Adapter USB Ethernet innej firmy nie obudzi się


11

Mam Retina MBP z połowy 2015 r. I regularnie korzystam z wielu ekranów i przewodowego Ethernetu. Kupiłem więc adapter Ethernet Ethernet HandAcc innej firmy z chipsetem Realtek 0x8153 (urządzenie zawiera także 3 x port USB).

Obudowa USB po przebudzeniu wydaje się działać, ale Ethernet rozłączył się i nie będzie mógł się połączyć ponownie bez podłączania na gorąco. Jest to szczególnie denerwujące, jeśli mam dyski twarde podłączone do koncentratora, ponieważ zostaną one odłączone (pozornie nadal działają po przebudzeniu).

Czy ktoś miał ten lub podobny problem i znalazł dobre rozwiązanie?


Mam również ten sam problem, ale zresetowanie wszystkich preferencji (usunięcie ich) i zresetowanie PRAM nie rozwiązało problemu.
vermilions

Mam podobny problem, zwłaszcza gdy dwa adaptery USB LAN w różnych miejscach (np. W domu i biurze) mają dokładnie taką samą nazwę urządzenia. Zwykle odłączam się od koncentratora USB, zamykam pokrywę MBP, przenoszę ją z / do domu / biura, otwieram pokrywę i loguję się, podłączam koncentrator USB. Za każdym razem, gdy to robię, muszę fizycznie odłączyć i ponownie podłączyć adapter USB LAN, aby działał. Jeśli użyję adapterów USB LAN o różnych nazwach, wszystko będzie działało dobrze bez fizycznych połączeń.
Achimnol

Mogę potwierdzić, że również miałem ten problem. Mam koncentrator USB 3.0 Anker z gniazdem Ethernet. Działa dobrze, jednak po wybudzeniu komputera Mac ze snu Ethernet nie jest rozpoznawany. Sam koncentrator USB i wszystkie podłączone urządzenia USB działają jednak dobrze. Muszę odłączyć i ponownie podłączyć hub USB, a potem jest idealny. Nie ma problemu z kablem Ethernet ani innymi urządzeniami USB. Wygląda jak błąd sterownika w systemie macOS. Używam High Sierra na MacBooku Pro 2015. Jest to trochę irytujące i jest to problem z kurczakiem i jajami, gdy używasz komputera Mac w trybie zamkniętej pokrywy z zewnętrznym monitorem.
Krellan,

Nie obudzi się, dopóki nie zobaczy prawidłowego połączenia klawiatury i myszy USB, więc nie obudzi się, dopóki nie podłączę koncentratora USB, ale po wykonaniu tej czynności nie mam USB Ethernet, dopóki nie odłączę i nie podłączę ponownie koncentrator USB ponownie (co powoduje, że chwilowo tracę dostęp do komputera Mac w trybie zamkniętej pokrywy). Trochę denerwujące, ale jeśli zrobię to wystarczająco szybko, Mac nie będzie w pełni spał i utrzyma łączność USB Ethernet. Sprawiłoby to, że mój dzień byłby wystarczająco dobry, aby Apple naprawił ten problem.
Krellan,

1
Mam ten sam problem z MBP 2017 z paskiem dotykowym 10.13.1 i koncentratorem WavLink USBC - Ethernet / USB (WL-UH3031GC). Jeśli Mac śpi lub uruchamia się wygaszacz ekranu, gdy loguję się ponownie, sieć Ethernet jest często, ale nie zawsze, martwa (ale USB zawsze działa, np. Mysz). Muszę odłączyć i ponownie podłączyć złącze USB, aby odzyskać Ethernet. Dlatego wolę Windows - po prostu działa;). Googlując się po okolicy, nie ma rozwiązania. Nie pomaga to, że z podłączonym kluczem USBC WIFI nie działa (kolejny częsty problem, który słyszę).
John Little,

Odpowiedzi:


2

Nie możesz pozwolić komputerowi Mac na sen. To jest poprawka. Jeśli to zrobisz, po prostu ustaw standardową procedurę operacyjną, aby odłączyć i ponownie podłączyć. Używam komputerów Mac Pro do produkcji muzyki od wielu, wielu lat. To nie jest problem, po prostu jak działają. Tak jak nie możesz hibernować komputera Mac i nie możesz obudzić go z sieci LAN. Wydaje się, że w różnych systemach (czasami) działa klawiatura Mac USB Mac podłączona bezpośrednio do komputera, a następnie elementy podłączone do portów klawiatury. Potrzebujesz zasilanego koncentratora, ponieważ nie możesz czerpać energii z klawiatury.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.