Jak mogę zabezpieczyć komputer Retina MacBook Pro na biurku? (podobnie jak starszy MacBook Pro może użyć blokady Kensington)


9

Pracuję dla firmy wynajmującej powierzchnię biurową od wieżowca w centrum miasta. Aby zapobiec przypadkowej kradzieży pracowników budowlanych i sprzątających, moja firma woli zabezpieczyć nasze laptopy na biurkach za pomocą zamków Kensington. W przypadku ostatniego MacBooka Pro (13-calowego z napędem optycznym do ładowania gniazd) nie stanowiło to problemu, ponieważ miał gniazdo na zamek.

A potem poprosiłem (i dostałem) najnowszego MacBooka Pro z Retiną. Jedną z rzeczy, o których tak naprawdę nikt nie pomyślał, był brak miejsca na zamek.

Zbadałem więc opcje i żadna z nich nie wzbudza zaufania.

Dominującą logiką jest kupowanie tego od MacLocks. Ma jednak bardzo różne recenzje, wymaga wszczepienia czegoś na twój rMBP (co, na ile jest warte, nie dbam o to z powodów kosmetycznych, ale raczej pomysł nakręcenia czegoś na spodzie tego przedmiotu to trochę denerwujące), ma bardzo mieszane recenzje, sama strona wygląda podejrzanie (bot JavaScript udający człowieka pytający mnie, czy potrzebuję pomocy, jest uciążliwy) i jest trochę drogi (70 USD), biorąc pod uwagę wszystkie powyższe.

Większość innych opcji, które widzę, nie są już dostępne na rynku (zakładam, ze względu na brak sprzedaży lub skuteczność) lub są wykluczone z powodu takich rzeczy, jak alarmy uruchamiane w przypadku ich usunięcia (co byłoby bezcelowe, jeśli przypadkowa kradzież miała nastąpić po godzinach). Jednym z rozwiązań było „zamknięcie obudowy”, które podobno miało problemy z przegrzewaniem.

W tej chwili po prostu wrzucam rzecz do szuflady pod koniec nocy i zamykam szufladę, co jest uciążliwe i nie pozwala mi na kontynuowanie zadań takich jak wysyłanie aplikacji, więc mogę wyjść na cały dzień, ale potencjalnie jest to jedyna prawdziwa opcja inna niż MacLocks.

Jakie są inne opcje blokowania pakietu RMBP na biurku? Czy ktoś tutaj wypróbował rozwiązanie MacLocks? A może rMBP to w większości przypadków urządzenie „weź do domu pod koniec dnia lub nie przejmuj się”? Nie zabieram mojego do domu, ponieważ mam swój własny rMBP w plecaku, a natura tego, co obecnie robię, uniemożliwia mi pracę z domu.

Warto zobaczyć to pytanie, ale dotyczy to MBA, ma cztery lata, a przyjęte rozwiązanie (głośny hałas po zdjęciu adaptera) nie będzie dla mnie działać, jak wspomniałem powyżej)


1
Jak to robią w sklepach Apple?
Mike Chamberlain,

@Camberlain Apple nie sprzedaje rozwiązań antykradzieżowych, ale opatentowali swoje, używają systemu zabezpieczonego klejem na przewodzie. Został opracowany wspólnie z Eight Inc.
dhchdhd

Odpowiedzi:


4

Wiem, że SE nie jest miejscem rekomendacji produktów, ale ten Henge Dock brzmi jak coś, co może ci się przydać.

Dok przytula MacBooka Pro z obu stron (wkładając wtyczkę do wszystkich dostępnych portów) i ma port blokady Kensington z tyłu.

Nie jestem właścicielem tego produktu, ale zastanawiałem się nad tym.


1
Przepłynę to obok szefa, ale 399 $ to dużo pieniędzy. W domu mam regularną pionową stację dokującą Henge i pomyślałem o pływaniu, ale nie rozwiązałoby to problemu z zamkiem, nie jest tańsze i wymaga inwestycji (dodatkowe złącza, KB + TP) i rezygnuje z wyświetlacza Retina (podczas gdy ten poziomy nie). Nie wspominając już o tym, że Doki Henge są skierowane do ludzi, którzy często przychodzą i odchodzą, a ja zamierzam pozostawić moje rMBP na miejscu przez większość czasu. Dzięki za napiwek.
Tom Kidd,

1
Tak, nie widziałem ceny, dopóki nie opublikowałem. To dość strome. Nie wiem też, jak stacja dokująca zabezpiecza laptopa. Musi być w stanie jakoś się wsunąć / wysunąć, aby umożliwić zadokowanie urządzenia. Można by założyć, że z założonym zamkiem Kensington nie pozwoli na oddokowanie. Ale może gniazdo zamka ma tylko powstrzymywać ludzi przed kradzieżą stacji dokującej, a nie laptopa? Mam ten problem, w którym stosuję głupie rzeczy, takie jak logika, w sytuacjach, w których nie ma uzasadnienia :-)
Wes Sayeed,

