Czy mogę skutecznie używać iPada bez komputera, aby go zadokować?


18

Jestem zainteresowany kupnem iPada, ale staram się zrozumieć, jakie są konsekwencje braku synchronizacji / dokowania go z komputerem. Obecnie mam tylko komputery z systemem Linux (Ubuntu); Nie mam nic z systemem Windows ani MacOS. O ile rozumiem, nie ma oficjalnego wsparcia dla Linuksa (wiem o libimobiledevice , ale nie chciałbym na nim polegać).

Jestem przyzwyczajony do mojego HTC Desire, który jest w stanie synchronizować większość rzeczy, na których mi zależy (IMAP, Google Mail, Kalendarz Google to trzy kluczowe) bezprzewodowo, i chciałbym pracować w ten sposób z iPadem. Kiedy ludzie mówią o iPadzie, wydaje się, że dużo mówi się o zadokowaniu go za pomocą komputera, ale nie jestem pewien, dlaczego byłoby to potrzebne / pożądane. Czy aplikacje na iPada zazwyczaj synchronizują się bezprzewodowo? Widziałem odniesienie do MobileMe, ale to sugeruje, że to narzędzie nie jest wbudowane i może kosztować więcej.

Co stracę, nie dokując / synchronizując iPada z komputerem? Czy mogę to zrobić - kupić i używać w nieskończoność bez dokowania? Czy stracę jakąś większą funkcjonalność?

Dzięki.


IIRC, iPhone

@ ck01: Apple od razu aktywowało kopalnię w sklepie na swoim iTunes.
Chris W. Rea,

1
Warto zauważyć - odpowiedzi na tej stronie są w tym momencie znacznie nieaktualne. W systemie iOS5 i nowszym znacznie poprawiono używanie urządzeń iOS bez komputera do synchronizacji. iCloud wprowadził synchronizację z chmurą, a aktualizacje można wykonywać bez łączenia się z komputerem.
dpollitt,

Odpowiedzi:


10

Jeśli dostaniesz iPada 3G, myślę, że abonament danych 3G musi zostać aktywowany przez iTunes. Jeśli masz iPada obsługującego tylko Wi-Fi, nie stanowi to problemu.

Pamiętaj, że prawdopodobnie możesz to zrobić, jeśli masz znajomego z komputerem Mac lub PC, który pozwoli ci od czasu do czasu zsynchronizować te rzadkie potrzeby.

Synchronizacja jest również przydatna w przypadku tych potrzeb:

 • Utworzyć kopię zapasową
 • Przesyłanie zdjęć (choć możesz je zamiast tego wysłać e-mailem)
 • Synchronizowanie kalendarza i kontaktów
 • Pobieranie muzyki, filmów i książek ze sklepu iTunes Music Store (możesz przesyłać utwory przez Internet, ale myślę, że inne typy multimediów muszą być wykonywane na komputerze)

Ale jeśli nie potrzebujesz tych obszarów funkcjonalności (a wiele osób nie będzie), nie przegapisz synchronizacji. Zasadniczo, jeśli nie spodziewasz się korzystać z wbudowanych aplikacji Apple, nie potrzebujesz synchronizacji.

MobileMe jest naprawdę przydatny tylko wtedy, gdy masz komputer Mac lub PC. Ułatwia synchronizację kalendarza i kontaktów na wielu komputerach bezprzewodowo. Korzysta z niego także kilka aplikacji innych firm, ale niewiele.

Aplikacje innych firm zazwyczaj synchronizują się bezprzewodowo, ponieważ synchronizacja Apple'a nie jest bardzo otwarta dla programistów zewnętrznych.

FWIW, odkąd mam iPada, włączam MacBooka tylko wtedy, gdy chcę wykonać kopię zapasową zakupów / zsynchronizować zakupy lub naładować iPada. Nie twierdzę, że iPad jest kompletnym zamiennikiem laptopa, ale z pewnością sam w sobie jest użytecznym urządzeniem.


