Co to jest proces ksfetch na Macu?


48

Czasami widzę proces ksfetch na moim komputerze Mac. Po krótkim googlowaniu dowiedziałem się, że to narzędzie do aktualizacji oprogramowania Google. Jednak nie ma szczegółowej odpowiedzi, tj. Do czego służy proces ksfetch? Czy to naprawdę wymagane? Czy mogę się tego pozbyć? Czasami wykorzystuje moją przepustowość Internetu, więc frustruje mnie stąd zapytanie. Dzięki.


Dlaczego nie zablokować KSFetch za pomocą Little Snitch poprzez odmawianie połączeń? Czy to zadziała?
Frank

Odpowiedzi:


56

Keystone Fetch / ksfetch

ksfetchProces na OS X jest częścią mechanizmu aktualizacji Google Chrome. ksPrefiks jest skrótem od Keystone. Wydaje się, że proces ten jest odpowiedzialny za pobieranie aktualizacji produktów Google. Ta rola wykorzystuje przepustowość.

Korzystając z odpowiedzi Slicka, możesz wyłączyć odpowiadający mu proces ksfetch.

Alternatywnie wydaje się możliwe dostosowanie częstotliwości kontroli aktualizacji:

Wprowadzenie następującego kodu do terminala sprawi, że będzie on sprawdzany raz w tygodniu, a nie co kilka godzin:

defaults write com.google.Keystone.Agent checkInterval 604800

Aby dowiedzieć się więcej, skorzystaj z poniższych linków:


Niepokoi mnie to, że próbuje uzyskać dostęp do kryptycznej domeny na gvt1.com.
Frank Barcenas,

gvt1.comjest obsługiwany przez Google, patrz whois.domaintools.com/gvt1.com
Graham Miln

1
Na dzień dzisiejszy najdłuższy możliwy okres to 24 godziny, czyli wartość 86400 ( support.google.com/chrome/answer/6315311?hl=pl ).
hu

16

Tak, możesz to wyłączyć.

Aby to zrobić tylko dla Ciebie w typie terminala:

~/Library/Google/GoogleSoftwareUpdate/GoogleSoftwareUpdate.bundle/Contents/Resources/GoogleSoftwareUpdateAgent.app/Contents/Resources/install.py --uninstall

dla wszystkich użytkowników:

/Library/Google/GoogleSoftwareUpdate/GoogleSoftwareUpdate.bundle/Contents/Resources/GoogleSoftwareUpdateAgent.app/Contents/Resources/install.py --uninstall

Na niektórych komputerach jest to ksinstallzamiast install.py.


Dzięki. Czy potrafisz także odpowiedzieć na inne części pytania, np. Do czego służy ten proces? Czy to jest wymagane itp.
Saurabh Hooda

3
install.pyjest wywoływany ksinstallna moim komputerze.
Lenar Hoyt,

6

Możesz go odinstalować, wpisz, /Library/Google/GoogleSoftwareUpdate/GoogleSoftwareUpdate.bundle/Contents/Resources/GoogleSoftwareUpdateAgent.app/Contents/Resources/ksinstall --helpaby zobaczyć dostępne opcje.

--nuke można odinstalować wszystko, co jest z tym związane, tak jak poniżej: /Library/Google/GoogleSoftwareUpdate/GoogleSoftwareUpdate.bundle/Contents/Resources/GoogleSoftwareUpdateAgent.app/Contents/Resources/ksinstall --nuke


Jaka jest różnica między uninstalli nuke?
Lenar Hoyt,

Uruchom to polecenie ksinstall --help, dowiesz się. <br/>[--nuke] Remove Keystone and all tickets. [--uninstall] Remove Keystone program files but do NOT delete the ticket store.
Yiling,

Usunąłem go już za pomocą uninstallpolecenia, więc nie mogę sprawdzić bez ponownej instalacji wszystkiego. Dzięki!
Lenar Hoyt,

Powinno być ~/Libraryitd.
mat.

4

Zmieniono to polecenie na --nuke zamiast --uninstall, a ścieżka jest teraz inna. Tak więc nowym poleceniem dla wszystkich użytkowników byłoby:

/Library/Google/GoogleSoftwareUpdate/GoogleSoftwareUpdate.bundle/Contents/Resources/GoogleSoftwareUpdateAgent.app/Contents/Resources/ksinstall --nuke

1
Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, gdy odpowiedzi stoją same. Czy możesz to edytować, aby wyjaśnić istotę rozwiązania, lub może edytować inną odpowiedź za pomocą tej aktualizacji. Punkty bonusowe za określenie, która wersja aplikacji potrzebuje nowego argumentu polecenia.
bmike

3

Występuje problem z Google Chrome, który tworzy plik tymczasowy, aby sprawdzać dostępność aktualizacji co x godzin. Ponieważ z jakiegoś powodu tworzy nowy plik tymczasowy, uruchamia Little Snitch, co jest dość denerwujące.

Po wprowadzeniu następującego kodu w terminalu sprawi, że będzie sprawdzał raz w tygodniu, a nie co kilka godzin:

defaults write com.google.Keystone.Agent checkInterval 604800

Mamy nadzieję, że jedna z następnych wersji Google Chrome rozwiąże ten problem, ponieważ bardzo denerwujące jest klikanie opcji Zezwalaj / Odmawiaj co x godziny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.