Czy można używać starego tabletu Wacom w wersji 10.11?


10

Mam Wacom Graphire 3 aka CT-630. Ten model to stary tablet Wacom. Więc nie ma sterownika dla 10.11.

Czy mogę używać tego tabletu na komputerze Mac? Jakieś rozwiązanie?


Mam jeszcze starsze [chyba] Intuos, to wciąż działa jako „powierzchnia” przy użyciu ostatnio wydanych sterowników, ale nie można używać panelu sterowania do konfigurowania zaawansowanych funkcji
Tetsujin,

Odpowiedzi:


3

Wierzę, że mam ten sam tablet. Dałem go mojej siostrzenicy, na której komputerze działała wersja 10.10.x. Uważam, że po prostu szukałem najnowszego starszego sterownika, który został dla niego stworzony tutaj: http://us.wacom.com/en/support/legacy-drivers

Jeśli to nie zadziała, wypróbuję następny model tabletu po tym, który posiadasz i jego najnowszy sterownik, i przechodzę do nowszych, ponieważ działa.

Udało mi się sprawić, że działał bez problemu. Sprawdzę, którego sterownika użyłem podczas następnej wizyty.


Niestety ten link już nie działa. Czy ktoś wie, gdzie jeszcze znaleźć tę wersję sterownika?
Samuel De Backer


9

W końcu to rozwiązałem.

TLDR: Udało mi się uzyskać mój tablet Wacom Intuos GD-0912-U (Intuos A4 pierwszej generacji) pracujący w High Sierra, z w pełni funkcjonalnym okienkiem preferencji Wacom, za pomocą nowszego sterownika i panelu preferencji oraz włamując się do pliku panelu preferencji : Zastąpiłem Info.plist w pakiecie nowszego panelu preferencji (6.3.15-3) na Info.plist ze starego panelu preferencji (6.2.0w4), który działał w starszym systemie macOS. Następnie przełączyłem Preferencje systemowe na 32-bitowe iz powrotem, otwierając przedwzmacniacz przed, pomiędzy i po. Przywraca to w pełni działający przedwzmacniacz.

Wyjaśnienie;

Mam stary pierwszy tablet pierwszej generacji Wacom Intuos (GD-0912-U) i napotkałem te same problemy, jak opisano powyżej, po przejściu na High Sierra z Mountain Lion.

Po wielu lekturach i próbach i błędach mam teraz w pełni działający stary tablet Wacom z całkowicie działającym panelem preferencji Wacom w Preferencjach systemowych.

Przeczytałem wszystkie rozwiązania w tym i innych wątkach.

Po pierwsze, następujące kroki dały mi mniej lub bardziej działający tablet, jak opisano w tym wątku:

 1. Za pomocą starszego sterownika, w moim przypadku 6.2.0w4, do pobrania na stronie internetowej Wacom: http://www.wacom.com/en-gb/support/product-support/drivers

 2. Wyeksportuj / wykonaj kopię zapasową pliku preferencji Wacom z mojego komputera w stanie sprzed stanu High Sierra (w moim przypadku Mountain Lion) z kopią zapasową z odpowiednimi ustawieniami, za pomocą Wacom Tablet Utility w Aplikacje> tablet Wacom. Następnie zaimportuj / przywróć te ustawienia za pomocą tego samego narzędzia Wacom Tablet.

Powyższe działa, masz działający tablet, ale bez działającego panelu Preferencji w Preferencjach systemowych, jak opisano w tym wątku.

 1. Rozwiązaniem działającego okienka preferencji dla poprzednich wersji MacOS było otwarcie Preferencji systemowych w trybie 32-bitowym, jak opisano w tym wątku. Niestety nie działa to już w High Sierra.

Udało mi się uzyskać działające okienko preferencji Wacom z następującymi sztuczkami / krokami:

 1. Pobierz stary sterownik, który działa. Z moim tabletem Intuos1 w moim przypadku była to wersja 6.2.0w4

  • Zainstaluj sterownik

  • Wyszukaj plik panelu preferencji w bibliotece Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane lub może on znajdować się w bibliotece użytkownika; ~ / Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane

  • skopiuj ten plik wstępnego okienka na pulpit.

