Jak sprawić, aby paski przewijania Terminal.app zniknęły w Lion?


25

Po uaktualnieniu do wersji Lion dowiedziałem się, że pionowy pasek przewijania jest zawsze przyklejony po prawej stronie okna aplikacji.

Ponieważ uruchamiam ekran GNU w Terminal.app, prawa strona screensesji jest częściowo ukryta pod wspomnianym paskiem przewijania. Podobnie w przypadku emacssesji.

Czy istnieje sposób wyłączenia pasków przewijania w Terminal.app w Lion?

Odpowiedzi:


33

Zakładam, że nie używasz gładzika i / lub preferencje Pokaż paski przewijania w Preferencjach systemowych> Ogólne są ustawione na Automatycznie w zależności od urządzenia wejściowego lub Zawsze (w przeciwnym razie nie powinny być widoczne trwałe paski przewijania).

Spróbuj zmienić to ustawienie tylko dla terminala:

defaults write com.apple.Terminal AppleShowScrollBars -string WhenScrolling

Następnie zamknij Terminal i otwórz go ponownie, aby zmiana zaczęła obowiązywać.


Używam gładzika, ale ustawienie działało idealnie. Twoje zdrowie!
Alex Reynolds,

Nie działało to dla mnie w systemie OS X 10.8.5, ale działało LionScrollbars .
Vebjorn Ljosa,

3
Świetna odpowiedź, ale w nazwie właściwości rozróżniana jest wielkość liter AppleShowScrollBars, a poprawna wielkość liter powoduje , że zmiana sprawiła, że ​​ustawienie zadziałało.
m1h4

1
komentarz m1h4 jest poprawny na temat wielkości liter. Musisz także zamknąć i ponownie uruchomić terminal, aby zmiana zaczęła obowiązywać. (Testowany pod El Capitan)
David,

19

Preferencje systemowe> Ogólne> Pokaż paski przewijania> Podczas przewijania


1

Wypróbuj LionScrollbars . To jedyna rzecz, która działała dla mnie (poza ustawieniem całego systemu na „Podczas przewijania”). Działa jak urok poniżej 10.8.2.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.