Jak otwierać pliki za pomocą terminala


73

Chcę otworzyć filmy i zdjęcia z terminalu. Czy jest na to jakiś sposób?


Co to jest? pytania powinny być samodzielne i nie mogą zależeć od innych stron
user151019

to pytanie zależy od strony stosu wymiany. Jeśli nie jest to dozwolone, mogę skopiować wszystkie elementy z tej witryny do tej witryny.
Abhimanyu Aryan

1
Zredagowałem pytanie, aby stało się samodzielne. Nie wymagało to informacji zewnętrznych.
Timothy Mueller-Harder

Wyjaśnij, co chcesz zrobić w kategoriach użytkownika, a nie tylko polecenie ebonite - i zauważ, że edycja w celu ulepszenia tekstu straciła link, więc musisz edytować
użytkownik151019

Odpowiedzi:


106

Aby otworzyć dowolny plik z wiersza poleceń za pomocą domyślnej aplikacji, wpisz openpo prostu nazwę pliku / ścieżkę.

Przykład:

open ~/Desktop/filename.mp4

Edycja: zgodnie z komentarzem Johnny'ego Dramy poniżej, jeśli chcesz móc otwierać pliki w określonej aplikacji, umieść -apo niej nazwę aplikacji w cudzysłowach między openplikiem a plikiem.

Przykład:

open -a "QuickTime Player" ~/Desktop/filename.mp4

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o openpoleceniu, wpisz man open.


10
Wystarczy wypełnić tę odpowiedź: za pomocą polecenia timotyhm otworzysz plik z domyślną aplikacją dla tego typu pliku. Jeśli chcesz otworzyć dowolny plik z określonej aplikacji, wpisz: open -a "Application" /Path/to/file. Przykład: open -a "Adobe Photoshop CC 2014" ~/Desktop/test.psd. Zobacz man openwięcej informacji.
joni

@JohnnyDrama Dobra uwaga. Czy mogę to zmienić w swojej odpowiedzi?
Timothy Mueller-Harder

2
Współpraca w zakresie odpowiedzi jest niesamowita. Odpowiedź Johnny'ego Dramy jest tym, czego naprawdę chciałem, ale szukałem tytułu. Odpowiedzi takie jak te, dlaczego kocham StackExchange!
mbm29414

To nie działa. 18.04. jpg.
mathtick,

-1

Można to również zrobić za pomocą xdg-open filename. Polecenie otworzy plik z jego domyślną aplikacją, a także służy do otwierania adresów URL.


xdc-opennie jest standardowym narzędziem Mac OS X.
lhf

xdg-openjest na Linuksie, a macOS to nie Linux! Przyjęte rozwiązanie ma domyślnego wiersza poleceń MacOS aplikację open.
user3439894

-1

"otwarty ." aby otworzyć bieżący katalog.


3
Cześć, chociaż to działa (otwiera bieżący folder w Finderze), wydaje się, że nie odpowiada to na pytanie (które polega na otwieraniu filmów i zdjęć z terminala, a nie folderu, w którym się znajdują). Czy możesz dodać więcej szczegółów do swojej odpowiedzi, które pomogą odpowiedzieć na pytanie?
Skeleton Bow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.