 2. Pobierz nowszy sterownik, który działa w High Sierra. W moim przypadku była to wersja: 6.3.15-3:

 3. Otwórz stary plik wacomtablet.prefpane, który został skopiowany na pulpit: kliknij prawym przyciskiem myszy> Pokaż zawartość pakietu. Przejdź do /contents/Info.plist

  • Skopiuj ten plik lub pozostaw okno otwarte.
 4. Przejdź do wstępnego panelu nowszego sterownika:

  • Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane lub ~ / Libray / PreferencePanes / wacomtablet.prefpane

  • Otwórz za pomocą: kliknij prawym przyciskiem myszy> Pokaż zawartość opakowania.

  • Przejdź do treści / Info.plist
  • Zastąp ten plik Info.plist jednym ze starego pliku panelu preferencji w kroku 3.
  • Upewnij się tylko, że zachowałeś nowy plik okienka i zamieniłeś Info.plist na Info.plist ze starego okienka. W przypadku pomyłki możesz sprawdzić wersje pliku wstępnego okna za pomocą Cmd-i.
 5. Restart komputera

Następnie:

 1. Otwórz preferencje systemowe. Panel preferencji Wacom pokazuje się teraz i otwiera, ale działa dziwnie.
 2. Zamknij Preferencje systemowe.
 3. Zmień Preferencje systemowe na tryb 32-bitowy (z CMD-i w aplikacji Preferencje systemowe> zaznacz pole wyboru „otwórz w trybie 32-bitowym”).
 4. Otwórz preferencje systemowe
 5. Wprowadź zmiany w panelu preferencji Wacom. W tym momencie okienko wstępne nadal działa trochę dziwnie.
 6. Zamknij Preferencje systemowe.
 7. Cofnij otwarcie trybu 32-bitowego, usuwając zaznaczenie opcji trybu 32-bitowego.
 8. Preferencje otwartego systemu i panel preferencji Wacom: Voila: w pełni działający panel preferencji, bez żadnych dziwności.

Kroki 6-13 są kluczowe, bez 32-bitowego przełączania i cofania, przedwzmacniacz nie działa poprawnie.

W moim przypadku ze wspomnianymi wersjami sterowników mam w pełni działający przedwzmacniacz. Wszystkie opcje / ustawienia działają i można je zapisać. Od tygodnia pracuję z moim starym tabletem w High Sierra, bez problemów i problemów.

Notatki;

 • Wyobrażam sobie, że ten hack może działać dla innych starszych kombinacji sterowników, ale nie jestem pewien, po prostu wypróbuj.

 • Czytałem gdzieś, że kolejne wersje MacOS mogą nie mieć już opcji 32-bitowej, więc kroki 6-13 mogą już nie działać po High Sierra. W takim przypadku wyobrażam sobie, że zhakowany plik preferencji może nadal działać, ale pokaże tylko przyszłość. Nie jestem pewien, co powoduje, że zhakowany przedwzmacniacz działa poprawnie tylko po przełączeniu Prefs Systemu na 32-bitowe i odwrotnie. Być może w nowej wersji MacOS skopiowany, zhakowany przedwzmacniacz po prostu zadziała. Pamiętaj, aby zachować kopię wstępnego panelu i sterowników, aby zachować bezpieczeństwo.

 • Wpadłem na pomysł zhakowania panelu preferencji tutaj: https://magicutilities.net/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x, gdzie ta poprawka jest opisana dla Graphire 3 - CTE-430. Ale bez 32-bitowej dziwności przełącznika Prefence System.

Mam nadzieję, że pomoże to każdemu przywrócić pełną funkcjonalność naszym starszym ukochanym Wacomom!


