawdę „Otwórz terminal w folderze”, więc myślę, że masz rację
Tetsujin

1
Jak chcesz otworzyć plik w terminalu?
Joonas

Co byś oczekiwał od pliku?
Chris Page

Odpowiedzi:


12

Eksponat A

Jak już wspomniano w komentarzach, korzystanie z wbudowanej usługi zdecydowanie działa w przypadku folderów. Jeśli chodzi o pliki, gdybyś je otworzył w wyszukiwarce, nic by się nie stało, gdybyś nie mógł najpierw ustanowić domyślnych edytorów w swoim .bash_profile.

Jeśli nie jesteś martwy przy użyciu menu prawego przycisku myszy, jednym ze sposobów otwarcia lokalizacji folderu lub pliku z terminalem bez pobierania dodatkowego oprogramowania byłoby przeciągnięcie pliku lub folderu na ikonę Terminala w Docku. Robię to często i działa świetnie.


1
Warto tu wskazać, gdzie można znaleźć okno dialogowe pokazane na obrazku (Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty lub w [bieżącym menu aplikacji]> Usługi> Preferencje usług); to nie jest całkowicie intuicyjne.
Weston C

3

Jako dodatek możesz dodać aliasw .bash_profile:

alias cdf="eval \"cd \\\"\\\`osascript -e 'tell app \\\\\\\"Finder\\\\\\\" to return the POSIX path of (target of window 1 as alias)'\\\`\\\"\""

To nie rozwiąże problemu, ale możesz użyć istniejącego okna Terminalu i cddo wybranego katalogu w Finderze za pomocą cdfpolecenia.


Wolę tę metodę. Chciałem tylko zauważyć, że korzysta z ostatniego aktywnego okna, jeśli istnieje wiele otwartych okien.
rwenz3l


3

Dostępnych jest więcej tego rodzaju narzędzi. Np. Go2Shell jest również możliwością.


Czy możesz przejść dogłębnie, na przykład opisać, co potrafi Go2Shell?
Cegła

-2

Kiedy uaktualniłem do El Capitan, byłem w stanie otworzyć terminal w wyszukiwarce, tak jak poprzednio, i nigdy nie musiałem próbować sprawić, aby znów działał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.