MacBook Pro (koniec 2013 r.) W / Yosemite i FileVault nie uruchomi się: tylko światło LCD, brak innej aktywności


1

Po skończeniu z umywalką z baterią ~ 10%, kilka godzin później, podłączona do zasilania sieciowego, nie obudziłaby się z otwartej pokrywy, naciśnięcia klawisza ani krótkiego naciśnięcia przycisku zasilania.

Po długim naciśnięciu przycisku zasilania, aby wymusić całkowite wyłączenie, kolejne naciśnięcie przycisku zasilania spowodowało zaświecenie się kontrolki na wyświetlaczu LCD (logo Apple zaświeciło się na odwrocie), ale brak było aktywności na ekranie (czarny ekran) lub dźwięku uruchamiania . Pozostawienie go w tym stanie przez kilkadziesiąt minut nie spowodowało żadnych postępów. Brak zauważalnej aktywności fanów. Capslock LED nie reaguje.

Tylko długie naciśnięcie przycisku wyłącza ekran LCD. Powtórne wyłączenia przycisku długiego zasilania, a następnie próby włączania zasilania spowodowały ten sam stan podświetlania ekranu LCD, ale bez żadnej innej aktywności.

próbowałem "resetowanie SMC" kilka razy (na wypadek, gdyby mój czas oczekiwania był nieprawidłowy), bez żadnych zmian symptomów. Zrobiłem nie jeszcze spróbuj "resetowanie NVRAM (fka" PRAM ")" , ponieważ ten artykuł sugeruje czas CMD - OPT - P - R naciśnij po usłyszeniu gongu uruchamiania i nie było sygnału gongu.

Podczas tych prób wtyczka AC zmieniła kolor z bursztynowego na zielony, co wskazuje, że monitorowanie ładowania / poziomu naładowania wciąż działa.

Próbowałem także trzymać D podczas uruchamiania dla "Tryb diagnostyczny" ; brak szczęścia.

A więc: czas na moje pierwsze spotkanie "Genius Bar", w obawie, że jakiś sprzęt się zepsuł! (Zobacz wyniki poniżej w celu uzyskania własnych wyników).

Pełna konfiguracja:

Sprzęt komputerowy: MacBook Pro (koniec 2013 r.), 13 ', tylko zintegrowana grafika

OS: Yosemite (10.10.5) za pomocą pełnego szyfrowania FileVault.

Odpowiedzi:


1

Geniusz sklepu Apple Store szybko rozwiązał problem, wykonując Resetowanie SMC i Reset NVRAM w szybkim tempie.

(Być może wykonał więcej niż jeden z nich, nie jestem pewien, nie sądzę, że czekał na słyszalny sygnał dźwiękowy przed dodaniem kroku NVRAM.) To była 5-minutowa wizyta i sklep był głośny.)

Jeśli więc ten stan się powtórzy, wypróbuję każdy z nich w kolejności, w większej ilości kombinacji / taktowania, aby mieć pewność.

Geniusz wskazał, że wcześniej tego samego dnia widział ten sam problem z inną osobą i że pełne szyfrowanie FileVault było bardzo ważnym czynnikiem: zamiast tego wyświetlany był czarny ekran z podświetleniem. lub może "przed", zwykły ekran zachęty przed uruchomieniem / odszyfrowaniem woluminu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.