Och, to jest tak blisko, ale nie mogę go uruchomić nawet w El Cap. Mogę sprawić, by faktyczne pióro / mysz działało, ale nawet po 64-bitowym ulepszeniu nie mam żadnej funkcji w panelu Pref. Zapisałem nawet „dobre” ustawienia wstępne w Lion VM, ustawione na „Screen 1”, ale pióro chce zakryć oba ekrany, a panel pióra jest całkowicie pusty, nie ma możliwości regulacji. Daję +1 za wysiłek, ale wciąż szukam rozwiązania, w którym mogę tu pracować. BTW, 6.3.x w ogóle nie widzi mojego GD, tylko 6.2.0 w ogóle go widzi. Próbowałem wielu wariantów listwy wstępnej, ale muszę mieć sterowniki 6.2 poniżej.
Tetsujin,

O MÓJ BOŻE! Nie mam teraz pojęcia, co dokładnie zrobiłem ... ale ostatnim krokiem było powtórzenie czynności ręcznego kopiowania w okienku Pref 6.3.15, a następnie dodanie do niej starej listy odtwarzania. Jasne, że już to zrobiłem 10 razy ... ale teraz działa i mogę zmapować na sam ekran 1. Wciąż wracam, jeśli znów zajrzę do ustawień wstępnych, ale jeśli go nie dotknę, wszystko wydaje się dobrze, jak dotąd.
Tetsujin

Działa jak urok, nawet bez opcji 32-bitowej. Mam teraz działającego Intuos 2 (XD) na macOS 10.13!
Stefan

8

Podsumuj wszystko, co zostało powiedziane tutaj i w tym wątku: https://discussions.apple.com/thread/6035388?tstart=0

1. Użyj starszego sterownika

Znalazłem link do sterownika, który działa : http://cdn.wacom.com/U/Drivers/Mac/Consumer/530/PenTablet_5.3.0-3.dmg

2. Otwórz Preferencje systemowe w trybie 32-bitowym

Teraz, aby pozbyć się tego błędu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Znajdź Preferencje systemowe w folderze aplikacji, kliknij prawym przyciskiem myszy> pobierz informacje:
[x] otwórz tryb 32-bitowy
[x] otwórz w niskiej rozdzielczości

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Otwórz Preferencje systemowe> Bambus: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gotowy.


Obawiam się, że otrzymuję ten sam błąd przy sprawdzeniu 32-bitowej i niskiej rozdzielczości ... na OSX 10.10 (915)
Gwyneth Llewelyn

Wydaje się, że technika Preferencji systemowych również nie działa w systemie macOS Sierra 10.12.2.
chimeryczny

Nie działa już w 10.12.
Nik

Nie można znaleźć sposobu, aby otworzyć okienko preferencji w 10.12. Tryb 32-bitowej kompatybilności nie pomaga.
Nik

Moje doświadczenia z CTE-630 - sterownik PenTablet_5.2.6-5 działał, ale powodował nieskończoną pętlę zamykania i ponownego otwierania preferencji systemowych. Nie ma to nic wspólnego z architekturą; plik binarny to gruby x64 / x32. Zamiast tego wymagało podpisywania kodu:sudo codesign -f -s - /Library/PreferencePanes/PenTablet.prefPane/Contents/MacOS/PenTablet
Landak,

6

30.01.2015 wacom napisał do mnie ... „Niestety twój tablet nie jest kompatybilny z twoim obecnym systemem operacyjnym (El Capitan OS X10.11.3), ponieważ jest już starszym modelem. Jednak nadal byłby kompatybilny z Windows 7 , Vista lub XP oraz Mac OS X v. 10.6, 10.5, 10.4 i 10.3. Możesz także wypróbować najnowszy model tabletu, którym jest Intuos Pro. ” .... Więc ... Myślę ... że masz starszy komputer lub nowszy tablet? Cóż ... Po prostu instalowałem i odinstalowywałem sterowniki, aż znalazłem taki, który działał. Oto http://www.wacom.com/en-us/support/faqs/legacy-tablet-driver-pages/what-is-the-latest-driver-for-the-intuos-gd-tablets Powodzenia Daniel PS ... właśnie odkryłem, że okienko preferencji nie działa. Może ta sztuczka zadziała http: //www.trackpadmagic. Na razie jestem szczęśliwy .. Spróbuję tej preferencji tylko wtedy, gdy będę musiał.


