Jak usunąć lub wyłączyć AdobeIPCBroker?


17

Nowy niestabilny proces Adobe wyczerpujący zasoby, który niedawno pojawił się na moim komputerze Mac, okazuje się trudniejszy do wytropienia i zabicia niż wiele innych procesów tworzonych przez Adobe. Generalnie działały następujące instrukcje tutaj i gdzie indziej, aby wyłączyć uruchamianie tych procesów, ale nie wydaje mi się, aby wymyślić, jak wyłączyć najnowszą wersję : AdobeIPCBroker .

Znalazłem instrukcje dla systemu Windows , ale nie dla OS X.

Jak pozbyć się i trwale wyłączyć AdobeIPCBroker w OS X?


Czy to nie jest część modelu licencjonowania Adobe? Czy nie uzyskałbyś od tego wsparcia od dostawcy?
bmike

1
@bike: Czy potrafisz wyjaśnić? Adobe nie zapewnia wsparcia dla usuwania swoich demonów i procesów w tle (próbowałem).
orome

Może to być także broker komunikacji między procesami - pomaga czytnikowi piaskownicy (lub innym programom) - blogs.adobe.com/security/2010/11/… - jeśli ich oprogramowanie działa źle - prawdopodobnie byłoby to coś, co załatałbyś. Nie mylisz się pytać tutaj, ale możemy nie być najlepszym miejscem. Niektórzy spekulują, że raportuje również jako część licencji - nie mogłem tego powiedzieć na pewno.
bmike

1
@bike: Ah. Nie obchodzi mnie, co to robi. Chcę tylko usłyszeć od użytkowników komputerów Mac, którym udało się go pozbyć. Jeśli to zabije aplikacje Adobe, niech tak będzie.
orome

Zamierzam link do apple.stackexchange.com/questions/218681/…, ponieważ ma fajną aplikację do czyszczenia CC, która może w tym przypadku pomóc
bmike

Odpowiedzi:


13

Oto co musiałem zrobić:

  1. Kill Core Sync.
  2. Zabij CCLibrary.
  3. Zabij CCXProcess.
  4. Zabij AdobeIPCBroker.

Nie wiem, czy wrócą przy następnym uruchomieniu, ale próbując temu zapobiec, wyłączyłem także „Uruchom agentów” w com.adobe.AAM.Updater-1.0.plisti com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist.

(Kto w Adobe pomyślał, że dobrym pomysłem jest ciągłe spędzanie życia procesora i baterii tylko po to, aby sprawdzać dostępność aktualizacji lub synchronizować? To tak, jakby dzieci chodzili po całym świecie przez cały rok, żeby mieć pewność, że nie przegapią Halloween. Są mądrzejsze sposoby planowania.)


1
Dlaczego Adobe, dlaczego?
frozenjim

8

jest to terminalowy alias / polecenie, którego używam, który zapobiega wszelkim rzeczom Adobe działającym w tle:

alias nothankyouadobe="sudo -H killall ACCFinderSync \"Core Sync\" AdobeCRDaemon \"Adobe Creative\" AdobeIPCBroker node \"Adobe Desktop Service\" \"Adobe Crash Reporter\";sudo -H rm -rf \"/Library/LaunchAgents/com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist\" \"/Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist\" \"/Library/LaunchDaemons/com.adobe.*.plist\""

Jeśli umieścisz to w swoim ~/.bash_profile, możesz po prostu wpisać nothankyouadobelub wywołać to z Alfreda lub innego skryptu.


Świetny pomysł na utworzenie aliasu (i umieszczenie go w pliku .profile, aby działał przy ponownym uruchomieniu, jest fajny), ale programy te uruchamiają się ponownie.
Ulf Aslak

@UlfAslak jaka wersja CC? Aktualizuję moją listę dla każdej wersji, zaktualizuję tę, kiedy będę mógł.
Matt Sephton

6

Jest tworzony przez Core Sync, którym jest / Aplikacje / Narzędzia / Adobe Creative Cloud / CoreSync / Core Sync.app . Kiedy zabiłem zarówno Core Sync, jak i AdobeIPCBroker , nie wrócili (w każdym razie dla tej sesji).

FWIW, dowiedziałem się, co spowodowało utworzenie go za pomocą launchctl procinfo.


1
To nie działa dla mnie: wciąż powraca po zabiciu wszystkiego. Wyłączyłem również, zakończyłem i wyładowałem każdy com.adobe. ...proces i demona. Jedyne, co w końcu zadziałało, to usunięcie go sudo rm -rf AdobeIPCBroker.app. Kto wie, jakie są skutki uboczne, ale mnie to nie obchodzi. (Jednym z efektów ubocznych jest to, że całkowicie pozbywam się aplikacji Adobe).
orome

2
Do zlokalizowania pliku do usunięcia można użyć Command + I z Monitora aktywności.
orome

2

Poszukałem w programie Finder hasła „adobeipcbroker” i przeciągnąłem wszystkie trzy foldery i aplikację do Kosza, a następnie opróżniłem je, co działało dla mnie dobrze w El Capitan.


2

Oto, co mówi obsługa Adobe: „Musisz zamknąć wszystkie aplikacje Adobe, gdy nie są używane, z monitora aktywności na ostatnim monitorze Adobe IPC”. - „Sugerujemy zamknięcie wszystkich aplikacji Adobe, a następnie zamknięcie brokera Adobe IPC. Jeśli tego nie zrobią, cały proces zostanie ponownie uruchomiony”.

Jednak po zabiciu wszystkich innych procesów Adobe następujące elementy po prostu się tam zawieszają, a nawet nie reagują na polecenie zabicia

0 77 1 0 22:50? 0: 00.04 / Library / Application Support / Adobe / AdobeGCClient / AGSService

Obsługa Adobe nie była pewna, co to było .. Tego można usunąć poleceniem sudo kill.

- Okej, jeszcze nie znalazłem, co nie działa .. więc jeśli zdecydujesz się zrobić poniżej, zachowaj szczególną ostrożność i ostrożność.

Wydaje się, że procesy te tworzą instancję z odniesień w następujących folderach: / Library / LaunchAgents / Library / LaunchDaemons

Zasadniczo, jeśli wykonasz kopię zapasową i usuniesz te linki, usuniesz je. Jednak po uruchomieniu produktu Adobe nadal pozostanie kilka przestarzałych procesów, takich jak „Core Sync”, „Adobe Desktop Service”, „CCXProcess” i „CCLibrary”, nawet po zamknięciu oprogramowania.

Jednak nie wydają się automatycznie aktualizować LaunchAgents i LaunchDaemons. Więc znów jesteś dobry po ponownym uruchomieniu komputera Mac. Istnieje wybór „nigdy nie restartuj, tylko śpij”! Wydaje się, że Core Sync i usługa pulpitu nieco rozładowują baterię.

Naprawdę chciałbym, żeby Adobe oczyściło ich oprogramowanie.

Proszę bardzo, kilka sposobów na zadbanie o procesy Adobe .. !! Powodzenia!!


-1

Okej, jestem nowy w starym wątku, ale w systemie Windows po prostu otworzyłem jednocześnie lokalizację pliku i menedżera zadań. Najpierw zakończyłem proces w menedżerze zadań i szybko usunąłem aplikację z jego lokalizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.