El Capitan, domyślnie rozwiń miniatury pulpitu w Kontrola misji


107

W poprzednich wersjach systemu OS X miniatury pulpitu były domyślnie wyświetlane w Kontroli misji.

W El Capitan są one jednak domyślnie zwinięte i wyświetlane są tylko nazwy (np. Desktop1, Desktop2 itp.). Muszę umieścić na nich wskaźnik myszy, aby go rozwinąć i zobaczyć miniatury.

Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać poprzednie zachowanie?


22
Prześlij opinię do firmy Apple, ponieważ jest to bardzo denerwujące.
At0mic

1
Byłem beta testerem El Capitan i przesłałem opinię kilka miesięcy temu. Zasadniczo powiedziałem im, że powinna istnieć opcja domyślnego wyboru rozwinięcia / zwinięcia. Jestem na MG i nie mogę znaleźć takiej opcji. Więc opublikowałem to, aby dowiedzieć się, czy był jakiś hack.
Cholerne warzywa

1
Ja też to zrobiłem i mam nadzieję, że kiedy zostanie wydany, ktoś może znaleźć hacka.
At0mic

4
Przesłano informacje na ten temat do Apple. To niewielka irytacja, ale tak często używam Mission Control, co doprowadza mnie do szału. To jest jak powolne szturchanie na śmierć.
Scott Thiessen,

1
Próbowałem pierwszej publicznej wersji Sierra; brak zmiany. Myślę, że Apple nigdy tego nie zmieni, bez względu na to, jak bardzo odmówimy.
Cholerne warzywa

Odpowiedzi:


30

Edytuj 30.01.16 : Po użyciu kilku różnych opcji w moim codziennym przepływie pracy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zdecydowałem się na prawie dokładnie rozwiązanie zaproponowane przez @Arctus. Mimo, że wymaga programu innej firmy BetterTouchTool (BTT), uważam, że jest to najlepsza obecna opcja.

Zobacz @ Arctusa za odpowiedź dla ogólnego sposobu i pomocny zrzucie. Oto szczegóły, których brakowało w tym poście:

 • Chcesz się upewnić, że w ustawieniach systemowych włączono gest kontroli misji i ustawiono przesuwanie w górę 3- lub 4 palcami (jedyne opcje). (Próbowałem dodać krok do mojego makra BTT, aby otworzyć kontrolę misji, ale zrezygnowałem z tego, ponieważ tracisz możliwość użycia gestu odwrotnego, przeciągnięcia palcem 3 lub 4 palcami w dół, aby zamknąć kontrolę misji.)
 • W kroku „Opóźnij następną akcję” najprawdopodobniej musisz ustawić go na co najmniej 0,06 sekundy. Ułożyłem na 0,08 sekundy. (Próbowałem krótszych czasów, takich jak 0,02 i 0,03 sekundy, ale nie działały one konsekwentnie. Wydaje się, że czasami było to zbyt szybko, więc nie uruchomiło rozszerzenia. YRMV na tym, więc jeśli to nie działa dla ciebie, lub jeśli działa tylko czasami, spróbuj to trochę zwiększyć).
 • W kroku „Przenieś mysz do” znalazłem najlepsze wyniki, używając dokładnie górnej środkowej części ekranu. (np .: szerokość mojego ekranu wynosi 1280 pikseli, więc użyłem x = 640, y = 0).

Prawdopodobnie zauważysz, że BTT ma wstępnie zdefiniowaną akcję o nazwie „Kontrola misji i natychmiastowe wyświetlanie podglądów pulpitu”. Niestety, ma denerwująco długie opóźnienie między otwarciem kontroli misji a rozszerzeniem podglądów pulpitu, co sprawiło, że nie można jej użyć. To niestandardowe rozwiązanie jest bardzo płynne, bardzo spójne i nie wydaje się powodować niepożądanych zachowań.

Inną główną odmianą metody BetterTouchTool jest użycie lewego górnego lub prawego górnego rogu w celu otwarcia kontroli misji, a następnie użycie BTT do przesunięcia myszy do rogu i do tyłu po wybranym geście. Pozwala to na inne gesty oprócz przesuwania 3 lub 4 palcami w górę, ale wprowadza gorący kąt, którego możesz nie chcieć. Przekonałem się, że zbyt często przypadkowo uruchamiałem gorący róg, aby była to dla mnie realna opcja. Znowu YRMV.