Kristopher, dziękuję za twoją dokładną odpowiedź. Myślę, że mogę się spodziewać (na przykład) użycia wbudowanej aplikacji kalendarza i zsynchronizowania jej z Kalendarzem Google. Czy mówisz, że nie jest to możliwe bez synchronizacji przez PC / Mac?

1
Jeśli iPad pasuje do oprogramowania iPhone'a, powinieneś być w stanie synchronizować pocztę, kontakty i kalendarz ze źródłami zewnętrznymi bezprzewodowo (na przykład na moim iPhonie, mam kontakty i kalendarz zsynchronizowane z moim kontem Google).

Nie próbowałem synchronizować kalendarza ani kontaktów z Google lub Exchange, więc nie mogę komentować, czy działa lub jak dobrze.

Synchronizacja Exchange działa dobrze. Nawet lepszy niż OS X. Nie wiem o synchronizacji Google. Protokół kalendarza Google zawsze był do niczego, a ich implementacja Gmaila / IMAP jest niezwykle szkicowa, ale wydaje się, że działa wystarczająco dobrze.

2
Czy zmieniło się to w iOS 5? Ponieważ jestem pewien, że iOS 5 ma wbudowaną
funkcję

6

Andrew, iPad i iPhone mogą wykonywać wszystkie ważne rzeczy, o których wspominasz, używając HTC Desire (Gmail, Kalendarz, poczta IMAP) na kilka sposobów:

 1. Wszystkie konta e-mail (Gmail, IMAP, Exchange, POP) są równymi graczami w aplikacji Mail, wystarczy je skonfigurować i możesz przejrzeć instrukcje, jak to zrobić bezpośrednio przez telefon.
 2. Kalendarz jest podobny, z wyjątkiem kont wymiany (zapewniają zarówno e-mail, jak i kalendarz w jednej konfiguracji)
 3. Możesz instalować i aktualizować aplikacje bezpośrednio w aplikacji

Co przegapisz, jeśli nie połączysz się z aplikacją iTunes na komputer:

 1. Muzyki i wideo nie można zsynchronizować z urządzeniem dla aplikacji iPoda. Jeśli możesz żyć kupując muzykę i filmy z iTunes Store (lub youtube / last.fm / Pandora), to nie ma biggie.
 2. Zdjęcia synchronizują się również za pomocą iTunes, ale teoretycznie możesz także użyć narzędzia do synchronizacji aparatu, aby wyciągnąć aparat (lub kartę) bezpośrednio z iPada.
 3. Brak kopii zapasowych urządzenia (tęsknię za tą funkcją). Nie można wykonywać kopii zapasowych online swojego profilu iOS, ale tylko z synchronizacją i tylko z iTunes.
 4. Brak aktualizacji oprogramowania. Będzie to zauważalne po wydaniu iOS 4.x na iPada, który zapewnia wielozadaniowość i zarządzanie folderami.

Powiedziałbym w sumie, że nawet bez komputera stacjonarnego iPad jest przydatnym urządzeniem. Wróciłem chwilę i moi rodzice się do tego przyczepili, a oni nie synchronizują się, ale to zaspokaja wszystkie ich potrzeby. Synchronizuję go co około tydzień, aby w razie potrzeby wykonywać kopie zapasowe i aktualizacje systemu operacyjnego (w zeszłym miesiącu w ogóle nie widział iTunes, i działa dobrze)


1

@torbengb

Pamiętam, jak korzystałem z funkcji Exchange na iPhonie, aby bezprzewodowo zintegrować kalendarz Google z kalendarzem iPhone'a. Załóżmy, że nie jest to możliwe na iPadzie?


Ach, masz rację! Spodziewałbym się, że będzie to również dostępne na iPadzie, więc naprawdę nie byłoby potrzeby korzystania z komputera, z wyjątkiem aktywacji 3G.
Torben Gundtofte-Bruun

Kalendarz Google ma pełny interfejs serwera CalDAV. iOS jest w pełni zdolnym klientem CalDAV ... = masło orzechowe + czekolada ... blogs.sun.com/chienr/entry/configuring_caldav_on_iphone_3
r00fus

1

Ponieważ jesteś użytkownikiem Ubuntu i posiadasz już urządzenie z Androidem, lepiej być przygotowanym na dobry tablet z Androidem. Wiem, że obecnie nie ma nic, co mogłoby konkurować z iPadem, ale jeśli dasz mu 6 miesięcy, może być coś, co zaspokoi twoje potrzeby (czytaj: chce).


