Co to jest dobry klient Windows RDP dla komputerów Mac?


62

Administruję wieloma komputerami z systemem Windows i próbuję znaleźć na nich naprawdę dobrą aplikację do zdalnego pulpitu z mojego komputera Mac. Wypróbowałem CoRD i bardzo podoba mi się jego biblioteczne podejście do zapisanych sesji (w przeciwieństwie do podejścia opartego na plikach Microsoftu), a sesje z kartami świetnie sprawdzają się podczas pracy na wielu komputerach. Niestety jest zbyt wadliwy, aby można go było poważnie wykorzystać, a biorąc pod uwagę, że średnio wynosi mniej niż 2 wydania rocznie, nie mam nadziei, że to się zmieni. Oficjalny klient Microsoftu jest bardzo prosty i nie obsługuje łączenia się z niestandardowymi portami (których potrzebuję).

Czy istnieje klient pulpitu zdalnego dla komputerów Mac, który jest w pełni funkcjonalny i nie zawiera błędów?

Edycja : Najwyraźniej dokument Microsoft, który przeczytałem, mówi, że klienta Microsoft RDC nie można używać na niestandardowych portach jest nieaktualny.


2
Sam zrezygnowałem z CoRD i wybrałem standardowego klienta MS RDC. I, jak już odkryłeś, działa dobrze z niestandardowymi portami (nie sądzę, że mam „standardowy” port w dowolnym miejscu w całej posiadłości!).
robsoft,

1
Wydaje mi się, że mogę używać niestandardowych portów bez żadnego problemu i używam wersji 2.0.0 Microsoft Remote Desktop Connection. Wystarczy wpisać machinename.domain: port w polu połączenia RDC.
pyzaty

1
Klient Microsoftu działa OK na wyświetlaniu rzeczy, ale dostaję odwrócone przyciski myszy - kiedy klikam lewym przyciskiem, to jest jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, gdy dojdzie do okna Windows 7.
David Dunham,

@David Zobacz stanford.edu/group/macosxsig/blog/2010/12/… . Zadziałało dla mnie urok, kiedy znalazłem nieruchomość! (swapMouseButtons… coś)
Ashe

1
Ponieważ na to pytanie zostało pierwotnie zadane i udzielono odpowiedzi około 2,5 roku temu, zgłaszano, że CoRD rozwiązało problemy z wydajnością. W międzyczasie Microsoft ogłosił, że nie obsługuje Lion i wyżej. Wygląda więc na to, że teraz CoRD jest oczywistym wyborem.
Yitz

Odpowiedzi:


29

Użyj RDC (klient połączenia pulpitu zdalnego dla komputerów Mac 2)
To bezpłatne pobieranie działa natywnie na komputerach Mac z procesorami Intel i PowerPC

Użyj jednego komputera Mac, nieograniczonego systemu Windows.

alternatywny tekst


Według strony support.microsoft.com/kb/306759 klient Mac nie będzie działał z niestandardowymi numerami portów, co dla mnie jest fatalną wadą. Mimo to postanowiłem go wypróbować i na pewno zadziałało. Dzięki.
Warren Pena,

5
tak, robię to cały czas, dodając na końcu „: <numer_portowy>”
Robert S Ciaccio,

1
Jestem również bardzo zadowolony z RDC. Nie jest całkowicie stabilny w systemie OS X 10.7 - miałem już kilka awarii i przerwanych połączeń, nawet w sieci lokalnej - ale przez większość czasu działa dobrze i jest bezpłatny.
Pekka 웃

3
Oficjalna strona internetowa Microsoft: „Klient Microsoft Remote Desktop Connection dla komputerów Mac (wersja 2.1.1) nie jest przeznaczony do użytku z systemem Mac OS X 10.7 (Lion) lub nowszym”. Jaka szkoda!!! I prawie wydaliśmy 10.8.1: p
sorin


18

Nowy Microsoft Remote Desktop 10 powinien być najlepszym klientem RDP dla komputerów Mac. Działa super gładko.


dlaczego firma oferuje dwóch różnych klientów RDP? Przynajmniej drugi jest dość błędny (w wersji 2.1.1).
n1000,