W żadnym wypadku nie jestem ekspertem w BTT, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie pomogę. Powodzenia!

/edytować


Oryginalny post:

El Capitan Mechanika kontroli misji

Jak wspomniano Fletcher91 , miniatury są domyślnie zwinięte, jeśli uruchomisz Kontrola Misji z „Desktop Space” (Space o nazwie takiej jak „Desktop 1”, „Desktop 4” itd.), Natomiast miniatury są domyślnie rozwijane po uruchomieniu Kontrola misji z „Pełnoekranowej przestrzeni aplikacji” (Przestrzeń, która została wygenerowana przez pełnoekranowe wyświetlanie okna i jest nazwana dla tego okna aplikacji, np. „Notatki” lub tytuł strony internetowej, jeśli jest to okno przeglądarki).

Powodem tego jest to, że Mission Control pełni dwie funkcje:

 1. Wyświetl wszystkie otwarte okna w bieżącym obszarze pulpitu, aby umożliwić łatwe przełączanie się między nimi (widok „wszystkie otwarte okna”).

 2. Wyświetl listę wszystkich spacji, aby umożliwić łatwe przełączanie między nimi.

Przedstawiciel Apple, z którym rozmawiałem, powiedział mi, że motywacją do zwijania miniatur podczas otwierania Kontroli misji z pulpitu było zwiększenie powierzchni ekranu w widoku wszystkich otwartych okien i zmniejszenie bałaganu. Podczas otwierania Kontrola zadań z pełnoekranowym App przestrzeni, zmiany ostrości do all-otwartych okien widok na ostatnio oglądany pulpitu Przestrzeni i miniatury są rozszerzane (bezpodstawne spekulacje: prawdopodobnie jest to spowodowane przez Spaces Pełny ekran aplikacji, nie żadne inne okna w tej samej Przestrzeni, więc jedynym powodem otwarcia Kontroli Misji będzie zmiana Przestrzeni).


Jakikolwiek sposób, aby zawsze wyświetlać miniatury domyślnie?

Przedstawiciel Apple potwierdził również, że obecnie nie ma możliwości domyślnego włączenia rozszerzenia miniatur .

Jednak przeprowadziłem kilka badań i przetestowałem kilka innych odpowiedzi i udało mi się potwierdzić kilka specjalnych przypadków, które mogą być przydatne:

 1. Jeśli użyjesz „Hot Corners” System Preferences >> Mission Controli ustawisz lewy górny lub prawy górny róg, aby otworzyć kontrolę misji, symuluje to stare zachowanie, ale tylko dlatego, że uruchamiając wywołanie zwrotne Hot Corner, umieściłeś mysz w obszarze, który i tak powoduje rozwinięcie miniatury). Niestety, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja w tym momencie, chociaż wymaga zmiany nawyku, co nie zawsze jest łatwe. Jeśli wybierzesz to podejście, zalecam wyłączenie gestu gładzika, aby był to jedyny sposób, w jaki możesz to zrobić - przynajmniej do momentu, w którym nawyk się zanurzy.

 2. Jak wspomniano akaRem , jeśli otworzysz wystarczającą ilość Spacji , miniatury Kontroli misji zostaną domyślnie rozwinięte! Przetestowałem to na mojej 13-calowej siatkówce MBP 2013, używając wszystkich pełnoekranowych spacji Chrome, wszystkich spacji pulpitu i różnych kombinacji tych dwóch, a także niektórych innych losowych spacji (w tym włączania i wyłączania miejsca na desce rozdzielczej) i zawsze zajęło dokładnie 13 spacji spraw, aby miniatury były domyślnie rozszerzone podczas otwierania Kontroli misji z pulpitu, który jest inny niż akaRem . Nie wiem, czy różni się w zależności od sprzętu, czy co, ale jest to interesujące (jeśli ktoś to przetestuje , daj mi znać swoje wyniki). Ostatecznie jednak nie jest to praktyczne rozwiązanie.

 3. Najbliższym możliwym do obejścia obejściem, które mamy w tym momencie (jeśli chcesz otworzyć Kontrolę misji za pomocą gestów lub skrótów klawiszowych), jest użycie oprogramowania innej firmy, takiego jak BetterTouchTool, aby utworzyć makro, które zostanie wykonane na wybranym przez Ciebie geście, tak jak to zrobiło Arctus .