1

Czy rozważałeś uruchomienie maszyny wirtualnej? Zrobiłem to z moją Zune przez jakiś czas, kiedy przestałem paskudny nawyk Windows. Możesz zainstalować system Windows w VirtualBox i po prostu użyć go do synchronizacji iPada z iTunes lub Wi-Fi Sync . . . w zależności od tego, czy jest to dla ciebie kłopotliwe. W ten sposób możesz nadal tworzyć kopie zapasowe i otrzymywać aktualizacje oprogramowania.

Z tego, co pamiętam, istnieją sposoby synchronizacji iDevices z Ubuntu. Rhythmbox i Amarok to te, o których mogę myśleć z góry.

Możesz również sprawdzić ten artykuł . Mówi, że 10.04 obsługuje iDevices OOB (ale powiedziałeś, że wolisz nie polegać na libimobiledevice)


1

Uważam, że Dropbox znacznie zwiększa moją zdolność polegania wyłącznie na iPadzie i iPhonie przez długi czas bez korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa. Mogę pobrać kod źródłowy, dokumenty Word lub PowerPoint i edytować je wszystkie na iPadzie. Następnie zapisz je wszystkie z powrotem w Dropbox. Nie ma potrzeby korzystania z synchronizacji iTunes. Nie mogę skompilować, ale mogę użyć LogMeIn, aby zrobić to na pulpicie, gdy zajdzie taka potrzeba. Naprawdę miło jest nie otwierać laptopa i martwić się jego baterią. Oczywiście nie mam powietrza. Ale. IPad sam w sobie jest dość wydajny.


0

Możesz odnieść większy sukces, jeśli ją zepsujesz, a wzorce użytkowania, o których Apple nie pomyślał (takie jak używanie go bez iTunes lub synchronizacji Wi-Fi), stały się dostępne.


0

Ostatnio sposób, w jaki iOS dojrzał wraz z ciągłą wersją nowych iPhone'ów i iPadów, jest całkowicie możliwe (i dość powszechne) konfigurowanie i używanie iPada bez dokowania go do komputera.

Zaczęło się od wydania iOS 5, kiedy urządzenia iOS stały się wolne od komputera (iTunes / USB nie było już potrzebne do aktywacji nowych urządzeń za pomocą komputera). Aktualizacja oprogramowania iOS również zaczęła być oferowana jako aktualizacje OTA (Over-The-Air).

Większość przypadkowych użytkowników korzysta obecnie z iPada jako głównego urządzenia komputerowego bez posiadania komputera PC / Mac. Ewoluowały również aplikacje innych firm, aw App Store dostępne są aplikacje na każdą możliwą potrzebę niemal każdego dużego dostawcy. To sprawia, że ​​zarządzanie takimi rzeczami jak poczta elektroniczna i kalendarz jest dziecinnie proste. Coraz więcej witryn jest teraz zgodnych z ekranem dotykowym / tabletem, a wszystkie główne przeglądarki są teraz dostępne natywnie na iPada.

Aby uzyskać informacje na temat konfigurowania urządzenia iOS bez konieczności korzystania z komputera PC / Mac, zapoznaj się z artykułem Wsparcia Apple, Skonfiguruj iPhone'a, iPada lub iPoda touch .


Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą dodatkowych informacji na temat tego, dlaczego są najlepsze. Odpowiedzi powinny być samodzielne, więc wyjaśnij, dlaczego uważasz, że udzielona odpowiedź rozwiąże problem lub jest lepsza od innych. Adres URL może się zmieniać w czasie, przez co twoja odpowiedź nie ma znaczenia. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.