1
Dziękuję Ci! Wreszcie mój CTE-630 (Sapphire) działa na OS X 10.11.5 z tym linkiem ( trackpadmagic.com/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x )
Pavel Alexeev

Miły! Próbuję zainstalować sterownik do CTF-420 / G, ale niestety jak dotąd nie miałem szczęścia ...
Gwyneth Llewelyn

Korekta: Mam CTF-420 / G do pracy w trybie tabletu (nie w trybie myszy), korzystając z tych instrukcji: trackpadmagic.com/unrelated/75-wacom-preferences-and-os-x - niestety panel preferencji nie działa (mówi „nie znaleziono tabletu” lub coś podobnego), ale atrament jest aktywowany, a tablet działa idealnie z przyciskami i przyciskami w Photoshopie.
Gwyneth Llewelyn

Próbowałem zmusić Intuos 2 do pracy w Sierra, obsługa Wacom nie mogła pomóc, ale technika linkowa trackpadmagic działała idealnie ze sterownikami 6.3.23 i 6.2.0w4, dziękuję!
BenJacob

3

Aby uruchomić tablet w X.11, wróć do najnowszego systemu, w którym tablet był zainstalowany i działał. W moim przypadku był to Mavericks.

Tam,

 1. Skonfiguruj ustawienia tabletu według własnego uznania.

 2. Otwórz „Wacom Tablet Utility” i wykonaj „Kopię zapasową ...”. Spowoduje to wygenerowanie pliku (Preferences.wacomprefs). Możesz zmienić nazwę, jeśli chcesz, na przykład: photoshop01.wacomprefs (nie zmieniaj rozszerzenia!)

 3. Przejdź do EL Capitan, zainstaluj tablet z oryginalnym sterownikiem, który został dostarczony, otwórz „Wacom Tablet Utility” i wykonaj „Przywróć” z utworzonym plikiem preferencji.

 4. W moim przypadku (Graphite ET, pierwszy model) to działa. Jeśli muszę zmienić funkcjonalność środkowego przycisku myszy, muszę wrócić do Mavericksa, zmienić ustawienia i powtórzyć cały proces, ale przynajmniej mam uruchomiony tablet.

Mam nadzieję, że to ci pomoże

R


2

Przeczytałem powyższe i wypróbowałem coś innego, co zadziałało! (intuos3 elecaptian 10.11.4 Mac (24-calowy, połowa 2007 r.).

Po prostu wybierz inny port USB! Odłączyłem intuos od portu USB klawiatury i ponownie wprowadziłem kabel USB do tylnej części Imaca. Wydaje mi się, że może to dotyczyć wspólnego zasilania lub braku dwóch urządzeń wejściowych na tym samym porcie USB? Nie wiem, ale mi się udało, powodzenia.


1

Mam Wacom Graphire 3 i El Capitan. Z frustracji wróciłem do myszy z kółkiem Mac, którą ustawiłem z oknem preferencji zawierającym wszystkie opcje, kółko przewijania itp. Ku mojemu zaskoczeniu ustawienia działały następnie z tabletem / myszą Wacom. Kiedy odłączyłem mysz Mac, panel preferencji powrócił do podstawowego, ale ustawienia pozostały i mogę korzystać z Graphire, tak jak w Snow Leopard. Aby zmienić ustawienia, ponownie podłączam mysz Mac.