Podobnie jak inni tutaj, przesłałem Apple opinię na temat tego problemu. Oto link, jeśli chcesz zrobić to samo.


3
+1! Odpowiedź najwyższej jakości. Dobrze napisane, dobrze zorganizowane i przydatne linki. … (Niestety, to mnie też smuci!)
Zearin,

Dzięki @Zearin. Właśnie dodałem nową sekcję u góry z moją zaktualizowaną rekomendacją. Po skonfigurowaniu jest dość płynny. Możesz spróbować. Powtarzam jednak twoje uczucia. To dość rozczarowujące, że tego rodzaju obejście jest konieczne. Zdecydowanie regresja w doświadczeniu użytkownika.
Sherlock_HJ

BTT otrzymało zapłatę kilka miesięcy temu.
ahnbizcad

Problem z BTT polega na tym, że jest powolny! Zajmuje to kolejne pół sekundy, a czasem porusza kursorem. Niezwykle denerwujące, gdy jesteś w ruchu, próbując szybko coś zrobić :(
Dzh

Link do słownika Apple został zmieniony na apple.com/feedback/macos.html - byłoby świetnie, gdybyś mógł zaktualizować swoją odpowiedź @Sherlock_HJ!
Alexander Kachkaev

22

Tak, to bardzo denerwujące. Przesłałem opinię na stronie http://www.apple.com/feedback/macosx.html

Sugeruję, aby każdy, kto się zgadza, zrobił to samo, ponieważ jest to regresja błędu lub projektu.


@Tetsujin Nie zgadzam się z twoim komentarzem. Ta odpowiedź wyraźnie stwierdza, że ​​jest to błąd. To nie jest odpowiedź, jakiej chciał PO, ale odpowiedź.
bmike

Nie sądzę, że to błąd; prawdopodobnie Apple myślał, że teksty tytułów programów są tak intuicyjne jak miniatury programów. Ale, niestety, dla mnie i wielu osób obraz jest wart tysiąca słów. Przedstawiłem również sugestię dotyczącą dodawania ikon IME w wyskakującym okienku przełącznika IME (długie naciśnięcie klawisza Command + spacja), ponieważ obecnie wyświetla tylko teksty nazw IME.
Cholerne warzywa

Podoba mi się twoja sugestia, że ​​sfrustrowani użytkownicy przechodzą do formularza opinii. Dołączyłem tam do ciebie.
Justin Force

4
Przed chwilą przesłałem opinię. Właśnie zaktualizowałem i jestem wkurzony. Regularnie korzystam z MC, aby zobaczyć, do którego ekranu chcę przejść, a następnie przesuwam palcem 3 palcami, aby szybko się tam dostać na podstawie wizualnej informacji zwrotnej u góry ekranu. Teraz muszę ręcznie przesunąć mysz na górę ekranu. Tak niewiarygodnie denerwujące!
Art Geigel,

po prostu potrzebuje opcji ustawień. jeśli ci się podoba w taki czy inny sposób, możesz określić, jakie zachowanie chcesz. nie wszystko musi być uniwersalne
ahnbizcad

13

Obejściem tego problemu jest ustawienie gorącego rogu w lewym górnym rogu, aby otworzyć kontrolę misji. W ten sposób, kiedy otwieram przez to kontrolę misji, są one już rozszerzone.

To wciąż działa, ale bettertouchtools 1.24 dodało kontrolę misji pokazowej i natychmiast pokazuje poprzednią pulpit, która działa prawie idealnie.


1
Tylko jeśli użyjesz górnych rogów
LyK

Niestety wersja w wersji 1.27 bettertouchtools ta funkcja nie działa dla mnie. Wydaje podsłuchu, ponieważ wszystkie okna skakać trochę (tylko kilka pikseli), gdy robię „Two Finger Dwukrotne dotknięcie” :(
JBantje

Używam v1.27 i działa świetnie dla mnie.
Aaron

to nie działa dla mnie.
ahnbizcad

1
Uwaga: BBT nie będzie działać, jeśli pozostawisz aktywny gest osx.
Andres Canella

10

Na razie udało mi się to obejść za pomocą BetterTouchTools. W szczególności ustawiłem gest przesuwania trzema palcami, aby przesunąć mysz na górę ekranu iz powrotem. Jest wystarczająco płynny, że nie widzę ruchu myszy, więc zrobi to na razie.

Gest gładzika BetterTouchTool

W międzyczasie ja również przesłałem Apple informacje zwrotne na temat tej zmiany.

