Zastąpienie CoRD (Microsoft RDP) [duplikat]


10

Przez ostatnie kilka lat intensywnie korzystałem z CoRD , w mojej codziennej pracy związanej z łączeniem się z serwerami Microsoft RDP. CoRD jest idealny dla moich potrzeb, głównie dlatego, że przedstawia jeden „zunifikowany” widok: zamiast otwierać wiele okien, jest tylko jedno okno dla wszystkich podłączonych serwerów i klikam między nimi, które chcę wyświetlić.

Jednak CoRD był nieco niestabilny na Yosemite i jest wręcz niestabilny na El Capitan. Próbowałem różnych innych pakietów RDP, w tym „oficjalnego” klienta Microsoft, ale żaden z nich nie jest tak prosty i / lub przydatny jak CoRD.

Wydaje się, że rozwój KRRD został porzucony wiele lat temu. Czy ktoś wie o alternatywnym kliencie RDP, który z łatwością obsłuży wiele jednoczesnych połączeń, najlepiej w jednym oknie?

Odpowiedzi:


11

Znalazłem i teraz kocham Royal TSX . Nie tylko robi dokładnie to, za co kochałem CoRD - wiele połączeń RDP w jednym oknie - ma także system wtyczek, który połączy się z VNC, TeamViewer, stronami internetowymi itp. W przyszłości. Wtyczka RDP jest oparta na FreeRDP i wydaje się, że obsługuje najnowsze ulepszenia protokołu RDP.

Niektóre funkcje wymagają serwera towarzyszącego i będą wykonywać tylko 10 połączeń w trybie „darmowym” (29 USD za nieograniczoną liczbę połączeń). Ale biorąc pod uwagę, że jest to stabilny, bogaty w funkcje klient, który jest aktywnie rozwijany, mogę go bardzo polecić.


Najlepsza funkcja: natywne skalowanie DPI.
wisbucky,

2

Przeprowadziłem się do VM Fusion i stworzyłem maszynę wirtualną z systemem Windows 8.1 i na tym działam Menedżer połączeń pulpitu zdalnego systemu Windows. Nie jest to bezpłatne rozwiązanie, ale niesamowita poprawa w porównaniu z samym użyciem Cord. Teraz, gdy Cord jest praktycznie bezużyteczny, jestem tak przeżyty, że przeprowadziłem się przed przejściem na El Capitan.

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Miałem te same problemy z Cordem na El Capitan, korzystałem z 14-dniowej wersji próbnej Jump Desktop i do tej pory wydaje się bardzo ładna i stabilna.


1

Jump Desktop jest świetny i może ładnie synchronizować między komputerem Mac i iDevices. Jedynym problemem jest Mac, który otwiera każdy pulpit w nowym oknie. Jak powiedzieli inni, zdecydowanie wolę ujednolicone okno. Zależy mi na wypróbowaniu Royal TSX.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.