Czy istnieje skrót klawiaturowy, aby przejść bezpośrednio do określonej aplikacji pełnoekranowej w Lion?


13

Po pełnym ekranie aplikacja w programie Lion „wylatuje” z miejsca na pulpicie, w którym została uruchomiona, i kończy na końcu listy obszarów (zakładając, że wyłączyłeś automatyczne układanie).

W rezultacie, jeśli aplikacja zostanie wyciągnięta z przepływu przestrzeni, nie ma możliwości naciśnięcia klawiszy Ctrl + 1/2 / 3etc, aby przejść do miejsca, które aktualnie zajmuje.

Czy ktoś wie, jak utworzyć skrót klawiaturowy, aby przejść bezpośrednio do aplikacji pełnoekranowych?


Czy chcesz, aby skrót uruchomił aplikację na pełnym ekranie, czy po prostu wybierz już istniejącą?
bmike

2
Chcę opuścić aplikację działa w pełnym ekranie i być w stanie przełączyć się do niego za pomocą Ctrl + 1/2/3/4/5 itp
OX Lion Spaces

Odpowiedzi:


3

Jeśli chcesz tego dla konkretnej aplikacji, możesz użyć aplikacji takiej jak Keyboard Maestro, aby skonfigurować skrót do przełączania się do tej aplikacji.

Jeśli chcesz tego dla każdej aplikacji, nie sądzę, że jest to w tej chwili możliwe. Może pochodzić z aktualizacją (jako możliwość ręcznego ponownego rozmieszczania przestrzeni w Kontroli misji).

Czekając na lepsze rozwiązanie, nadal możesz używać klawiszy ⌃ → i ⌃ ← do poruszania się między spacjami (w tym aplikacji pełnoekranowych).


Oprócz Keyboard Maestro, Alfred i Spark umożliwiają także uruchamianie globalnych skrótów klawiaturowych lub przełączanie się do aplikacji. To nie pomoże, jeśli jest to aplikacja do wielu okien.
dan8394,

1

Zawsze możesz po prostu użyć przełączania Command-Tab, przytrzymując klawisz Tab przez odpowiedni czas, aby przejść do aplikacji, na którą chcesz się przełączyć.

To niestety działa gorzej z aplikacjami, które mogą posiadać wiele przestrzeni pełnoekranowych lub mogą istnieć zarówno jako okno pełnoekranowe, jak i inne osobne okno na innym pulpicie.


Zobacz apple.stackexchange.com/questions/20883/..., aby zobaczyć godne ubolewania pominięcie możliwości przełączania się między oknami, jeśli znajdują się one w różnych miejscach.
docwhat 24.09.11

1

Miałem z tym również problemy i znalazłem rozwiązanie.

Zakładam, że prawie wszyscy z was od razu zdają sobie sprawę z tego, o co chodzi. Więc krótka odpowiedź: Instalacja lepsze narzędzie dotykowego i określenie gest od określonego działania o nazwie „wyślij skrót klawiaturowy do konkretnego zastosowania.”

Długa odpowiedź:

  1. Zainstaluj narzędzie bettertouch (http://blog.boastr.net/) i otwórz je.

  2. Zdefiniuj gest globalny. Z góry możesz określić, w jaki sposób chcesz wprowadzić akcję. Użyłem wejścia gładzika, ale działa to prawie tak samo w przypadku innych wejść.

  3. W prawym dolnym rogu kliknij „dodaj nowy gest”. Wybierz gest, który ci się podoba, pod „gestem touchpada”. Następnie wybierz z góry predefiniowane działanie i wybierz „Wyślij skrót klawiaturowy do określonej aplikacji”. Możesz pozostawić pole poleceń puste i po prostu wybierz aplikację. Pamiętaj, aby wybrać opcję „przenieś aplikację na przód przed…” - opcję.

  4. Gotowe.

(5. przykład) Zdefiniowałem cztery przesunięcia palcem, aby przełączać się między spacjami. Często przełączam się między Spotify a Chrome. Zdefiniowałem więc dwa przesunięcia palcem od lewej i prawej krawędzi, aby przejść do chrome i spotify. Dla Spotify zdefiniowałem także skrót „alt + cmd + F”, więc przesuwa się bezpośrednio do pola wyszukiwania, gdy wykonuję przeciągnięcie.

Właśnie to sobie uświadomiłem, więc założę się, że można przez to zrobić inne niesamowite akcje. Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.