Wygląda na to, że nakłaniają wszystkich do korzystania z funkcji pełnoekranowej, która automatycznie rozszerza pasek spacji po otwarciu Kontroli misji z aplikacji / pulpitu na pełnym ekranie. Ale wielu z nas użytkowników BetterTouchTool nie podoba się sposób działania funkcji pełnoekranowej OSX i dlatego nie używają jej.

Gdyby była opcja domyślnej funkcji pełnoekranowej, aby zawsze wyświetlać i nie ukrywać paska menu OSX, prawdopodobnie bym się do tego przyzwyczaił. Opcje są dobre :)


1
tak, zgadzam się, że ludzie naprawdę nie potrzebowali dodatkowych 40 pikseli pionowej przestrzeni do kontroli misji. Wady irytacji związane z poruszaniem się pulpitów po najechaniu na nie są większe niż zalety dodatkowej przestrzeni kontrolnej misji imo. Jestem pewien, że 95% ludzi się zgodzi. Muszą tylko pozwolić na opcję przełączania tego w preferencjach kontroli misji. skończona sprawa. Wstaw wartość logiczną. owiń kod wokół instrukcji if-else. Utwórz kolejne pole wyboru konfiguracji. gotowy.
ahnbizcad

3
BTT ma teraz specjalną akcję o nazwie „Kontrola misji i natychmiastowe wyświetlanie
podglądów

9

Deweloper Brian Kendall stworzył to w celu przywrócenia starego zachowania: https://github.com/briankendall/forceFullDesktopBar

Wprowadza kod do procesu Dock, aby wywołać metodę pokazującą kontrolę misji z showFullBarustawionym parametrem na true. Więc chociaż jest to hack, jest całkiem czysty, który działa dobrze na wszystkie różne sposoby aktywacji kontroli misji (np. Używam skrótu klawiaturowego, stuknięcia 2 palcami magicznej myszy i przesuwania 3 palcami w górę po gładziku).

Zastanawiające jest, dlaczego Apple nie uwzględniło tego ustawienia jako preferencji, gdy jest to takie proste.


1
Niestety z README: „forceFullDesktopBar obecnie nie działa z macOS Sierra. Chociaż próbuję wymyślić, jak to zaktualizować, istnieje duża szansa, że ​​nigdy nie będę w stanie. Dock w 10.12 został znacznie przepisany w Swift, i wygodne metody Objective-C, które były łatwe do wyodrębnienia z jego pliku binarnego i miały czytelne nazwy i argumenty, zniknęły, zastąpione funkcjami, które w ogóle nie mają symboli. ”
jononomo

To się zepsuło po El Capitan, ale jest nowy program tego samego autora: patrz moja odpowiedź .
durka42

1
Dla tych, którzy wciąż czytają, zaktualizowałem forceFullDesktopBar do pracy w macOS 10.13 i 10.14.
GuyGizmo

4

Chociaż BetterTouchTool (BTT) ma teraz akcję „Kontrola misji i natychmiastowe wyświetlanie podglądów pulpitu”, którą można przypisać do gestu gładzika, istnieje denerwujące opóźnienie między rozpoczęciem kontroli misji a wyświetleniem podglądu pulpitu.

Natknąłem się na makro podobne, ale nieco inne niż sugerowane przez @Arctus, które przywraca mi prawie takie samo zachowanie jak w Yosemite.

Pierwszym krokiem jest włączenie lewego górnego „gorącego rogu”, aby pokazać kontrolę misji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok drugi to następujące makro w BTT:

Makro BTT

EDYCJA: Musisz także ustawić standardowy gest sterowania misją gładzika dla przesunięcia trzema lub czterema palcami w górę (wydaje się, że nie ma znaczenia, który).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zachowanie mogło się teraz zmienić, ponieważ jest prawie natychmiastowe!
Dain

3

Bawiąc się, dowiedziałem się, że miniatury są wyświetlane tylko wtedy, gdy użytkownik przełącza się na kontrolę misji przy aktywnej aplikacji pełnoekranowej.

Jeśli używasz wielu monitorów, na wszystkich ekranach musi być włączona aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym.

Na razie staraj się mieć aplikację pełnoekranową na wszystkich monitorach.


