Dlaczego rozebrany / pęknięty kabel zasilający MagSafe nie wstrząsa?


2

Oto los wszystkich (źle obsługiwanych) kabli zasilających MagSafe: Kabel MagSafe ze znaczną częścią odizolowanej izolacji gumowej

Dlaczego mnie to nie szokuje? Czytałem, że kable MagSafe mają niskie napięcie, ale nawet nie mam mrowienia. Czy w takim stanie istnieje ryzyko porażenia, wyładowania łukowego i / lub pożaru z kabla MagSafe? Jeśli tak, to czy pasek taśmy elektrycznej na odsłoniętym przewodzie jest wystarczającym „mocowaniem”?

Dodatkowe pytanie: jakie jest źródło zielonego i żółtego przebarwienia?

Odpowiedzi:


3

Kable Magsafe przenoszą jedynie napięcia w zakresie od 14,5 do 20 woltów, co nie jest wystarczające, aby je wyczuć. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz to pytanie dotyczące wymiany stosu inżynierii elektrycznej. I tak nie byłbyś w stanie dotknąć rzeczywistych przewodów, ponieważ metalowy „drut” widoczny na tym zdjęciu nie przenosi prądu, ponieważ po prostu ekranuje wokół mniejszych izolowanych drutów. Jest mało prawdopodobne, aby pojawiło się wyładowanie łukowe, ale ładowarka powinna wkrótce zostać wymieniona. Podobnie jak ładowarki do iPhone'a i iPada, zawsze kupuj ładowarki MagSafe w sklepie Apple Store lub na stronie internetowej Apple, ponieważ wiadomo, że są one kupowane na eBayu i Amazonce jako podróbki spoza UL.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.