Jak zrestartować lub zamknąć komputer Mac, gdy mówi, że aplikacja działa, ale nie może wymusić jej zamknięcia?


0

Mam MacBooka Air z systemem Yosemite 10.10.4 i próbuję ponownie uruchomić lub zamknąć ten komputer Mac.

Ale powie, że aplikacja VLC Player jest uruchomiona, ale jeśli kliknę prawym przyciskiem myszy ikonę VLC w stacji dokującej i wybierz opcję Wymuś zamknięcie, nic się nie stanie. (Nawiasem mówiąc, neon pod ikoną nie jest oświetlony, więc nie wygląda na to, że aplikacja jest uruchomiona).

Jeśli naciśniesz Command Option ESC i wybiorę Force Quit dla VLC, nic się nie dzieje, a ponowne uruchomienie Macbooka nadal mówi, że muszę wymusić zamknięcie VLC aplikacji.

W monitorze aktywności nie widzę też uruchomionej aplikacji VLC.

Jeśli otworzę aplikację Terminal i ps aux | grep -i vlcużyję, nic się nie pojawi, z wyjątkiem tego grepwiersza poleceń.

Więc jak zrestartować lub zamknąć ten Macbook, kiedy muszę wymusić zamknięcie aplikacji, ale wymuszenie nie działa? Nie chcę robić tych ekstremalnych rzeczy, takich jak naciśnięcie przycisku zasilania przez 5 sekund lub Command CTRL SHIFT PowerButton (lub coś w tym rodzaju), który jest jak szarpanie przewodu zasilającego, jeśli jest to pulpit.

Odpowiedzi:


1

Dobrze słyszeć, że zamknięcie działało. Pamiętaj, aby natychmiast poprzedzić ją „synchronizacją”, wykonaną jako użytkownik root lub przez analog sudo, aby opróżnić pamięć podręczną dysku twardego z pamięci ulotnej.

Jeśli chcesz dokładniej zbadać sprawę w nadziei na poznanie tego, co się dzieje (mam nadzieję, że szukasz więcej informacji ...), wykonaj następujące czynności:

 1. Open Terminal, and then open two, distinct windows. 


 2. In one window only, type: 

   sudo dtruss -afloe -n VLC > ~/Desktop/tracevlc.txt 2>&1

 3. In the other window, type:

   open /Applications/VLC.app

 4. Attempt to reproduce the original problem. If you need to shutdown, do so. 

 5. When the machine reboots, read the tracevlc.txt on your Desktop -- it might well provide a clearer understanding of what is happening... 

Mam nadzieję, że to pomaga! Daj mi znać, jeśli znajdziesz coś interesującego ...

FA.

= - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - == - = - = - = - = moja poprzednia odpowiedź jest następująca: = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - == - = - = - = - =

Czy otrzymujesz cokolwiek, wykonując następujące czynności w charakterze zalogowanego użytkownika (użytkownika innego niż root) w terminalu:

launchctl list | grep -i vlc

lub

sudo pgrep -f -l -i vlc

Spróbuj tego:

 1. uzyskaj powłokę roota poprzez:

  sudo -s
  
 2. Synchronizuj bufory dysków ze sprzętem:

  sync
  
 3. Spróbuj rozwiązać VLC na różne sposoby:

  pkill -KILL -f -i -l vlc
  
  killall -9 -z vlc 
  
  killall -9 -z VLC.app
  
 4. Spróbuj zniszczyć przestrzeń użytkownika, zamknąć wszystkie aplikacje przestrzeni użytkownika, zamknąć usługi systemowe i uruchomić ponownie. Jeśli używasz najnowszej wersji OS X, to działa najlepiej:

  launchctl reboot system
  

W przeciwnym razie wykonaj następujące czynności:

  shutdown -r now

shutdown -r nowwykonał zadanie (aby zrestartować system). launchctl reboot systemMyślę, że nie jest na Yosemite, ale na El Capitan. (i wszystkie te greplub pgreplub killitp. w ogóle nie znalazły vlc)
nopole

synchronizacja nie jest wymagana w systemie OS X. Możesz, sudo halta system nadal będzie synchronizować za ciebie. Wyłączenie jest jeszcze bardziej wdzięczne, haltale reszta wygląda dobrze i zawiera dobre informacje. Moim ulubionym jest kill -9 -1po zapisaniu aplikacji użytkownika, na których mi zależy. Powinno to spowodować powrót do ekranu logowania, aby wykonać czysty restart lub zalogować się ponownie.
bmike

To prawda, bmike, jeśli chodzi o synchronizację, a takie można w najlepszym razie nazwać krokiem zapobiegawczym. Jeśli chodzi o twoje wywołanie kill, podejrzewam, że masz na myśli „kill -9 1”, który wysyła SIGKILL do uruchomionego systemu (proces 1). Interesujące zachowanie, które najwyraźniej powoduje porzucenie sesji użytkownika i wylogowanie, brak gwarancji zapisanego stanu, ale brak restartu systemu. Pozdrawiam,
Francis z ResponseBase

0

Zapisz swoją pracę w innych aplikacjach, a następnie zabij wszystkie procesy na poziomie użytkownika.

kill -9 -1

Nie używaj sudoani nie rootuj z tym poleceniem. Wolę, shutdown -r nowjeśli uważasz, że konieczne jest ponowne uruchomienie. Zwykle zabijanie na poziomie użytkownika wszystko działa dobrze, aby odzyskać z zablokowanej aplikacji, która stała się nieuczciwa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.