csrutil: nie znaleziono polecenia


12

Używam MacBooka z połowy 2012 r., A ostatnio zaktualizowałem go do wersji OS X 10.11 El Capitan. Miałem problem z nową funkcją SIP i chciałem ją wyłączyć.

Próbowałem uruchomić się z OS X Internet Recovery przy użyciu Cmd + R, który uruchomił Internet Recovery. Kiedy próbowałem csrutil disablew terminalu, wrócił -bash: csrutil: command not found. Następnie próbowałem uruchomić komputer w trybie Recovery HD i spróbowałem wykonać to samo polecenie w trybie odzyskiwania, aby uzyskać ten sam błąd.

Moje pytanie brzmi: jak mogę uzyskać dostęp csrutildo polecenia, aby wyłączyć SIP? Czy coś brakuje?

Aktualizacja Umieszczam polecenia terminala odzyskiwania, których próbowałem na poniższym zrzucie ekranu. Powiększ go, aby wyraźnie zobaczyć

Polecenia terminalowe


co powiesz na /usr/bin/csrutil disablelub /Volumes/your-OSX-10.11-disk/bin/csrutil disable?
enzo


@patrix Mam partycję odzyskiwania lokalnie i próbowałem uruchomić się na nią, wraz z odzyskiwaniem Internetu.
noob

@maetsoh Nie, nadal ten sam błąd. W obu lokalizacjach nie ma pliku csrutil.
noob

Odpowiedzi:


7

Obraz netboot załadowany przez uruchomienie do Internet Recovery Mode najwyraźniej nie zawiera wykonywalnego csrutil .

OS X Base System ładowane podczas startu do trybu odzyskiwania powinien zawierać chociaż. Naciśnięcie cmdR2-etapowej procedury jest inicjowane: Najpierw komputer Mac jest uruchamiany do Recovery HD, a następnie po rozwinięciu BaseSystem.dmg do „OS X Base System” (jak nazywa się zamontowany BaseSystem.dmg). Jeśli po naciśnięciu cmdRkomputera Mac zobaczysz animowaną kulę ziemską, prawdopodobnie nie ma ona Recovery HD.

Sprawdź wersję systemu (lub wersję produktu) systemu Recovery HD / Base:

Aby sprawdzić wersję systemu (1 na zrzucie ekranu poniżej), uruchom komputer do głównego woluminu i wprowadź następujące dane w Terminalu:

diskutil list #to get the disk identifier of your Recovery HD; usually it's disk0s3 with a size of ~650 MB
diskutil mount disk0s3
cat /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/SystemVersion.plist | grep -A 2 ProductVersion

Dodatkowo możesz zamontować BaseSystem.dmg i sprawdzić wersję systemu (2 na zrzucie ekranu poniżej) tam również:

open /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/BaseSystem.dmg
cat /Volumes/OS\ X\ Base\ System/System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist | grep -A 2 ProductVersion

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pobierz i zainstaluj ponownie najnowszy pełny instalator OS X El Capitan, jeśli systemowa wersja systemu podstawowego to 10.10.x lub nowsza.


Próbowałem tych poleceń, ale one również nie działały. Prosimy sprawdzić zaktualizowane pytanie.
noob

@noob Jak podano w mojej odpowiedzi „... wpisz następujące polecenie w Terminalu uruchomionym na głównym woluminie ...” musisz uruchomić na głównym woluminie, a następnie wykonać polecenia.
klanomath

Oh ok Nie mogłem uruchomić poleceń na terminalu, więc bezpośrednio sprawdziłem SystemVersion.plist bezpośrednio z wyszukiwarki. Raportuje ProductVersion jako 10.10.3. Tak więc system odzyskiwania systemu jest starszy. Jak mogę to również zaktualizować?
noob

@ noob Po prostu zainstaluj ponownie system OS X El Capitan 10.11.1 po pobraniu go ze sklepu z aplikacjami uruchomionego na główny wolumin. Żaden z twoich dokumentów ani ustawień nie zostanie zastąpiony ani użyje narzędzia w tej odpowiedzi
klanomath

2

Późno na imprezę, ale miał ten sam problem. Rozwiązany przez przytrzymanie klawisza opcji at na starcie, dopóki nie możesz wybrać, z którego systemu chcesz uruchomić komputer, a następnie kliknąć na jeden z nich, powinna to być wersja odzyskiwania. Następnie możesz wykonać te same kroki, jak wcześniej wspomniano - otwórz terminal i napisz csrutil wyłącz / włącz.


Nie działa!!
Iman

Tak, to rozwiązało to w moim przypadku, w którym zainstalowałem wiele systemów na kilku partycjach i dyskach.
Thomas Tempelmann

0

Dla mnie pomogło to zresetować PRAM, miałem rEFInd zainstalowany dla podwójnego rozruchu. Resetowanie pamięci PRAM pominęło również moją procedurę rozruchową rEFInd, ale w końcu mogłem wrócić do normalnego trybu odzyskiwania, a nie tylko do odzyskiwania z Internetu.


0

Użyj płyty CD / DVD lub USB z instalatorem OSX 10.11.x lub nowszym. . Miałem ten sam problem, dopóki nie wypróbowałem instalatora High Sierra USB JR


0

Miałem ten sam problem. Kiedy próbowałem cmd R tryb odzyskiwania Lion uruchomił się na moim komputerze. Więc użyłem pendrive'a z wysoką instalacją Sierra i zadziałało. Następnie otworzyłem Terminal i powinno być w porządku


-2

Po uruchomieniu w trybie odzyskiwania, jeśli: sudo csrutil disable zwraca „nie znaleziono polecenia” spróbuj zamiast / usr / bin / csrutil disable


/usr/binjest zawsze częścią PATHśrodowiska odzyskiwania.
pmdj

1
Jeśli zwracane jest „polecenie nie znaleziono”, oznacza to, że / usr / bin NIE był częścią ścieżki.
Bikeboy

Nie, wynika z tego, że csrutil nie jest dostępny w pytającej wersji środowiska odzyskiwania macOS, co jest prawdą w przypadku środowiska odzyskiwania OS X 10.10 i starszych. Miałem ten problem podczas próby wyłączenia SIP na MacBooku Pro na początku 2013 roku i okazało się, że uruchamia się w środowisku odzyskiwania OSX 10.8. Rozwiązaniem było uruchomienie komputera z nośnika instalacyjnego USB systemu macOS 10.14.
pmdj

Kiedy napotkałem komunikat „komenda nie została znaleziona” podczas próby uzyskania dostępu do csrutil w trybie odzyskiwania, tak jak zrobił to autor, po prostu zmieniłem komendę na / usr / bin / csrutil disable i działała idealnie. To zadziałało dla mnie i najwyraźniej także dla innych. Jest to proste, łatwe i nie zaszkodzi spróbować. Zanim odpowiesz na pytanie, zadaj sobie pytanie: czy moje środowisko jest takie samo jak wszystkich innych? Kiedy odpowiesz „nie”, jak każda racjonalna osoba, będziesz musiał przyznać, że moje rozwiązanie może dla niektórych zadziałać, a głosowanie w dół jest zarówno irracjonalne, jak i nieodpowiedzialne dla społeczności.
Bikeboy

Pracował dla mnie. Nie jestem pewien, dlaczego opinie negatywne
Richard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.