Wsparcie! Może zhakowany ..?


1

Więc po pięciu latach w końcu dostałem nowego Maca. Gdy surfowałem po Internecie, moja strona safari zamarła z wyskakującym okienkiem z informacją o wsparciu klienta, mój komputer został naruszony. Bez zastanowienia zadzwoniłem pod ten numer i pozwoliłem osobie przejmij kontrolę nad moim komputerem, po uświadomieniu sobie, że jest to oszustwo, które zamknąłem, rozłączyłem się i usunąłem program pomocy technicznej. Moje pytanie brzmi: czy jest sposób, aby stwierdzić, czy pani miała szansę na zainstalowanie jakiegokolwiek błędu na moim komputerze? Jak ten, który wygląda, rzucił mój aparat lub kopiuje moje naciśnięcia klawiszy? Spojrzałem rzucił mój terminal dla plików lsof, ale nie jestem pewien, czego szukam lub czy było coś podejrzanego ... Jakieś sugestie?


Czy znasz nazwę oprogramowania pomocniczego? W przeciwnym razie, jeśli zostanie to zrobione poprawnie, a osoba atakująca również zna twoje hasło, lepiej zrobić czystą instalację, jeśli chcesz dobrze spać w nocy.
bMalum

Po prostu
wykonaj

Nie pamiętam tego i usunąłem pobrane pliki. Przeinstaluję mój system. Dziękuję
Sukitanikita,

Odpowiedzi:


2

Odłącz komputer Mac, zakryj aparat i unikaj jego używania. Zmieniłbym również wszystkie moje hasła, zwłaszcza iCloud JAK NAJSZYBCIEJ. Zmień je natychmiast ! Następnie zadzwonię do Apple jutro lub, najlepiej, zabiorę go do sklepu Apple. Możesz wypróbować zwykłe miejsce naprawy komputera, ale zazwyczaj specjalizują się one w systemie Windows, a nie Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.