1

Graphire 4 CTE-640 i El Capitan OSX 10.11 tutaj. Próbowałem różnych rozwiązań online przez cały dzień, ale zawsze miałem jeden z dwóch błędów: albo pojawił się komunikat „nie można załadować panelu preferencji tabletu Wacom”, albo dostałem panel preferencji z informacją, że „w systemie nie znaleziono obsługiwanego tabletu”. Próbowałem mnóstwo różnych rzeczy przez ostatnie 4 godziny, ale w końcu znalazłem sterownik, który działał dla mnie (przy okazji, wciąż otrzymywałem błąd 404, próbując uzyskać dostęp do starszego sterownika, do którego link mam powyżej, nie jestem pewien, czy wacom go po prostu zdjął lub ponieważ jest to witryna w USA i próbuję uzyskać do niej dostęp z Japonii). Tak czy siak:

 1. odłącz tablet, przejdź do folderu aplikacji i znajdź folder Bamboo / Wacom / Tablet i uruchom narzędzie Bamboo / Wacom / Tablet, aby „usunąć” „oprogramowanie tabletu”.

 2. restart

 3. pobierz i zainstaluj „Driver 5.2.6-5 (RC) dla OS X 10.8, 10.7, 10.6 i 10.5” o nazwie „PenTablet_5.2.6-5.dmg” https://www.wacom.asia/en/driver- 526-5rc-for-os-x-107-106-105

 4. podłącz tablet, otwórz preferencje i ciesz się!

To powinno działać dla Bamboo, Bamboo Comic, Bamboo Craft Pen & Touch, Bamboo Fun Pen & Touch, Bamboo Manga, Bamboo One, Bamboo Pen, Bamboo Pen & Touch, Cintiq 17SX, DTF-510, DTF-720 / PL-720, DTU-710, Graphire Bluetooth, Graphire3 i Graphire4. Mam nadzieję, że to zadziała, abyście mogli świętować tak, jak właśnie to zrobiłem; i możesz być pewien, że oszczędzam dmg, aby uniknąć tej frustracji w przyszłości.


Okej, więc byłem trochę zbyt podekscytowany, że tryb pióra działał poprawnie, a tablet nie działał tylko jako mysz. Nadal nie mogę ponownie przypisać wartości przycisków, ale wszystko inne wydaje się działać, więc na razie mogę z tym żyć.
user155016,

Zdecydowanie obchodzone zbyt wcześnie. Uruchomiłem ponownie system i wróciłem do „nie można załadować panelu preferencji Bamboo”. Nadal jest w trybie pióra, więc nie jest okropny, ale jest absurdalny, że po tym wszystkim nadal jest popsuty.
user155016,

Ten link już nie działa, czy ktoś wie, gdzie jeszcze znaleźć ten sterownik?
Samuel De Backer

1

Jedynym sposobem, w jaki mój stary Wacom działa na Yosemite lub el Capitan, jest skonfigurowanie ustawień w śnieżnym lampartie (dobre stare), a następnie skopiowanie ustawień z biblioteki / Launagents do nowego systemu. Nie znajdź sposobu na zarządzanie ustawieniami w nowym systemie.


1

Mam Bamboo CTH470, który nagle przestał działać w EL Capitain. Więc zainstalowałem najnowszy dostępny sterownik ... powiedział, że mój tablet nie jest obsługiwany. Zainstalowałem więc najnowszą dostępną wersję dla mojego tabletu ... i działała tak dalece, jak to możliwe, że mogę używać jej ponownie jako myszy (moje główne zastosowanie). Nie testowałem innych funkcji, ale może działać.


1

Miałem te same problemy, próbując uruchomić moje Intuos 2 (uwielbiam to, że mam to od co najmniej 10 lat), a kiedy zainstalowałem nową kopię El Capitan, preferencje nie działały.

Mam zapasowy dysk twardy z poprzednim systemem operacyjnym, w którym preferencje Wacom nadal działają.

Jeśli ktoś jest w rozpaczliwej potrzebie i ma duży Intous 2 (10 x 12 lub inny duży rozmiar w tym czasie), być może uda mi się wysłać niestandardowy plik preferencji Intous 2, który został łatwo załadowany do narzędzia Wacom w El Capitan.

Ale jeśli masz dysk przywracania kopii zapasowych, możesz go uruchomić i zapisać preferencje w narzędziu Wacom (nie w preferencjach Wacom, po prostu wyszukaj narzędzie Wacom, które jest jedyną opcją działającą również w El Capitan).1

Istnieje sposób użycia starszego panelu preferencji w El Capitan.

