Jaka jest twoja strategia archiwizacji wiadomości e-mail w Mail.app? Czy archiwizujesz również swoje e-maile wysłane i uszkodzone?


12

Używam kont e-mail Mail.app + IMAP dla mojego adresu e-mail. Chcę móc zarchiwizować wszystkie moje wiadomości e-mail i umożliwić ich wyszukiwanie.

Obecnie kopiuję wiadomości e-mail z poprzedniego miesiąca z folderów IMAP do folderów lokalnych o nazwie 2010, 2011 itd. Jednak nie kopiuję wiadomości e-mail Wysłane, więc zastanawiam się, jaki jest najlepszy sposób ich archiwizacji. Jakieś sugestie? Proszę Podziel się!

Chciałbym metodę, która nie obejmuje Gmaila, jeśli to możliwe, ponieważ nie jestem wielkim fanem firmy i usługi.


Czy mówisz o jakiej wersji OS X?
Martin Marconcini,

Jestem na 10.7 Lion
blogjunkie

Kolejne pytanie, jeśli mogę. Czy archiwum mail.app jest niezależne od konta e-mail IMAP? Jeśli wszystkie e-maile zostaną zarchiwizowane, a konto IMAP usunięte z mail.app, zarchiwizowane wiadomości e-mail będą nadal dostępne.

Odpowiedzi:


3

Używam „inteligentnych skrzynek pocztowych” aplikacji Mail zamiast kopiowania i przenoszenia rzeczywistych wiadomości w Mail. Na przykład, aby zarchiwizować lipiec 2011 r .:

  1. utwórz nową inteligentną skrzynkę pocztową,
  2. nazwać to „Archiwum poczty z lipca 2011 r.” lub cokolwiek innego,
  3. ustaw kryteria wyszukiwania na „Data otrzymania mieści się w zakresie dat od 1 lipca 2011 r. do 31 lipca 2011 r.”,
  4. prawdopodobnie będziesz chciał zaznaczyć pole „Dołącz wiadomości wysłane”
  5. Kliknij OK, a za chwilę będziesz mieć folder zawierający całą lipcową wiadomość e-mail
  6. Kliknij inteligentną skrzynkę pocztową prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję „Archiwizuj” i zapisz.

Następnie możesz zachować folder inteligentny lub go usunąć. Spotlight (w OS 10.6.8) przeszukuje archiwa .mbox, które tworzy Mail, więc twoje archiwum można przeszukiwać.


To naprawdę nie działa z kontami Exchange - folder Archiwum jest tworzony na zdalnym serwerze, co eliminuje oszczędność miejsca.
Giacomo Lacava,

1

Mam zaleca MailSteward do kilku klientów. Utrzymuje osobną bazę danych archiwizowanych wiadomości SQLite (lub MySQL w wersji „pro”). Obsługuje także usuwanie duplikatów. Wiadomości można przeszukiwać, załączniki są przechowywane i możesz odpowiadać na zarchiwizowane wiadomości. (Odpowiedź otworzy się w Mail.)


0

Zasadniczo zawsze BCC dla siebie, więc nigdy nie archiwizuj folderu Wysłane.


Czy samemu BCC nie zaśmieca skrzynki odbiorczej? Czy masz jakieś zasady, które pomogą Ci nim zarządzać?
blogjunkie

0

Ponieważ jesteś w systemie OS X Lion, najlepszym sposobem na „Archiwizowanie” wiadomości jest być może użycie zintegrowanego (nowego) sposobu archiwizacji: Y

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
A co to robi w praktyce? .. Gdzie są przechowywane zarchiwizowane wiadomości? Jak mogą wyszukiwać i przywracać? Dzięki
drAlberT

@AlberT przechodzą do folderu „Archiwum”. Jestem pewien, że przywrócenie to tylko kwestia przeniesienia ich z powrotem tam, gdzie chcesz. Tak, możesz wyszukiwać, archiwum to folder. Po prostu usuwa wiadomości z drogi.
Martin Marconcini,

Dla przypomnienia folder Archiwum jest zdalny, jeśli korzystasz z serwera Exchange. Rozumiem, że zachowanie jest różne dla różnych typów kont - na przykład zwykłe konto POP będzie miało lokalne archiwum.
Giacomo Lacava,

-1

Istnieje wiele opcji, ale polecam moduł archiwizujący wiadomości e-mail OpenKM . Ponieważ pozwala nam używać repozytorium jako systemu zarządzania dokumentami do masowego przechowywania wiadomości. Plik poczty elektronicznej to zautomatyzowany proces przechowywania i ochrony wszystkich wiadomości e-mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.