Próbowałem. Wyświetlane były tylko miniatury po przesunięciu w górę z aplikacji pełnoekranowej. Nie wyświetlały miniatur, nawet jeśli istniała aplikacja pełnoekranowa, jeśli przesunąłem w górę z innej aplikacji.
Cholerne warzywa

To prawda, że ​​na dowolnym pulpicie wszystkie spacje są zwinięte. W aplikacji pełnoekranowej wszystkie spacje są rozszerzane. Nie jestem pewien co do multimonitora, ale na wbudowanym działa to tak.
aliasRem

3

Znalazłem jakieś obejście. Gdy masz dużo spacji, będą one wyświetlane jako rozwinięte miniatury, nawet jeśli Kontrola misji jest uruchamiana ze zwykłego pulpitu.

Na przykład na moim MacBooku Pro 13, gdy mam 1 Desktop + 7 Fullscreen Safari lub 3 Desktop + 6 Fullscreen Safari, wtedy wszystko jest pokazane jak poprzednio.


3

Mój przyjaciel, który ma wersję 10.11.4, powiedział, że ta implementacja powraca. Byłoby miło, gdyby uczyniono to preferencją. Oto zrzut ekranu, który mi przysłał:

Miniatury kontroli misji

Edycja: Ta informacja jest niepoprawna. Kontrola misji pokazuje miniatury natychmiast, gdy jest duża liczba spacji.


Oh to jest dobre. Wreszcie Apple słuchał użytkowników.
Cholerne warzywa

2
Dzięki za wkład. Niestety, twój przyjaciel może się mylić. Ten zrzut ekranu ma wiele otwartych miejsc (aka „pulpitów”) (17 z nich). Jak opisałem w mojej odpowiedzi (i jak pierwotnie zauważyłem @akaRem), jeśli masz więcej niż pewną liczbę otwartych miejsc w dowolnym momencie (13 spacji było odcięciem w moich testach), podglądy pulpitu pojawiają się automatycznie po aktywacji misji kontrola. Więc zachowanie twojego firenda może być spowodowane tym efektem. Czy możesz ponownie przetestować swojego przyjaciela z otwartymi tylko 2 lub 3 spacjami i zobaczyć, co się stanie? Dzięki.
Sherlock_HJ

@Sherlock_HJ Masz rację. Mój przyjaciel się myli.
adrum

3

Aktualizacja Sierra / High Sierra

Aby śledzić na Kevin C. „s odpowiedzi , autor forceFullDesktopBar stworzył nową wersję, https://github.com/briankendall/missionControlFullDesktopBar , który działa na 10.12+. Instalacja była trochę skomplikowana, ale działa dla mnie świetnie - jedyne znalezione rozwiązanie, które nie ma żadnych opóźnień!

Kroki instalacji:

 1. Wyłącz gest Kontroli Misji w System Preferences -> Trackpad.

 2. Sklonuj repozytorium MissionControlFullDesktopBar

  • git clone https://github.com/briankendall/missionControlFullDeskopBar
 3. Otwórz missionControlFullDeskopBar.xcodeprojw Xcode.

 4. Zbuduj projekt (⌘B).

 5. Dowiedz się, gdzie poszło, sprawdzając File -> Project Settings.... Na mojej maszynie to ~/Library/Developer Tools/Xcode/DerivedData. Będzie tam folder, który zaczyna się od nazwy projektu (np missionControlFullDeskopBar-cjhllkdjkhncuzglpiezmyqmdufu.).

 6. W BetterTouchTool powiąż skrót kontroli misji Execute Shell Script / Task. Jako Launch Path, wprowadź pełną ścieżkę do skompilowanego pliku wykonywalnego: ~/Library/Developer/Xcode/DerivedData/missionControlFullDesktopBar-cjhllkdjkhncuzglpiezmyqmdufu/Build/Products/Debug/missionControlFullDesktopBar.app/Contents/MacOS/missionControlFullDesktopBar(dostosuj, jeśli ścieżki są różne). Jako Parameterwprowadź -d -i.