4
Tak, RDC (klient połączenia pulpitu zdalnego dla komputerów Mac 2) został wycofany.
jpkeisala

A teraz Microsoft Remote Desktop 8 został zastąpiony przez Microsoft Remote Desktop 10. Obie wersje można obecnie znaleźć w App Store.
wisbucky,

15

Sprawdź Royal TSX, jeśli szukasz w pełni funkcjonalnego menedżera połączeń, który może wykonywać RDP, a także inne protokoły, takie jak VNC, SSH, Telnet itp.

http://www.royaltsx.com/ts/osx

Oświadczenie: Jestem twórcą wspomnianego produktu.


Proszę zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami , szczególnie z częścią dotyczącą autopromocji.
nohillside

Stary klient Microsoft jest naprawdę, naprawdę straszne. Nowy klient Microsoft jest wielka. RoyalTSX jest lepszy. Naprawdę lubię mieć foldery dla moich połączeń i skalowalne okna.
Scott Centoni,

OS X 10.8.5 łączy się z systemem Windows Server 2012 R2 na platformie Azure. Klient Microsoft 2.1.1 kończy się niepowodzeniem, wyszukiwanie 2.1.2 wyszukuje tylko witryny Warez, nowszy klient wymaga aktualizacji OS X, a CoRD nie działa z komunikatem „Resetowanie połączenia przez peer”. Royal TSX 2.2.4 działa!
jjrv

Tak czy inaczej, należy to do alternatywnej odpowiedzi.
Shritam Bhowmick

Edycja: właśnie przetestowany, nie działa z macSierra. Rozbija się.
Shritam Bhowmick

15

Korzystam z programu o nazwie CoRD .

Działa to dla mnie dobrze bez żadnych problemów z plikami konfiguracyjnymi lub właściwościami.

Minęło trochę czasu, odkąd wypróbowałem jakieś alternatywy, więc dam RDC kolejną szansę. Nie pamiętam, dlaczego wcześniej to odrzuciłem.


1
+1 dla CoRD, wolę ten niż RDC, ponieważ upraszcza interfejs i łatwiej zarządza połączeniami :)
nXqd

jak dotąd przewód jest najlepszy.
grepit

6

Moim doświadczonym zdaniem CoRD i Jump Desktop są najlepszymi klientami RDP dla komputerów Mac. CoRD jest bardziej dla tych, którzy wiedzą, co robią - jest prosty, stabilny, szybki i niezawodny. Jump Desktop jest jednak dla tych, którzy są nowi w Podłączeniach pulpitu zdalnego i chcą czegoś, co ułatwi. Jest to również najsprytniejszy klient RDP dla komputerów Mac i wygląda świetnie. Tutaj znajduje się przydatna obszerna recenzja najlepszych klientów RDP dla komputerów Mac: http://machow2.com/rdp-for-mac/


1
Całkowicie zgadzam się z tobą w sprawie Jump Desktop, ale nie mogę się zgodzić z Tobą w sprawie CORD. Często widzę zniekształcenia wizualne i słabą wydajność w CoRD. Właśnie kupiłem JumpDesktop, który teraz obsługuje RD Gateway. Tak się cieszę, że to zrobiłem.
kododise

5

Czytając tę ​​odpowiedź dowiedziałem się o Royal TSX i po kilku godzinach jestem z tego zadowolony.

Oprócz RDP posiada wtyczkę terminalową do połączeń SSH / Telnet z przekazywaniem X. Terminal Mac OS może zrobić to samo, ale dokumenty połączeń są przydatne.

Wtyczka terminala umożliwia także korzystanie z portu COM. Nie testowałem tego, ale mam nadzieję, że to zadziała, ponieważ nie znalazłem dobrego programu terminala dla zwykłego portu COM. Nadal używam Minicom.

Warunki licencyjne są na tyle hojne, że w moim przypadku mogę z nich korzystać za darmo, ale mogę rozważyć zakup, aby zachęcić do konserwacji.


