Jak korzystać z zewnętrznego adaptera Ethernet USB z El Capitan


22

Podłączam adapter USB Ethernet (nie marki Apple) do mojego MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.). Nie idź

Nie widzę żadnego odpowiedniego elementu „USB Ethernet” wymienionego w System Preferences> Network. Czy powinien się pojawiać, kiedy podłączam adapter? Czy powinienem dodać element za pomocą przycisku „+”?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedy używam przycisku „+”, otrzymuję tylko listę „Thunderbolt Bridge”, „Thunderbolt 2”, „Thunderbolt 1”, „Bluetooth PAN”, „Wi-Fi”, „VPN”, „PPPoE” i „6 do 4”. Nie widzę żadnej opcji dla adaptera USB-Ethernet. Czy to nie jest już obsługiwane przez Apple?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W Apple menu > About this Mac > System Report (button) > Hardware > USBsprawozdaniu wskazano, że mam produkt Realtek Semiconductor Corp. ( stronie internetowej firma )

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy ktoś może pomóc w znalezieniu pliku USBCDEthernet.kext? Zainstalowałem kwantowy sterownik USB na Ethernet (IC jest Realtek), ale nie dostarczyłem .kext. Skąd mogę pobrać ten plik .kext?

Odpowiedzi:


10

O ile rozumiem, możesz uruchomić wiele ogólnych, które nie mają sterowników podpisanych przez Apple, wyłączając „System Integrity Protection” (SIP)

Od: http://inkandfeet.com/how-to-use-a-generic-usb-20-10100m-ethernet-adaptor-rd9700-on-mac-os-1011-el-capitan

Kroki, aby uruchomić adapter, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z adaptera w systemie Mac OS 10.11 El Capitan.

 1. Odinstaluj dziesiątki innych sterowników, które mogłeś zainstalować podczas próby uruchomienia tego.
 2. Odłącz adapter USB, uruchom ponownie i zapewnij sobie czyste konto.
 3. Restart. Gdy tylko ekran stanie się czarny, przytrzymaj „Command” i „R”, aż zobaczysz czarny ekran z logo Apple i białym paskiem postępu. Puść i poczekaj, aż komputer uruchomi się w trybie odzyskiwania.
 4. Z górnego paska wybierz „Narzędzia”, a następnie „Terminal”
 5. W terminalu uruchom csrutil disable.
 6. Z górnego paska wybierz „”, a następnie „Uruchom ponownie”
 7. Po ponownym uruchomieniu komputera pobierz i zainstaluj sterowniki z płyty CD, przesłane przez tego wspaniałego człowieka .
 8. Restart.
 9. Otwórz terminal i uruchom sudo kextload /System/Library/Extensions/USBCDCEthernet.kext
 10. Restart.
 11. Podłącz adapter USB za pomocą kabla Ethernet na żywo.
 12. Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do okienka sieci.
 13. Naciśnij przycisk + w prawym dolnym rogu, wybierz „Adapter USB 2.0 10 / 100M Ethernet” i naciśnij dodaj.
 14. Wszystko gotowe! Twój adapter działa!
 15. Przeproś osoby, na których Ci zależy, za to, co powiedziałeś w ciągu ostatnich kilku godzin. Nie zrozumieją, ale ci wybaczą.

Zakładam, że każdy sterownik, który pracował dla tego rodzaju rzeczy przed Yosemite (10.10), działałby dla tych w kroku 7.

Zobacz oryginalną stronę, aby omówić zagrożenia bezpieczeństwa związane z używaniem tej metody. Ale jeśli tego potrzebujesz i jesteś świadomy ryzyka, OK, działa.

To zadziałało dla mnie na El Capitan (10.11) z losowym adapterem innej marki (nie pamiętam marki lub jeśli ona nawet miała).


1
Wystarczy powiedzieć, że to działało dla mnie z tym adapterem. Możesz ponownie włączyć SIP po zainstalowaniu sterownika.
starfry

4
Ta odpowiedź była całkiem przydatna, ale RealTek - twórcy, jeśli chipy 8152 / 8152B i 8153 Ethernet, które są używane przez większość tych ogólnych złączy USB, wydały oficjalny, podpisany sterownik tutaj: realtek.com.tw/Downloads/… . Użyj tego, ponieważ csrutil disablestwarza to zagrożenie bezpieczeństwa
Eric Kigathi

1
Nienawidzę Apple tak bardzo, że nowa firma zmusza mnie do korzystania z jednego z najnowszych MacBooków Pro i muszę sobie poradzić z tym problemem i wieloma innymi.
Ivan Castellanos

7

W przypadku adapterów Ethernet USB 2.0 lub 3.0 opartych na Realtek można uzyskać sterownik od Realtek, który działa zarówno dla 8153, jak i 8152.


