Szkodliwy, aby nigdy nie uśpić / wyłączyć komputera Mac?


10

Czy to szkodliwe dla komputera Mac w jakikolwiek sposób, aby nigdy go nie uśpić lub wyłączyć?

Mam MacBooka Air i iMaca, których ustawienia nigdy nie śpię w ustawieniach. Tylko wyświetlacze idą spać. Wyłączam je raz w miesiącu. Obawiam się, że jeśli mogą to robić, mogą z czasem ulec uszkodzeniu. Czy to może się zdarzyć?


2
Nie można tego powiedzieć na MacBook / iMac, ale mój stary Mac Pro działa od 7 lat. Ponownie uruchamia się w celu aktualizacji systemu operacyjnego
Tetsujin,

Odpowiedzi:


11

Możesz bezpiecznie pozostawić komputer Mac włączony cały czas.

Bezpieczny i nieszkodliwy

Nie ma żadnych praktycznych uszkodzeń ani szkód, które wystąpią, ponieważ komputer Mac jest stale uruchomiony. Używaj komputera Mac tak, aby najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Ponowne uruchamianie jest pomocne od czasu do czasu - tylko po to, aby zainstalować aktualizacje i wyczyścić pamięć podręczną lub pliki tymczasowe.

Środowisko

Jak wspomina 1lann , należy wziąć pod uwagę czynniki środowiskowe, takie jak gromadzenie się pyłu i ciepła. Trzymaj komputer Mac z dala od źródeł pyłu, takich jak ściany wapienia lub piaskowca, gdzie fani mogą przyciągać zaskakujące ilości cząstek stałych.


2
Wszystko w tym poście jest całkowicie prawdziwe. Zwróć także uwagę na odpowiedź @ 1lann, ponieważ dotyczy ona naturalnych konsekwencji używania sprzętu.
jsejcksn

4

Jednym ze sposobów, w jaki widzę potencjalne uszkodzenie, jest zużycie części ruchomych wewnątrz komputera, takich jak dyski twarde i wentylatory. Należy pamiętać, że wentylator może zasysać dużo kurzu, jeśli komputer jest stale uruchomiony, i może być konieczne wyczyszczenie wnętrza komputera w jednym punkcie.


4

Zarządzam małą siecią komputerów Mac, serwerów i urządzeń iOS i robię dokładnie to samo od wielu lat, osobiście uważam (choć nie mogę potwierdzić), że to wydłuża żywotność maszyny, obecnie mam mac mini, który jest 8 lat biega doskonale z wykorzystaniem tej praktyki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.