Outlook dla komputerów Mac - zarchiwizuj pojedynczy e-mail za pomocą skrótu klawiaturowego


13

W Thunderbirdie mogę nacisnąć klawisz „A” i zarchiwizować podświetloną wiadomość e-mail w folderze o nazwie po bieżącym roku. W programie Outlook widziałem różne sposoby przejścia do folderu za pomocą skrótu klawiaturowego, a następnie wybrania folderu do przeniesienia (proces dwuetapowy); Nie mogłem znaleźć sposobu na przeniesienie wiadomości e-mail do określonego folderu za pomocą jednego skrótu klawiaturowego.

Czy istnieje sposób na przeniesienie wiadomości e-mail do wyznaczonego folderu za pomocą jednego skrótu klawiaturowego w programie Outlook 2016 dla komputerów Mac?

Uwaga : wcześniej zadałem to pytanie przy osobistej produktywności, ale moje pytanie zostało uznane za „zbyt szczegółowe”.

Odpowiedzi:


15

Można to zrobić poprzez Keyboard ShortcutsniedostatecznieSystem Preferences

Ręcznie przenieś wiadomość e-mail do wybranego folderu, powiedz Archives, klikając prawym przyciskiem myszy wiadomość e-mail i wybierz ją lub użyj Shift Cmd M. Po tym Archiveszacznie się wyświetlać jako jedna z opcji podczas próby przeniesienia wiadomości e-mail.

Udostępnij folder Archiwum jako skrót

Po przeniesieniu wiadomości folder staje się ostatnim elementem pod przyciskiem menu Przenieś w programie Outlook i można do niego przypisać skrót klawiaturowy.

Otwórz Keyboard Shortcutspod System Preferencesi przypisz swój ulubiony skrót klawiaturowy, np. Control-Option-AAby przenieść wiadomości do tego folderu ( Archives).

Przypisz skrót w Preferencjach systemowych


1
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Niestety nie działa to z programem Outlook 2016 (15.15). Czy możesz to przetestować w tej wersji?
Fred Clausen

Tak, działa dla mnie w programie Outlook 2016. Musisz przenieść jeden e-mail do wybranego folderu raz, klikając go prawym przyciskiem myszy, a następnie Move.
sdayal

Przepraszam za moją bardzo opóźnioną akceptację tej odpowiedzi - nie mogłem uruchomić powyższych kroków, kiedy ostatnio próbowałem, ale spróbuję ponownie. Z drugiej strony najnowsza wersja programu Outlook dla komputerów Mac ma teraz funkcję archiwizacji jednym kliknięciem, która nie jest tak dobra jak pojedyncze naciśnięcie klawisza, ale zdecydowanie poprawa!
Fred Clausen

22

To nie jest dokładnie zadane pytanie, ale Ctrl-e jest skrótem klawiaturowym do archiwizacji wiadomości (przynajmniej od wersji Outlook dla komputerów Mac w wersji 15.36).


1
W systemie Windows Backspace = Archiwizuj i Usuń = Przenieś do Kosza. Kiedy przełączyłem się na Maca, korzystałem z tego samego i ku mojemu zdziwieniu usuwałem e-maile, a nie archiwizowałem je. Nauczyłem się na
własnej skórze,

To zadziałało dla mnie!
Joseph Drane

Działa to dla mnie w programie Outlook dla komputerów Mac v16.24. Dziękuję bardzo za udostępnienie !!! : D
Michael J

1

Działa to dla mnie w wersji 15.30. Sztuką jest zastąpienie „Archiwum” dokładną nazwą folderu. „Archiwa” nie jest nazwą polecenia, ale nazwą folderu, do którego skrót ma przenieść wiadomość.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.