2
Dzięki za to, to jest nowa poprawna odpowiedź. Poprzednia odpowiedź @ [Aaron Wallentine] i @inkandfeet wymaga użycia, csrutil disablektóry otwiera system na złośliwe oprogramowanie.
Eric Kigathi

Zrobiłem to, ale to nie działa
alper

3

Stary post, ale chciałem tylko zaktualizować.

Czasami wystarczy zainstalować sterowniki mikroukładu.

Sterownik Asix

Jeśli masz szczęście, będziesz mieć chipset Asixa i możesz wykonać następujące czynności, aby znaleźć odpowiednie sterowniki adaptera Ethernet Ethernet w macOS.

 1. znajdź chipset adaptera w The Apple menu > About this Mac > System Report (button) > Hardware > USB report. Raport USB

  Mój model chipsetu adaptera to AX88772BProducentASIX Elec. Corp.

 2. Google ASIX Elec, znajdź oficjalną stronę pobierania sterowników

 3. Znajdź AX88772Bna stronie internetowej. AX88772B

 4. Pobierz sterownik zgodny z wersją systemu macOS. wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. zainstaluj sterownik.


4
Link jest zepsuty. Doskonały przykład, dlaczego w odpowiedzi podsumować treść połączonego materiału. Doceniony.
użytkownik3.1415927,


1

Jeśli Twój adapter nie był specjalnie reklamowany jako zgodny z komputerami Mac, prawdopodobnie nie będzie działać. Istnieje kilka marek innych firm, które pozytywnie będą działać, ale nie ufałbym tylko żadnemu adapterowi off-brand, a jeśli jest to marka producenta komputera, to na pewno nie będzie miał wewnętrznych obwodów, które ma adapter zgodny z komputerami Mac odpowiedź niestety jest po prostu ... nie.

Zobacz: [ Czy muszę używać adaptera Apple Ethernet USB do komputera MacBook Air? w celu uzyskania dalszych informacji na temat adapterów, które zdecydowanie są kompatybilne.


1

Właściwa instrukcja dla RD9700 znajduje się tutaj https://www.technouz.com/3973/how-to-use-a-generic-usb-ethernet-adapter-rd9700-on-mac-os-x/

To jedyna instrukcja, jaką do tej pory znalazłem, która zawiera WSZYSTKIE niezbędne kroki. W szczególności krytyczny jest krok 7 (zainstaluj sterowniki z folderu x86_64).

Udało mi się uruchomić mój adapter noname, ale prędkość Internetu wynosi tylko 5 Mb / s, chociaż mam połączenie 100 Mb / s :(

Krok 1: Odłącz adapter USB.

Krok 2: Uruchom ponownie komputer Mac, klikając logo Apple w lewym górnym rogu, a następnie Uruchom ponownie. Gdy tylko urządzenie uruchomi się ponownie, usłyszysz dzwonek Apple. Przytrzymaj CMD + R natychmiast po usłyszeniu gongu, aby uruchomić system w trybie odzyskiwania.

Możesz zwolnić CMD + R, gdy zobaczysz logo Apple i pasek postępu.

Krok 3: Z górnego paska wybierz Narzędzia, a następnie Terminal.

Krok 4: W oknie terminala musisz wpisać następujące polecenie, a następnie nacisnąć Enter: csrutil wył. Może pojawić się monit o podanie hasła administratora.

Krok 5: Teraz na górnym pasku kliknij logo Apple, a następnie Uruchom ponownie.

Krok 6: Komputer Mac powinien teraz ponownie uruchomić się w normalnym trybie działania. Czas zainstalować sterowniki. Kliknij tutaj, aby pobrać plik zip i wypakować go na pulpit.

Krok 7: Zainstaluj sterownik RD9700 znajdujący się w folderze x86_64, a następnie ponownie uruchom komputer Mac.

Krok 8: Po ponownym uruchomieniu komputera Mac otwórz Terminal i wprowadź następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz Enter: sudo kextload /System/Library/Extensions/USBCDEthernet.kext.

Krok 9: Uruchom ponownie.

Krok 10: Teraz podłącz adapter Ethernet USB za pomocą kabla Ethernet na żywo. Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do sieci.

Krok 11: Naciśnij przycisk + w prawym dolnym rogu i wybierz Adapter Ethernet USB 2.0 10 / 100M, a następnie kliknij Dodaj.

Krok 12: Odłącz od Wi-Fi i powinieneś zauważyć, że połączenie sieciowe nadal działa za pośrednictwem adaptera Ethernet RD9700. Ponadto będzie można udostępniać Internet za pomocą RD9700.


0

Nie opisujesz, który adapter mogłeś kupić, ale jeśli system operacyjny nie zapewnia sterownika, będziesz musiał zainstalować sterownik od producenta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.