Czy pseudonim osoby kontaktowej przekazuje komukolwiek innemu; iMessage lub e-mail?


9

iOS 9.0.2

Poprosiłem więc Siri, żeby zadzwoniła do mnie Sugar Daddy ... Zabawne, prawda?

Cóż, korzystałem z aplikacji e-mail dziś rano i patrząc na kilka e-maili, które wysłałem zeszłej nocy, zauważyłem, że w tych e-mailach znalazłem również swoje imię „Sugar Daddy”. Wtedy zdałem sobie sprawę, że Siri umieściła „Sugar Daddy” jako mój pseudonim (zachowując moje prawdziwe imię i nazwisko) w Kontaktach oraz że aplikacja e-mail wyświetla pseudonimy kontaktów.

Czy jest szansa, że ​​osoby, do których wysłałem e-maile, również widziały moje imię jako „Sugar Daddy” w polu nadawcy? Co najmniej jeden z nich używa samego iOS. Powiedz mi, że to niemożliwe ... Zdaję sobie sprawę, że jest to mało prawdopodobne, ale chcę się upewnić.

Btw, szczerze mówiąc, nie trolluję, to poważnie mi się przydarzyło.


1
Za każdym razem, gdy widzę mój pseudonim jako „szef” na liście e-maili wysyłanych do współpracowników, trochę wkurzam się w środku. Czy jesteś pewien, mam absolutną pewność, że mój Siri, któremu nadano pseudonim, nie przekazuje nikomu innemu? Dlaczego pojawia się tam nawet w kontekście wiadomości e-mail wysłanej na pole, co oznacza, że ​​zobaczyłby to w ten sposób każdy, kto wysłał to samo lub otrzymał informacje. To jedyne miejsce w Internecie, w którym poruszane jest to pytanie, trudno mi w to uwierzyć, ale to wszystko, co mogę znaleźć.
Todd

1
@Todd Zgadzam się, że to jest super przerażające i całkiem zły projekt mojego Apple. Gdy poprosisz Siri, aby do ciebie zadzwonił, powinno to pozostać przy Siri, a nie być wprowadzane do karty kontaktu. To dlatego, że Siri jest czymś, z czego wiele osób dobrze się bawi (istnieje nawet reklama iPhone'a, w której facet prosi Siri, aby nazwał go „Rockstar”), podczas gdy karty kontaktowe są czymś poważnym, co można wysłać do kolegów itp. W kontekście profesjonalnym . To bardzo zły projekt Apple. Jednak, aby odpowiedzieć na twoje pytanie, myślę, że obecna odpowiedź jest poprawna, chociaż nie jestem w 100% pewien.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

1
@Todd Jeśli martwisz się tym, zalecamy usunięcie zabawnego pseudonimu z kontaktu; po prostu dla spokoju ducha, jeśli nic więcej.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


5

Musiałem się śmiać - ale na pewno jest tu poważne pytanie.

Czy pseudonim w Kontaktach jest widoczny dla kogokolwiek innego?

Empirycznie powiedziałbym, że nie - ani pseudonim, który sam sobie nadasz, ani żaden inny kontakt nie zostanie przekazany.
Mój partner i ja wymieniliśmy się na liście Kontakty o pseudonimie „ICE” [W nagłych przypadkach], ale nie pojawia się w żadnych wiadomościach i wiadomościach e-mail, które do siebie wysyłamy.
Podobnie, mój pseudonim Tetsujin nie jest widoczny dla innych w żadnej wysyłanej przeze mnie korespondencji.

Jestem prawie pewien, że możesz bezpiecznie poprosić Siri, aby zadzwoniła do ciebie Sugar Daddy… chyba że zrobi to publicznie lub jeśli kiedykolwiek zamierzasz przekazać komuś swoją wizytówkę vCard, ponieważ na pewno będzie ona na eksportowanej karcie;)


1
Yup - to byłby jeden uniknąć - bo to robi eksport jako część vCard. Dodam to do odpowiedzi, w rzeczywistości ...
Tetsujin

1
Myślę, że warto zaktualizować tytuł pytania, aby był bardziej ogólny, więc Googlersi będą mieli większą szansę go znaleźć, jeśli mają podobne obawy
Tetsujin

1
Miałem okazję - nie krępuj się modyfikować lub zmieniać, jeśli nie jesteś z tego zadowolony.
Tetsujin

1
Fajne. Witamy w Ask Different, btw - fajne pierwsze pytanie :)
Tetsujin

1
Jednak coś, o czym zdecydowanie należy wspomnieć: jeśli udostępnisz komuś swoją kartę kontaktową, Twój pseudonim będzie z nią związany!
Timothy Mueller-Harder

-1

Niestety pseudonim rzeczywiście przekazuje. Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail i wybrałem „odpowiedz wszystkim”. Pseudonim nadawcy dla siebie i innych kontaktów w polu CC zawierał jej pseudonimy dla mnie, mojego męża i jej męża. Pojawiła się nawet emoijo jednorożca dla męża.


Opisujesz, co się stanie, jeśli te znaki będą w odpowiednich polach nazw. Będziesz musiał zobaczyć zrzut ekranu karty kontaktowej nadawcy iOS, aby oczywiście to potwierdzić, ale nie łączy się to z testami empirycznymi.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.