Jak skopiować pliki między OS X a Androidem 6 za pomocą kabla USB?


14

Chcę skopiować pliki z OS X (El Capitan) na mój telefon Nexus (który używa Androida 6) i odwrotnie. Mam na myśli tylko kopiowanie lokalne, tj. Za pomocą kabla USB, chcę uniknąć komplikacji w przesyłaniu i pobieraniu przez serwery pośredniczące.

W przeszłości używałem do tego Android File Transfer. Tak było w przypadku poprzedniej wersji OS X i mojego starego telefonu z Androidem 5. Próbowałem ponownie, ale już nie działa, ciągle mówi:

Nie mogę uzyskać dostępu do pamięci urządzenia.

Jeśli ekran urządzenia jest zablokowany, odłącz kabel USB, odblokuj ekran, a następnie ponownie podłącz kabel USB.

Ekran zdecydowanie nie jest zablokowany, a wyłączenie + ponowne podłączenie kabla USB (po obu stronach) nie pomaga.


Jeśli chcesz to zrobić bez kabla USB, spójrz na aplikację Airmore: File Transfer.
james.garriss

Odpowiedzi:


16
  1. Rozwiń menu powiadomień.
  2. Stuknij „USB do ładowania / Dotknij, aby uzyskać więcej opcji”
  3. Stuknij „Przenieś pliki (MTP)”

Niesamowite! Najwyraźniej jest to nowość w systemie Android 6, zakładam, że dotyczyło to również Alexey. Działa świetnie!
RocketNuts

1
Musiałem to zrobić ORAZ zainstalować narzędzie do przesyłania plików Android wymienione w TheBro21 poniżej. Spodziewałem się, że urządzenie pojawi się w Finderze jak dysk USB, ale nie ma kości. Musiałem skorzystać z programu transferu stand-along.
Trenton,

W Ustawieniach -> Dźwięk i powiadomienia -> Powiadomienia? W Androidzie 6 mamy po prostu „Gdy urządzenie jest zablokowane” i „Powiadomienia aplikacji”. Ta odpowiedź wymaga aktualizacji.
bit i

1. Przesuń jednym palcem w dół od góry ekranu 2. Umieść palec na ekranie powiadomień i przesuwaj palec w kierunku górnej części ekranu, aż zobaczysz „USB ładuje to urządzenie / Stuknij, aby uzyskać więcej opcji” 3. Stuknij „Ładowanie USB to urządzenie / Stuknij, aby uzyskać więcej opcji „4. Stuknij„ Przenieś pliki ”
Cedric

A co ze stroną Mac? Te kroki działają na moim komputerze, gdzie mogę uzyskać dostęp do folderów Androida za pomocą Eksploratora plików. Ale ten sam Android na moim Macu z tym samym kablem USB, Mac wydaje się nic nie robić. Nie mogę znaleźć żadnego śladu urządzenia w Finderze. Telefon ładuje się kablem.
hippietrail

3

W Androidzie 6 jest nowy tryb połączenia - ładowanie z USB . W tym trybie nie można przesyłać żadnych danych. Stawiłem temu czoła na moim Nexusie 5 z El Capitan.

Rozwiązanie było łatwe - zmień tryb połączenia na transfer danych . Korzystałem z tego trybu wcześniej, ale z telefonem z Androidem 6 ustawiłem domyślny tryb połączenia na „ładowanie”.


2
Brzmi dobrze, dokładnie jak i gdzie zmieniasz ten tryb połączenia?
RocketNuts

Czy sztuczka polegająca na zmianie z ładowania USB na transfer plików działała więcej niż raz dla was? Dla mnie zadziałało to raz, ale następnym razem spróbowałem użyć tego samego rozwiązania problemu, że nie mogłem już uzyskać dostępu do transferu plików za pośrednictwem transferu plików na Androida.
Tanja

Gdybym miał wystarczająco dużo punktów, bym -1 za brak podania szczegółów. Leniwy.
geotheory

1

O ile mi wiadomo, potrzebujesz do tego sterowników. Możesz pobrać sterowniki Androida na przykład tutaj . Linux Ubuntu najwyraźniej pozwala na to już z mojego doświadczenia, ale nie działał cały czas i nie mógł montować błędów. Zrootowane telefony ułatwiają również przesyłanie plików.

Ludzie mogą mieć problemy z aktualizacją Androida 6 lub El Capitan. W takim przypadku możesz spróbować ponownie zainstalować lub włączyć opcje programistyczne (Stuknij numer kompilacji o tym urządzeniu w ustawieniach 7 razy, aby odblokować opcje programistyczne, a następnie włącz debugowanie USB).


Mam już Android File Transfer (z dokładnie tej samej strony, o której wspomniałeś) i kiedyś działał dobrze, ale teraz ciągle mówi, że mój telefon jest zablokowany lub niepodłączony. Mimo że jest podłączony i niezablokowany. Nie jestem pewien, czy ma to miejsce w przypadku aktualizacji EL Capitan i Androida 6? Nawiasem mówiąc, nigdy nie musiałem zadzierać z kierowcami (znowu działało to dobrze w przeszłości, w tym czasie nie było też żadnych kierowców).
RocketNuts

@RocketNuts Spróbuj ponownie zainstalować sterowniki. Być może zmieni się także Android 6. Wypróbuj również opcje programistyczne (w ustawieniach naciśnij Numer kompilacji 7 razy)
TheBro21

Przepraszam, czy mówimy o tym samym? Ponownie pobrałem Android File Transfer (naprawdę nie było nic do zainstalowania, po prostu przeciągnąłem aplikację do mojego folderu aplikacji) i uruchomiłem ponownie, wciąż ten sam problem. Nie wiesz, co rozumiesz przez „Naciśnij kompilację numer 7 w ustawieniach”, jak / gdzie to jest? Aplikacja do przesyłania plików na Androida nie wydaje się mieć żadnych ustawień ...?
RocketNuts

1
Tak, włączone debugowanie USB. Zauważyłem, że kiedy wyłączam i włączam debugowanie USB, pojawia się okno transferu plików Androida, tak samo jak po odłączeniu i ponownym włożeniu kabla USB. Wydaje się więc, że coś robi lub wysyła jakiś sygnał. Mimo to pojawia się komunikat „nie można uzyskać dostępu do tego urządzenia” natychmiast (podobnie jak po ponownym włożeniu kabla).
RocketNuts

1
Ach, w końcu to znalazłem! Zobacz rozwiązanie @ Cedric.
RocketNuts

0

Miałem więc ten sam problem z interfejsem El Cap LG G4 + OSX i nie mogłem znaleźć niczego, co umożliwiłoby połączenie USB. Po powtarzających się słabych transferach danych (błędach) w LG Bridge, zacząłem ponownie szukać i znalazłem witrynę, która sugerowała, że ​​PIERWSZY pobrał AppCleaner, aby wyszorować pozostałe pliki systemowe. Następnie usuń wszystkie aplikacje interfejsu Androida (Bridge, Kies itp.). Nawet usunąłem Android File Transfer, aby wykluczyć możliwość uszkodzenia. Uruchomiłem mój skruber plików i usunąłem wszystkie pozostałe pliki systemowe, a następnie ponownie zainstalowałem AFT. ZADZIAŁAŁO!!! Mam nadzieję, że to rozwiąże twój problem, jeśli żaden z tych innych pomysłów nie zadziała.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.