1
Z całego serca się zgadzam. Royal TSX rozwiązał problemy, które miałem z CoRD i MRDP.
Jamgold,

Nie mogę uzyskać protokołu RDP z bramą do połączenia ... :(
Paul-Sebastian Manole,

3

Najlepszy klient RDP dla OSX (darmowy lub nie) to Thinomenon RDC . Obsługuje audio, drukowanie, skanowanie, a co najważniejsze, RemoteApp / RAIL.


Nie zgadzam się ... Thinomenon nie zapewniał dostępu do lokalnych dysków. Nie rozwiązuje też żadnych problemów z MS RDP, takich jak mapowania klawiszy, które nie działają we wszystkich przypadkach ... Command + C nie może być używany jako zamiennik CTRL + Z we wszystkich aplikacjach.
blak3r

1
Dla mnie mapowanie dysków i przekierowywanie urządzeń działają bez zarzutu. Czy próbowałeś skontaktować się ze wsparciem Thinomenon? Produkt jest wspierany przez podmiot komercyjny. Poszedłbym po pomoc techniczną. Na przykład, nie jest forum wsparcia na thinomenon.com/forum
Jeremy

Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach.
gentmatt,

1

Jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy, jest LogMeIn , który z powodzeniem wykorzystałem dla moich domowych komputerów Mac. Po darmowej stronie używaliśmy „Kurczaka z VNC”, ale z nieznanych mi powodów zdecydowaliśmy się na oficjalnego klienta Microsoftu. Sześć z pół tuzina pozostałych, jeśli mnie zapytasz. Szczerze mówiąc, rynek VNC jest dość banalny.


Istnieje darmowa wersja Logmein.
Harv,

OS X używa VNC, Windows używa RDP
Thorbjørn Ravn Andersen

1

wypróbuj Teamviewer Nie jestem pewien, czy wiele kart łatwego przełączania nigdy nie miało okazji go przetestować. Możesz także ustawić połączenie przychodzące LAN, dzięki czemu możesz łączyć się za pośrednictwem sieci LAN, a nie Internetu. Możesz utworzyć bezpłatne konto i dodać do niego wszystkie maszyny, dzięki czemu możesz nawet zobaczyć, który system jest włączony i połączyć się za pomocą jednego kliknięcia1

Pulpit zdalny Chrome jest wieloplatformowy. „Zapewnij zdalną pomoc użytkownikom systemów Windows, Mac i Linux lub uzyskaj dostęp do pulpitu Windows (XP i wyżej) i Mac (OS X 10.6 i wyżej) w dowolnym momencie, wszystko z przeglądarki Chrome na praktycznie dowolnym urządzeniu, w tym Chromebookach”.

Używany LogMe Do momentu uwolnienia darmowego narzędzia, Chrome RD działa prawie równie dobrze, ale nie mogę zrestartować komputera bez utraty połączenia. Następnie należy ponownie podłączyć lokalnie - AHRRRG.

Więc wciąż szukam rozwiązania cross-plat.


Jeśli masz pytanie, zadaj nowe pytanie :)
Azik Abdullah

1

Od czasu aktualizacji mojego komputera iMac do wersji El Capitan 10.11.4 wersja CORD w wersji 0.5.7 (5701) nie ulega już awarii.

Używam go od Tygrysa. Zaczął zawieszać się sporadycznie z OSX Yosemite, a następnie zawsze zawieszał się przy wychodzeniu z El Capitan przed 10.11.4, a często zawieszał się przy zmianie rozdzielczości ekranu. Po 2 dniach użytkowania nie widziałem już awarii systemu OSX 10.11.4.0

Najlepszy klient RDP dla komputerów Mac to Thinomenon .

Mogę nawet uruchamiać .rdppliki ze zdalnych aplikacji i pracować tylko aplikacja nie wyświetla całego pulpitu


Powiedziałeś: „tylko aplikacja nie wyświetla całego pulpitu”, więc z pewnością nie jest to najlepsze, jak twierdzisz! Ponadto ten klient został już wspomniany w innej odpowiedzi w tym wątku, więc nie ma potrzeby kopiowania tego, co już zostało zaoferowane!
user3439894,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.