Podobne stacje dokujące firmy Dell kosztują 170 USD / 220 USD . Ponieważ Henge Dock jest częścią o niskim wolumenie w porównaniu ze stacjami dokującymi Dell sprzedającymi dużą część laptopów Latitude, nie mogę nazwać go nadmiernie drogim. Jeśli zaoszczędzi to więcej niż kilka minut na szukaniu czegoś innego, nadal zwróci się w ciągu roku; nie wspominając o tym, że kilka lat prawdopodobnie będziesz używać tego laptopa.
Dan Is Fiddling By Firelight

@WesSayeed przypuszczam, że rzeczą, która sprawia, że ​​tak drogie są (zmotoryzowane?) Połączenia z różnymi portami na komputerze, więc być może z blokadą na miejscu odmawia zwolnienia, jeśli OS X jest zablokowany? (zielony przycisk najwyraźniej wiąże się z uruchomioną aplikacją w zasobniku). Dunno.
Tom Kidd

500 USD na dodanie blokady to przesada. Ponadto nie jest przenośny.
dhchdhd

1

Dlaczego nie podłączyć wyświetlacza lub taniego symulatora wyświetlacza i klawiatury, aby komputer Mac działał w trybie zamkniętej klapki.

Następnie możesz uzyskać dowolną wybraną przez siebie siatkę blokującą lub barierę fizyczną. Nawet pozostawienie go w zamkniętym biurku jest opłacalne i jeśli byłbyś naprawdę leniwy (tak jak ja), możesz włożyć drugi zasilacz do szuflady.

Każdy poręczny producent może wykonać pudełko ze stali lub aluminium lub kraty, które można przykręcić do biurka, gdy jest to wygodne. Ładna solidna kłódka byłaby znacznie bezpieczniejsza niż cokolwiek, co emuluje małe gniazdo Kensington.

Wspornik MacLocks jest dość eleganckim IMO i wykorzystuje śruby mocujące dolną obudowę, aby przymocować podkładkę blokującą do ramy MacBooka. Nie ma nic podejrzanego i jest lepszy niż automat Kensington, który wydaje się spełniać Twoje oczekiwania biznesowe dotyczące odpowiedniej ochrony.

Jeśli zaoszczędzisz 5 minut każdego dnia roboczego, ciężko jest dostrzec, że 70 USD jest drogie, chyba że stawką godzinową jest płaca minimalna.


To nie jest zła sugestia, chociaż obecnie używam również klawiatury i wyświetlacza samego MacBooka (oprócz podłączenia do dwóch monitorów 1080p), ponieważ jest to jedyny wyświetlacz Retina z trzech do testowania @ 2x, a także fakt, że jestem naprawdę przyzwyczajony do używania klawiatury / gładzika. Dobra uwaga na 5 minut / dzień.
Tom Kidd,

@TomKidd tak - problem z kosztami wydaje się czerwony śledź. Weź pod uwagę koszt wymiany kilkunastu komputerów Mac i uwzględnij w swojej firmie koszty uzyskania przychodów. Jeden fajny system kamer bezpieczeństwa byłby prawdopodobnie tańszy niż połowa środków. Wyraźne dowody wideo z kradzieży na co dzień chronią znacznie więcej niż kilka metalowych pudełek.
bmike

Czy możesz powiedzieć „zadrapania”?
dhchdhd

0

Obecnie nie ma dobrego rozwiązania.

Kliny i śruby można łatwo pokonać.

Być może złamiesz tabu, zdobywając bardzo dobrego mechanika i frezując w mikro-szczelinie. W tym momencie zmodernizuj MagSafe 1 (żartuję, ale byłoby miło).


-1

Łagodzenie i odstraszanie zamiast zapobiegania

Zamki utrudniają zabranie rzeczy przez złodzieja, ale nie jest to jedyny sposób na zmniejszenie ryzyka kradzieży.

Między innymi publicznie widoczne kamery sygnalizowałyby niedoszłemu złodziejowi, że mogą zostać złapani, a tym samym powstrzymać kradzież - zwłaszcza jeśli budynek nie jest całkowicie publiczny, a personel sprzątający i pracownicy innych najemców nie oczekiwaliby być tam anonimowym.

Zakładając, że większość danych jest ciągle bezpiecznie archiwizowana w trybie online (co może nie dotyczyć Ciebie, ale dotyczy wielu konfiguracji), może okazać się, że proste ubezpieczenie jest tańsze niż fantazyjne zamki o wartości 70–399 USD, a także chroniłoby Cię przed innymi zagrożeniami niż kradzież.


2
399 $ nie jest na zamek. Jest to stacja dokująca, która akurat ma blokadę jako jedną z jej funkcji. Chociaż masz rację co do odstraszania. Kiedyś włamałem się do mojego samochodu. Miałem tam kilka laptopów, ale złodziej wziął tylko jeden z nich - jedyny, który nie miał metki własności i naklejki „policyjnej”. Nigdy dotąd nie wiedziałem, jak dobrze te rzeczy działają.
Wes Sayeed,

Nie można „złagodzić” uzależnionych od cracków kradnących laptopa na CalTrain. I na miłość boską, nie bądź workiem opóźniającym, który przeszkadza zapracowanym ludziom, aby rzekomo „obserwowali to dla ciebie”. Inni ludzie mają rzeczy do zrobienia i nie są twoim kamerdynerem. Weź to ze sobą.
dhchdhd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.