Używam tabletu Wacom Intuos 2 6x8 (Model XD – 0608-U) z systemem Mac OS X El Capitan 10.11.4.

Po znalezieniu tej strony na stronie internetowej Wacom: http://www.wacom.com/en-us/support/faqs/legacy-tablet-driver-pages/what-is-the-lates-driver-for-the-intuos -2-xd-tablety Pobrałem i zainstalowałem starszy sterownik.

Gdy próbuję normalnie otworzyć panel preferencji, pojawia się komunikat: „Nie można załadować panelu preferencji tabletu Wacom”.

Aby uzyskać dostęp do panelu preferencji, Preferencje systemowe muszą być otwarte w trybie 32-bitowym.

Znajdź Preferencje systemowe w folderze Aplikacje. Podświetl go i naciśnij cmd-I (Uzyskaj informacje), aby uzyskać pole informacyjne. Zaznacz „Otwórz w trybie 32-bitowym” (i niskiej rozdzielczości, jeśli masz wyświetlacz siatkówki). Teraz możesz otworzyć panel preferencji tabletu Wacom w Preferencjach systemowych. Skonfiguruj tablet. Następnie cmd-I ponownie w Preferencjach systemowych i wyłącz tryb 32-bitowy.

Za każdym razem, gdy trzeba dostosować preferencje tabletu, pamiętaj o przełączeniu Prefektów Systemowych w tryb 32-bitowy.


1

Tak to będzie działać dla Wacom Intuos 2 na El Capitan Mac OS X 10.11:

 1. Odinstaluj dowolny sterownik Wacom za pomocą narzędzia Wacom.
 2. Zainstaluj to .
 3. Zainstaluj ten sterownik Wacom .

To jedyny sposób, w jaki działam dla mnie.


1

Mam bardzo stary tablet graficzny Intuos GD-0192-U. Jest ogromny, ale jestem do tego przyzwyczajony i nie chcę kupować nowego.

Uaktualniłem do El Capitan z Yosemite i jest to jedyny sterownik, który działa dla mnie: WacomTablet_615-2.dmg, jeśli możesz go znaleźć. (To także doprowadziło mnie z Maverick do Yosemite). Obecny (615-3) nie działał. Na szczęście zawsze archiwizuję każdy plik .dmg, który działa na wszelki wypadek.


Ten sterownik jest nadal dostępny na stronie pomocy technicznej Wacom w Azji od grudnia 2016 roku i współpracuje z Sierra. Zostałem umieszczony na tej stronie przez wsparcie Wacom, ale możesz go znaleźć przez Googling „Wacom Asia Legacy Drivers”. Dziękuję Davidowi za wskazanie mi właściwego kierunku!
Flic


1

Witryna azjatycka działała dla mnie. Mieli sterownik do mojego tabletu Intous 3 Wacom. Pobrałem, uruchomiłem ponownie i VOILA! Korzystam z wersji 10.11.6 na komputerze iMac 2007 (20 cali)0

Tutaj zamieściłem odpowiedź na moje pierwsze Intuos pierwszej generacji i High Sierra. Ale to prawdopodobnie nie działa z Mojave ani nawet z Cataliną.

Dziś znalazłem tę aplikację „Podłącz mój tablet”, która powinna działać, aby połączyć starsze tablety Wacom z High Sierra, Mojave i Cataliną. Jeszcze go nie testowałem, najpierw muszę go zaktualizować, ale zamieszczam to tutaj w nadziei, że pomoże to innym użytkownikom ze starymi tabletami Wacom, którzy chcą odzyskać większość funkcjonalności w Mojave lub Catalina.

https://wptrnpt.co.uk/wp/connect-my-tablet/

https://itunes.apple.com/app/id1352696344


Kupiłem i przetestowałem tę aplikację. Przywraca pełną funkcjonalność pióra w moim Wacom PTZ-930 w MacOS Catalina. Ustawienia przycisków tabletu nie działają, ale twórcy aplikacji też nad tym pracują.
RemBem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.