  Szczegół polecenia powłoki BetterTouchTool

  Opcjonalnie: powiąż inny skrót, aby zamknąć kontrolę misji. Przyzwyczaiłem się do przeciągania czterema palcami w dół, aby je zamknąć, ale wyłączenie tego przesunięcia czterema palcami w Preferencjach systemowych pozbyło się tego. W ramach szybkiej naprawy związałem przeciągnięcie czterema palcami w dół do Escape w BTT. Pełna konfiguracja BTT:

  Konfiguracja skrótu BetterTouchTool


2

Okay, mam szybkie obejście dla High Sierra, które przywróci stare zachowanie bez narzędzi innych firm lub gestów, które wydają się niewłaściwe. JEDNAK będziesz musiał być podłączony do zewnętrznego monitora. Oto co robisz:

1) W Preferencjach> Kontrola misji, włącz „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” (nie wiem, czy to konieczne, ale musiałbym się wylogować, aby to przetestować)

2) Na zewnętrznym monitorze, pełny ekran, niezależnie od tego, którą masz na nim aplikację

3) Tada! Teraz wszystkie przestrzenie monitorów są domyślnie powiększane do widoku miniatur, nawet te z 2-3 spacjami.

Możesz wybrać tryb pełnoekranowy na dowolnym monitorze, który nie jest twoim głównym monitorem. Musisz zachować aplikację na pełnym ekranie monitora zewnętrznego, aby inne monitory miały podgląd miniatur.


0

Oprócz odpowiedzi pjv i Arctusa znalazłem tymczasową współrzędną myszy (0,0), która niezawodnie wyzwala podgląd przestrzeni. Połowa mojej rozdzielczości wyświetlania na osi x i niewielkie odchylenie na osi y działają jednak dobrze. Na moim MacBooku Air o rozdzielczości 1440 x 900 (720,25) to stabilne ustawienie.


0

Aby rzucić kolejny kapelusz w pierścień dla narzędzia Better Touch Tool , wygląda na to, że teraz zapewniają tę akcję od razu po wyjęciu z pudełka:

 1. Wybierz aplikację globalną
  Wybierz aplikację globalną
 2. Wybierz Touchpad Gest
  Wybierz Touchpad Gest
 3. Dodaj nowy gest
  Dodaj nowy gest
 4. Wybierz „Przesunięcie 3 palcami w górę”
  Wybierz „Przesunięcie 3 palcami w górę”
 5. Wybierz predefiniowane działanie
  Wybierz predefiniowane działanie
 6. Wyszukaj „Kontrola misji i natychmiastowe wyświetlanie podglądu pulpitu”
  Kontrola misji i natychmiast pokaż podgląd pulpitu
 7. Na końcu powinno tak wyglądać
  Podsumowanie gestów
  Pola gestów

0

MissionControlFullDesktopBar działa świetnie na High Sierra. Współpracuję z Hammerspoon, aby przechwycić naciśnięcia klawiszy Mission Control (F3), wideo z tego działania tutaj , zobacz moją pełną konfigurację hammerspoon tutaj :

-- if missionControlFullDesktopBar installed, intercept Mission Control (F3) keypresses and launch it instead
-- See https://github.com/briankendall/missionControlFullDesktopBar
local MCFDB_PATH = '/Applications/missionControlFullDesktopBar.app/Contents/MacOS/missionControlFullDesktopBar'
local mcfdbSize = hs.fs.attributes(MCFDB_PATH, 'size')
if mcfdbSize then
  local MISSION_CONTROL_KEYCODE = 160
  local log = hs.logger.new('missionControlFullDesktopBar', 'debug')
  log.i('missionControlFullDesktopBar found, intercepting Mission Control key events')
  function handleMissionControl(e)
    local code = e:getProperty(hs.eventtap.event.properties.keyboardEventKeycode)
    if code == MISSION_CONTROL_KEYCODE then
      -- ignore auto-repeats
      local isAutoRepeat = e:getProperty(hs.eventtap.event.properties.keyboardEventAutorepeat)
      if isAutoRepeat == 1 then
        return true -- discard
      end
      -- don't intercept cmd+f3 or ctrl+f3
      local flags = e:getFlags()
      if (flags.cmd or flags.ctrl) then
        return false -- propogate
      end
      local type = e:getType()
      if type == hs.eventtap.event.types.keyDown then
        --log.i('intercepted Mission Control DOWN')
        os.execute(MCFDB_PATH..' -d -i')
        return true -- discard
      elseif type == hs.eventtap.event.types.keyUp then
        --log.i('intercepted Mission Control UP')
        os.execute(MCFDB_PATH..' -d -r')
        return true -- discard
      end
    end
    return false -- propogate
  end
  trapMissionControl = hs.eventtap.new({hs.eventtap.event.types.keyDown, hs.eventtap.event.types.keyUp}, handleMissionControl)
  trapMissionControl:start()
end
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.